תחזית האנליסטים: הרעיון של הלוואות קריפטו עדיין יכול לשרוד את מרחץ הדמים

שווקים דוביים הם הרבה יותר אכזריים עבור מלווי הקריפטו מאשר חברות קריפטו שאינן ממנפות את הפקדות המשתמשים, כך לפי אנליסט קריפטו.

השוק הדובי המתמשך בשוק הקריפטו מזיק מדי למלווים בתעשייה, אך הרעיון של הלוואות קריפטו עדיין יכול לשרוד את מרחץ הדמים, על פי מספר מומחים בתעשייה.

הלוואות קריפטו הן סוג של שירות קריפטו המאפשר ללווים להשתמש בנכסי הקריפטו שלהם כבטוחה לקבלת הלוואות במטבעות פיאט כמו הדולר האמריקאי או מטבעות יציבים כמו טטר (USDT). הנוהג מאפשר למשתמשים לקבל כסף מבלי שיצטרכו למכור את המטבעות שלהם ולהחזיר את ההלוואה במועד מאוחר יותר.

לדברי יוזף טטק, אנליסט ביטקוין (BTC) בחברת הארנקים הקרים של הקריפטו טרזור (Trezor), חברות קריפטו שמנהלות את עסקיהן על בסיס רזרבה חלקית חשופות לסיכונים גדולים יותר במהלך שווקים דוביים.

בבנקאות המסורתית, מודל הרזרבה החלקית הוא מערכת שבה רק חלק קטן מהפיקדונות מגובה במזומנים בפועל. חברות הלוואות קריפטו "בהחלט מנהלות עסק של עתודות חלקיות" כדי לספק תשואות ללקוחותיהן, לדברי טטק.

"בורסות ואפוטרופסים שפועלים במודל של רזרבה חלקית משחקים באש. פרקטיקה זו עשויה לעבוד מצוין במהלך שווקים שוורים כאשר חברות כאלה חוות תזרימים נטו ומגדילות את בסיס הלקוחות שלהן", הצהיר המנהל.

לדברי טטק, ירידות חדות במחירי הקריפטו נסבלות יותר בעסקי הקריפטו שאינם מספקים שירותי הלוואות ואינם ממנפים את פיקדונות המשתמשים. זה מאפשר להם לשרוד את אפקט הדומינו של ירידת מחירים וחברות שנכנסות.

"אם אתה מעניק מינוף – מסחר עם קרנות שאולות – ההפסדים הם לעתים קרובות הרבה יותר כואבים, במיוחד עם מהלכי מחיר פתאומיים", ציין טטק.

על מנת לשרוד את משבר הלוואות הקריפטו המתמשך, מלווים במטבעות קריפטו צריכים לפתור בעיה מרכזית הקשורה לנכסים לטווח קצר והתחייבויות לטווח קצר, טען האנליסט, וציין:

"הלוואות קריפטו כמושג יכולות לשרוד את המשבר הזה, אבל הסקטור צריך להיפטר מבעיית אי ההתאמה לפדיון: אם מישהו אחר לווה את הנכסים שלי ואני מקבל תשואה כתשואה, אז אני צריך לחכות שהלווה יחזיר לפני שאוכל למשוך".

קשור: הסבר מלא: יצירת הכנסה פסיבית דרך דיפיי (DeFi)

טטק המשיך ואמר כי בעיות נזילות הן בלתי נמנעות עבור מלווים שמבטיחים נזילות מלאה על נכסים המושאלים בו זמנית.

"כל משתתף צריך לכבד את הסיכונים הכרוכים בכך ואת העובדה שאין חילוץ במרחב, כך שאם לווה לא מצליח להחזיר, המלווה צריך לקבל את ההפסד שלו. אין תשואה נטולת סיכון, ולעתים קרובות התשואה לא שווה את הסיכונים", הוסיף.

תעשיית הלוואות הקריפטו מתמודדת עם אחד המשברים ההיסטוריים הגדולים ביותר שלה על רקע צניחת מחירי הקריפטו לרמות של 2020, כאשר שווי השוק הכולל התכווץ ביותר מטריליון דולר מתחילת השנה.

צלזיוס, פלטפורמת הלוואות קריפטו גלובלית גדולה, השעתה את כל המשיכות בפלטפורמה שלה ב-13 ביוני, בנימוק של "תנאי שוק קיצוניים" מכיוון שמטבע -CEL הרשמי שלהם איבד כ-50% מערכו. גם מנהלת הנכסים ומלווה הקריפטו Babel Finance, שבסיסה בהונג קונג, השעתה באופן זמני פדיונות ומשיכות ממוצריה ב-17 ביוני בשל "לחצי נזילות חריגים".

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה בקריפטו כרוך בסיכון רב!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.