למה רוב ה -NFT נמצאים דווקא על אתריום?

אתריום היא המובילה בין רשתות בלוקצ'יין האחרות ו- NFTs נולדו על הבלוקצ'יין של אתריום.

האם NFTs מבוסס על אתריום?

רוב ה-NFTs ברמה הגבוה הם חלק מהבלוקצ'יין של אתריום. אתריום (ETH), כמו דוג'קוין (DOGE), הוא מטבע קריפטו, אך הבלוקצ'יין של אתריום מאפשר גם את ה- NFTs האלה, המאחסנים מידע נוסף המאפשר להם לפעול באופן שונה ממטבעות דיגיטליים.

ל- NFTs יש פוטנציאל מדהים, ואת ERC-721 נוצר כדי לענות על הצורך באסימונים ייחודיים. יתר על כן, בשל נדירותו או גילו, תקן ERC-721 הוא נבדל ויכול להיות בעל ערך שונה מאשר אסימון אחר מאותו חוזה חכם. מעקב Etherscan NFT מדרג את ה- NFTs המובילים באתריום לפי נפח ההעברות.

אבל האם אתה צריך אתריום כדי ליצור NFT? התשובה היא לא. אתריום אינו תנאי מוקדם ליצירת NFTs. בלוקצ'יין אחרים כמו סולנה (SOL), קרדנו (ADA), טזוס (XTZ), בלוקצ'יין (BNB) וטרון (TRX) הם פלטפורמות חלופיות להטבעה או יצירה של NFT.

אז, אם אתה רוצה תשובה ל, "האם ETH הדרך היחידה לקנות NFT?" התשובה, שוב, היא לא. כל פלטפורמה דורשת את עמלת העסקה שישולמו במטבע המקורי שלה. לדוגמה, 2 ADA (המטבע המקורי של הבלוקצ'יין של קרדנו) הוא העלות עבור פלטפורמת NFT-MAKER PRO, המשולמת לארנק הלקוחות יחד עם NFT המוטבע (דרישה מקרדנו).

מדוע רוב נכסי ה- NFT נמצאים באתריום?

אתריום היא המובילה בין רשתות בלוקצ'יין אחרות ו- NFTs נולדו על הבלוקצ'יין של אתריום. כתוצאה מכך, NFTs הם נמכרים במחיר גבוה משמעותית בממוצע, כך שיוצרים מעדיפים אותם על פני פלטפורמות אחרות.

בגלל הרשת המאובטחת ביותר וארכיטקטורת הנתונים שלה, הבלוקצ'יין של אתריום מוביל את שוק המימון המבוזר (DeFi), כאשר עיקר הפרויקטים של NFT פועלים עליו כמטבעות ERC-721. בנוסף, הבלוקצ'יין מספק NFTs עם חשיפה נרחבת לשוק גדול וצומח. יתר על כן, מערכות NFT צריכות להמשיך להיות תואמות מכונה וירטואלית לאתריום כך שארנקי אתריום כמו מטא מאסק (Metamask) יכולים לתמוך בהם.

עם זאת, ההיקף הגבוה של תעבורת עסקאות הרשת גורם לצבר בקבוק גדול, מה שמוביל לעלייה משמעותית בעמלות העסקה. rarible, OpenSea ו- Nifty הם שלושה שווקי NFT פופולריים המבוססים על אתריום. עם זאת, בשל מגבלות הבלוקצ'יין של אתריום, יוצרי NFT פנו לפתרונות אחרים, כגון הבלוקצ'יין של סולנה, כדי להתגבר על קשיים אלה.

אתריום NFT לעומת סולנה NFT

תהליך הקונצנזוס המשמש את סולנה ואתריום שונה. הוכחת עבודה משמשת את אתריום, מה שמביא לרשת מבוזרת יותר עם פחות מדרגיות. ה- ETH 2.0 נועד לטפל בבעיית המדרגיות הנוראית שאיימה על נתחי השוק שלה ב- NFT וב- DeFi. כתוצאה מכך, הבלוקצ'יין עלול לאבד את מעמדו אלא אם כן השדרוג 2.0 יושם בתקופה הקרובה.

