האקר מנסה לשחזר 'מיליונים' בביטקוין שאבד, זה הסכום שהוא הצליח לשחזר

משתמשי קריפטו רבים נעלו ארנקיהם או איבדו בדרך אחרת את הגישה למכשירים פיזיים המחזיקים ב-BTC במהלך השנים.

"לא הרווחנו כסף, אבל בהחלט הכרנו חברים חדשים", אמר לוואר, שרכש במקור את הביטקוין ב-2016.

ג'ו גרנד, מהנדס מחשבים והאקר חומרה שידוע על ידי רבים כמי שמשחזר קריפטו ממקומות שקשה להגיע אליהם, בילה שעות בפריצה למכשיר הנייד רק כדי למצוא שבריר של ביטקוין.

בסרטון יוטיוב שפורסם ביום חמישי, גרנד נסע מפורטלנד לסיאטל בניסיון לשחזר "מיליוני דולרים" בביטקוין (BTC) מטלפון של סמסונג גלקסי SIII שבבעלות לוואר, מפעילת אוטובוסים מקומית. לוואר רכשה במקור את ה-BTC ביולי 2016 בצורה "סופר מרושלת", שילמה לאדם בבית קפה ואחסנה את הקריפטו בארנק בטלפון לפני שהכניסה אותו לאחסון ואיבדה את המעקב אחר המכשיר.

לאחר שמצא את הטלפון בשנת 2021, לוואר לא הצליח להיזכר בסימול ההחלקה, אך זכר שהגדיר את האפשרות למחוק את הנתונים אם נעשו יותר מדי ניסיונות שגויים. הוא וחברו יצרו קשר עם גרנד לאחר שגילו את סרטוני היוטיוב שלו, מה שאיפשר להאקר 'כובע הלבן' לעשות מספר ניסיונות להיכנס לזיכרון של הטלפון ולשחזר את נכסי הקריפטו.

צפייה בסרטון מערוץ היוטיוב של האקר:

ניתן להוסיף תרגום לעברית בסרטון בזמן הצפייה

לאחר מספר מיקרו-הלחמות, הורדת הזיכרון וגילוי תבנית ההחלקה של סמסונג לגישה – שהתבררה כאות "L" – לוואר פתח את ארנק הביטקוין MyCelium שלו וגילה רק 0.00300861 BTC – בשווי של 105 דולר באותה עת, עד לערך 63 דולר ארה"ב בעת הפרסום. גרנד הצליח מאוחר יותר לקבוע שמפעילת האוטובוסים רכשה BTC בשווי 400 דולר ב-2016, שרובם הלכו לשירות "מיקסר" קריפטו בשם BitBlender, שנסגר ב-2019.

קשור: אלו הונאות הקריפטו הגדולות בכל הזמנים

"אני קצת הרוס", אמר לוואר. "לא הרווחנו כסף, אבל בהחלט הכרנו חברים חדשים".

משתמשי קריפטו רבים נעלו נכסי קריפטו בארנקים או איבדו בדרך אחרת את הגישה למכשירים פיזיים המחזיקים ב-BTC במהלך השנים – אחת הדוגמאות המפורסמות ביותר היא גבר וולשי שב-2013 זרק כונן קשיח שהכיל 7,500 מטבעות ביטקוין, ששווים כיום יותר מ-150 מיליון דולר. עם זאת, האקרים ומהנדסים רבים המתמחים בשירותי שחזור קריפטו הופיעו בתגובה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

חדשות - סיקורים, מבזקים וכתבות מהארץ והעולם על קריפטו והכנסה נוספת עקוב אחרינו