דירקטוריון טוויטר ממליץ לבעלי המניות להצביע בעד השתלטותו של אילון מאסק

הדירקטוריון הצהיר כי טוויטר תארח פגישה וירטואלית במועד שלא צוין כדי להצביע על המיזוג לקראת המועד האחרון שלו ב-24 באוקטובר.

מועצת המנהלים של טוויטר המליצה פה אחד לבעלי המניות להצביע בעד השתלטותו של אילון מאסק על ענקית המדיה החברתית.

מועצת המנהלים של טוויטר קיבלה בתחילה את הצעת ההשתלטות בסך 44 מיליארד דולר במחיר של 54.20 דולר למניה בסוף אפריל, ואישור בעלי המניות הוא המכשול האחרון לעסקה העוברת דרך תעלולים שעלולים להיות לא יציבים מצד מאסק.

לפי דיווח של רשות ניירות הערך האמריקאית (SEC) מ-21 ביוני, דירקטוריון טוויטר קבע פה אחד כי "הסכם המיזוג רצוי" וקרא לבעלי המניות להצביע בעד העסקה.

הדירקטוריון הצהיר כי טוויטר תארח פגישה וירטואלית – במועד שלא צוין – כדי להצביע על המיזוג שיש לו תאריך יעד של 24 באוקטובר.

אם המיזוג יעבור, בעלי המניות יקבלו 54.20 דולר במזומן למניה שבבעלותם, ועם מניית טוויטר TWTR שמתומחרת ב-38.91 דולר בעת כתיבת שורות אלה, העסקה תסמן פרמיה של כ-39%.

נראה כי ההשתלטות עלתה לאוויר מוקדם יותר החודש לאחר שמאסק תקף את מועצת המנהלים של טוויטר על כך שלא סיפקה נתונים הנוגעים למספר המשתמשים המזויפים בפלטפורמה, והוא איים למשוך את הצעתו אם הנתונים לא יימסרו.

הדירקטוריון הסכים מאז לשתף נתונים עם מאסק, והבעיה נפתרה. לא מעט משיקעים האמינו כי אילון מאסק ניסה לצאת מהעסקה כתוצאה מירידת מחיר המניה מאז שהצעת ההשתלטות הועלתה לראשונה.

אינדיקציה לכך שמאסק מתכוון ברצינות לדחוף קדימה עם השתלטותו הגיעה ב-16 ביוני, כאשר מנכ"ל טסלה פנה לעובדים בפעם הראשונה בישיבת שאלות ותשובות בנוגע לתוכניותיו לחברה להתקדם.

קשור: תמיכתו של אילון מאסק בדוג'קוין מתחזקת בעקבות תביעה בסך 258 מיליארד דולר

על פי תמליל שהודלף של השיחה שפורסם על ידי Vox, מאסק הציע כי ייתכן שהוא מחפש לשלב שורה של תשלומים דיגיטליים בשירות, כולל קריפטו:

"אני חושב שזה יהיה הגיוני לשלב תשלומים בטוויטר כדי שיהיה קל לשלוח כסף הלוך ושוב. ואם יש לך מטבע כמו גם קריפטו. בעיקרון, בכל פעם שמישהו היה מוצא את זה מועיל".

"אז המטרה שלי תהיה למקסם את התועלת של השירות – ככל שהוא שימושי יותר, כך ייטב. ואם אפשר להשתמש בו כדי לבצע תשלומים נוחים, זו עלייה בתועלת", הוסיף.

בוטים ואימות חשבונות היו גם בעיה נוספת שהוא הדגיש, כאשר מאסק פירט את הערך של הצגת חשבונות מאומתים בתשלום כדי לאפשר למשתמשים להבדיל בין משתמשים אמיתיים ומזויפים.

מאסק הדגיש שיש "די הרבה הונאות קריפטו בטוויטר" כסיבה העיקרית להציג תכונה כזו.

הנושא קרוב במיוחד לבית עבור תומך דוג'קוין, בהתחשב בכך שסדרה של סרטוני דיפ-פייק המשתמשים בדמותו כדי לקדם הונאות קריפטו הופצו לאחרונה בפלטפורמת המדיה החברתית.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.