מנכ'ל FTX: שחקנים גדולים בשוק צריכים להתערב ולעזור לקריפטו להתאושש

FTX והחברות המובילות נוספות בשוק צריכות לעזור לתעשייה להתאושש גם אם זה יוביל להפסדים עבורן, הצהיר סם בנקמן-פריד.

המייסד והמנכ"ל של בורסת הקריפטו FTX – סם בנקמן-פריד חושב שחברות גדולות כמוהו צריכות להשתמש במומחיות שלהן בשוק הנכסים הדיגיטליים. ככאלה, הם יכולים לסייע למערכת האקולוגית לשגשג שוב, הוסיף.

בנוסף, מנכ'ל בורסת הקריפטו האמריקאית טען כי הפדרל ריזרב וגישתו השנויה במחלוקת להתמודדות עם אינפלציה גבוהה היא הסיבה העיקרית לכך שהשווקים הפיננסיים (כולל הקריפטו) צנחו לאחרונה.

השחקנים הגדולים לא צריכים לעמוד בצד

אחד האנשים המשפיעים ביותר בתחום הקריפטו – סם בנקמן-פריד סבר כי ניתן לפתור משברים בענף כמו המצב המתמשך בעזרת החברות המובילות. למעשה, הוא מאמין שהם צריכים לצלול לתוך הנושא גם אם זה מוביל להפסדים קצרי טווח:

"אני כן מרגיש שיש לנו אחריות להתערב, גם אם זה יעלה לנו, לבלום את הפחד. גם אם לא היינו אלה שגרמו לזה או לא היינו מעורבים בזה. אני חושב שזה מה שבריא למערכת האקולוגית, ואני רוצה לעשות את מה שיכול לעזור לה לצמוח ולשגשג".

בנקמן-פריד הזכיר כי FTX כבר סיפקה עזרה בהזדמנויות דומות. בשנה שעברה, פרצו לבורסה היפנית Liquid וגנבו נכסים דיגיטליים בשווי של כ-100 מיליון דולר. זמן קצר לאחר מכן, FTX סיפקה מימון של 120 מיליון דולר כדי שהחברה תוכל לחזור לעמוד על רגליה:

"אנחנו, אני חושב כעבור 24 שעות, התערבנו ונתנו להם קו אשראי די רחב כדי שיוכלו לכסות את כל הדרישות שלהם, כדי לוודא שהלקוחות יהיו מרוצים תוך כדי מחשבה על הפתרון לטווח הארוך יותר".

קשור: מהי מלכודת דובים במסחר קריפטו וכיצד להימנע ממנה?

הפד הניע את ההתרסקות הזו

מנכ"ל FTX גם נתן את ההסבר שלו מדוע שוק הקריפטו קרס כל כך הרבה בשבועות האחרונים. לדעתו, "המניע המרכזי לכך היה הפד", שמתמודד עם האינפלציה הדוהרת על ידי העלאת ריבית. לדברי בנקמן-פריד, הדבר הוביל ל"כיול מחדש" של ציפיות הסיכון.

בשבוע שעבר הודיע הבנק המרכזי של ארה"ב על העלאת ריבית של 75 נקודות בסיס, הגדולה ביותר מאז 1994. מחיר הביטקוין היה בירידה מסיבית בימים שלאחר מכן. במהלך סוף השבוע הוא אפילו צנח מתחת ל-18 אלף דולר (רמה שלא נראתה ב-18 החודשים האחרונים).

"פשוטו כמשמעו, השווקים מפחדים. אנשים עם כסף מפחדים", סיפר בנקמן-פריד על השלכות הקריסה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.