NFT – כישלון כלכלי או מפתח לעתיד יצירתי?

מדוע שוק ה- NFT זקוק ל"חורף הקריפטו "

בתוך הבריזה הקרה כקרח המתמשכת של "חורף קריפטו" מתנשא, מדד JPG NFT, המייצג מגוון רחב של פרויקטי NFT הנאבקים למצוא את המעילים הלא קיימים שלהם, צנח ביותר מ-75% בשלושת החודשים האחרונים. תוצאה של תאוות בצע קצרת רואי ומפולת בלתי ניתנת לעצירה שכבר מזמן איחרה. NFTs ישנו את העולם לטובה. אבל הם יצטרכו לפתור בעיות אמיתיות ולייצג ערך אמיתי, אני מאמין.

להתעשר בלי עבודה ובלי תרומה לחברה?

בשנה שעברה, כמו רבים אחרים, שמעתי על סיפורים מופלאים מאנשים בעלי הון שרכשו כמה NFTs של JPGs בזמן הנכון: הסיפור הוא שהם היו מחליטים לא לעבוד יותר כי JPGs אלה הפכו אותם למיליונרים.

כל הכבוד להם. אבל האם זה מה שאנחנו, בני האדם, צריכים לשאוף אליו? להתעשר בלי עבודה ובלי שום תרומה לחברה? רבים חושבים כך, אני לא.

JPG-NFTs אינם מכילים ערך מובן

כמו בועות רבות אחרות בעבר, גם זו הייתה צריכה להתפוצץ במוקדם או במאוחר. למרבה המזל, זה היה מוקדם יותר, כי תופעה כמו זו מוציאה את הגרוע ביותר של הטבע האנושי: חמדנות.

מאות אלפי כורי זהב עקבו אחרי ההייפ אחרי המכירה הפומבית של Beeple, אבל רובם הוליכו שולל במהירות: אף אחד לא יקנה את הפיקסלים שלהם במחיר גבוה יותר שהם שילמו, אז הם פשוט שרפו כסף.

האם זה היה תיקון שוק הוגן? צדק אלוהי? צדק קפיטליסטי? כנראה כל זה: רוב ה- NFTs המפורסמים היו רק JPGs שהוצעו בשפע של פלטפורמות מתפתחות ולא ייצגו שום ערך, למעט התקווה למכור אותו מחדש למישהו שיהיה טיפש יותר לקנות אותו במחיר גבוה יותר. הונאת פונזי. בית קלפים הנחוש להתפורר.

JPG-NFTs אינם פותרים בעיות אמיתיות

הרעיון של הבטחת זכויות קניין רוחני וזכויות בעלות בבלוקצ'יין הוא מהפכני, ללא עוררין. אבל אבטחת JPGs כ- NFTs אינה פותרת שום בעיה של שום עסק או חברה כלשהי.

זה נהדר לומר שיש לך קוף משועמם, אבל מה אתה יכול לעשות עם זה? להציג אותו בסלון שלך? כולם יכולים לעשות זאת לאחר צילום מסך ב- Nifty Gateway או ב- OpenSea.

האם זו המהפכה שחיכינו לה? ממש לא.

NFTs יכולים לייצג ערך ממשי

NFTs כמוצר אבטחה למשל יכולים להכיל ערך אמיתי: למשל זכויות השתתפות בהכנסות בזכויות מוזיקה, זכויות בעלות בנדל"ן. ישנם יישומים משמעותיים רבים יותר עבור NFT כמוצר אבטחה – המכילים ערך מובן – שאף אחד מעולם לא חשב עליהם.

כמובן, NFTs כמוצרי אבטחה מוסדרים היטב על ידי הרשויות, ורשויות רגולטוריות רבות עדיין לא יודעות איך להתמודד עם טכנולוגיות משבשות מסוג זה. מה שיוצר אי ודאות, אבל האתגרים האלה ייפתרו במהירות.

תארו לעצמכם שאתם מחזיקים בנתח מתמלוגים מלהיט עולמי ומשתתפים בהזרמות ובהורדות לתקופת זכויות היוצרים (70 שנה ברוב מדינות אירופה). זהו ערך אמיתי ש- NFTs יכולים להכיל. והעתיד כבר התחיל: בגלובל רוקסטאר – globalrockstar.com זו המציאות.

NFTs יכולים לפתור בעיות אמיתיות – למשל קניין רוחני

אחד הנושאים הגדולים, הגוזלים זמן רב ויקר של עסקי המוזיקה הוא הקמת בלוקצ'יין מלא של כותרות – הקלטות או יצירות מהעבר. חוזים על הנייר הולכים לאיבוד, שותפים חוזיים נעלמים או מתמזגים עם חברות אחרות וארכיונים מדור קודם אינם עוברים דיגיטציה כראוי… בעיות שאנחנו צריכים להתמודד איתן כל יום כשמנסים לרכוש הקלטות מדור קודם או זכויות פרסום משותפים שלא יכולים להוכיח שהם באמת הבעלים של מה שהם רוצים למכור. במקרים רבים, זה כמעט בלתי אפשרי לשחזר מי היה הבעלים של מה, מתי ואיפה.

קשור: כמה עולה אן אף טי (NFT) ואיפה קונים?

והנה באים NFTs: הם פותרים את האתגר הגדול הזה של עסקי המוזיקה המסורתיים. כיום, ניתן לאבטח נתונים אלה, בלתי ניתנים לשינוי וניתן למעקב מושלם בבלוקצ'יין, כך שיהיה ברור לנצח מי הבעלים של מה, מתי ואיפה, גם כאשר הזכויות מועברות מאחד לשני. בגלובל רוקסטאר אנחנו כבר עושים את זה במאות ההקלטות שהוצאנו עד כה.

שנית, NFTs מאפשרים בעלות חלקית. דמיינו שאתם מפיקים מוזיקליים או אמנים עם להיט, אבל אין לכם כסף לשווק אותה. אתה יכול ללכת ל"בנקים "המסורתיים של התעשייה, לתוויות הגדולות, ולתת 80-90% מהתמלוגים שלך בתמורה. או שאתה יכול למכור 40% מהתמלוגים שלך למאות מעריצים שמאמינים בשיר הלהיט שלך ומממנים את השיווק של השיר שלך. הם היו הבעלים של חלק מהתמלוגים כ- Music NFTs, היית מקבל את התקציב הדרוש כדי להפוך את הנכס המוזיקלי שלך ללהיט. חלומות על העתיד? לא, זו המציאות globalrockstar.com.

מסקנה

אני מאמין ב-100% בכוחו של הבלוקצ'יין ו-NFT, אך יחד עם זאת אני משוכנע שרק ה- NFTs ישרדו שמייצגים ערך מובן ויפתרו בעיות אמיתיות.

אני מאמין שתעשיות רבות ירוויחו מהטכנולוגיה החדשה הנהדרת הזו וישנו את העולם לטובה.

החורף מגיע ועם NFTs של – Security Music אנחנו מוכנים, נהנים מהשוקולד החם הראשון שלנו לצלילי "חג המולד האחרון", מה איתכם?

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה בקריפטו כרוך בסיכון רב!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.