סקר: ככל שאתה יודע יותר על ביטקוין, כך אתה אופטימי יותר

יותר מ-9,500 אנשים ברחבי העולם נסקרו בדו"ח הביטקוין של חברת בלוק לשנת 2022 שהראה כי אנשים אופטימיים יותר מחזיקים ברמת ידע גבוהה על הקריפטו.

סקר של חברת התשלומים הדיגיטליים בלוק (Block Inc). מצא שככל שהמשיבים דירגו את רמת הידע שלהם במטבעות קריפטוגרפיים, כך הם אופטימיים יותר לגבי עתיד הביטקוין (BTC).

בלוק ערכה סקר בקרב יותר מ-9,500 אנשים מאזורי אמריקה (2,375), EMEA (4,360) ו-APAC (2,860) בינואר, והבטיחה לכלול 100 בעלי ביטקוין בכל אזור עבור דוח הידע והתפיסות של ביטקוין לשנת 2022.

הדו"ח, שפורסם ב-31 במאי, מראה את התיאום בין אופטימיות לבין הסבירות לרכישה והשווה את התוצאה לרמת הידע העצמית של המשיב.

מבין אלה שהזדהו כבעלי ידע רחב עד מומחה בקריפטו, 41% אומרים שיש להם "סיכוי גבוה מאוד" לרכוש ביטקוין ב-12 החודשים הקרובים, לעומת 7.9% בלבד מאלה עם "ידע מוגבל עד אפסי".

למרות שלאנשים בעלי הכנסה גבוהה יותר יש מעט יותר אופטימיות לגבי עתידו של הביטקוין מאשר לאנשים בעלי הכנסה נמוכה יותר, המדינות בעלות ההכנסה הנמוכה יותר כמו ניגריה, הודו, וייטנאם וארגנטינה דיווחו על שיעורי האופטימיות הגבוהים ביותר ועל הרמות הגבוהות ביותר על ידע במטבעות קריפטו.

סקר: ככל שאתה יודע יותר על ביטקוין, כך אתה אופטימי יותר
מקור: בלוק (Block Inc). דו"ח הידע והתפיסות של ביטקוין 2022

חינוך וקידום נראה שהו המפתח לאימוץ כסיבה הגדולה ביותר (שצוטטה על ידי 51% מהנשאלים) לאי רכישת ביטקוין הייתה חוסר ידע. הסיבה השנייה המצוטטת ביותר הייתה הסיכון הפוטנציאלי לגניבות (32%) והתפיסה שלפיה ל-BTC יש תנודתיות רבה מדי במחירים (30%) הגיעה למקום השלישי.

קשור: האם מייסד הביטקוין סאטושי נקמוטו הוא בכלל אישה?

מדינות בעלות הכנסה נמוכה יותר רואות את התועלת

הדו"ח מפרט כי אנשים בעלי הכנסה נמוכה יותר משתמשים למעשה בביטקוין באופן מעשי, כאשר יותר מ-40% מגיבים שהם נוטים יותר לקנות אותו כדרך קלה לשלוח כסף או לרכוש מוצרים.

בהשוואה, אנשים בעלי הכנסה גבוהה יותר רואים במטבע המוביל ביטקוין לעתים קרובות יותר כדרך להרוויח כסף (50%) או לגוון את תיק ההשקעות (30%), אולם בערך אותו סכום (39%) אותת שרכישת מוצרים היא גם סיבה לכך שהם יקנו.

המשיבים ממדינות שונות שדיווחו על רמה גבוהה יותר של הכנסה מהעברות כספים ותוצר מקומי גולמי נמוך יותר לנפש (תמ"ג) נטו יותר לצטט רכישת ביטקוין כדרך טובה לשלוח כסף או לרכוש סחורות.

חברת בלוק דיווחה גם על תיאום חזק בין מדינות עם שיעורי אינפלציה גבוהים לאלה שהשיבו כי ביטקוין הוא "הגנה מפני אינפלציה" כאשר 45% מהנשאלים הארגנטינאים משתמשים בביטקוין בדרך זו, האחוז הגבוה ביותר של מדינה כלשהי.

כפי שדווח בעבר על ידי אתר חדשות הקריפטו הבינלאומי Cointelegraph, אימוץ הקריפטו בארגנטינה כפול משיעורן של מדינות אחרות באזור כאשר רבות מהן פונות לביטקוין ומנסות לגדר מול שיעור אינפלציה של כמעט 60%.

בסך הכל ובאזורים שונים, ביטקוין היה המטבע הקריפטוגרפי שהנשאלים היו מודעים לו ביותר עם 88% שאמרו שהם שמעו עליו, שזה פי שניים מ-43% שאומרים ששמעו על את'ריום (ETH).

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.