לעומת זאת, סולנה משתמשת בשילוב של הוכחת יתד (הסיכון) POS והוכחת היסטוריה, שיטה פחות מאובטחת אך יעילה יותר המאפשרת עסקאות מהירות ובעלות נמוכה באמצעות המטבע הרשמי שלה שנקרא SOL. עם זאת, אתריום הוא פרויקט בוגר עם פוזיציה משמעותית בשוק, מה שמגביר את האמון של היוצרים בהטבעת NFTs בבלוקצ'יין של אתריום.

SolSea הוא שוק NFT הפתוח של סולנה. בעת הטבעת NFTs, זה מאפשר ליוצרים לבחור ולשלב רישיונות. עם זאת, אספנים יודעים מה הם קונים ויוצרים יודעים מה הם מוכרים. Solanart, שוק NFT בולט שהושק לפני SolSea, הוא עוד שוק NFT פופולרי בסולנה.


למה NFTs משתמשים באתריום ולא בביטקוין?

המטרה הבסיסית של אתריום היא להפוך את החוזה החכם של אתריום ואת פעולות פלטפורמת היישומים המבוזרים (DApps) לקלים יותר לשימוש ולהפיק רווחים, במקום לבסס את עצמה כמערכת מוניטרית חדשה. עם זאת, סטושי נקמוטו כינה את ביטקוין מערכת מזומנים אלקטרונית עמית לעמית.

חוזים חכמים שמקצים בעלות ושולטים ביכולת ההעברה של NFTs משמשים ליצירת אסימונים לא ניתנים לתחליף ובלועזית נקראים NFT, שהבלוקצ'יין של ביטקוין אינו תומך בהם. NFTs אינם ניתנים להחלפה מכיוון שהם אינם ניתנים לשינוי. בעוד שלכל ביטקוין יהיה אותו ערך, כל NFT יכול לייצג נכס בסיסי שונה ולכן, יש לו ערך ייחודי.

לדוגמה, כאשר מישהו יוצר או מטמיע NFT, הוא מבצע קוד המאוחסן בחוזים חכמים התואמים לתקנים שונים, כגון ERC-721. נתונים אלה מאוחסנים בבלוקצ'יין, שבו מנוהל ה- NFT.

בנוסף לאמור לעיל, לכל אסימון/מטבע יש זהות ייחודית הקשורה לכתובת אתריום אחת. עם זאת, לכל אסימון יש בעלים ייחודי שניתן לזהותו בקלות מכיוון שהם מבוססי אתריום וניתן לרכוש אותם ולסחור בהם בכל בורסת NFT או שוק מבוססי אתריום.

איזה בלוקצ'יין הוא הטוב ביותר עבור יצירה או השקעה ב- NFT?

בעת בחירת בלוקצ'יין כלשהו להטבעת NFTs, כגון אתריום ליצירת NFT, ודאו את החוסן של החוזים החכמים שלה, בדקו את מבנה העמלות, אמצעי האבטחה ומהירות העסקה של הבלוקצ'יין, והעריכו את האפשרות לזיוף.

קשור: הסבר מלא: איך להימנע מהונאת NFT

בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים, NFTs הם נישה משמעותית. הם מספקים חשיפה נוספת למטבעות קריפטו עבור אנשים שאחרת לא היו באים במגע עם נכסים אלה. בנוסף, הם תורמים באופן פעיל לאימוץ המוני של טכנולוגיית בלוקצ'יין מכיוון שהם קשורים קשר הדוק כל כך לאמנות דיגיטלית ולמשחקים.

עם זאת, העמידות של החוזים החכמים של בלוקצ'יין היא מרכיב מרכזי באבטחה הכוללת של טכנולוגיית ספר ראשי מבוזר. חוזים חכמים חייבים לעבור בדיקות מקיפות כדי לספק את הרמה הגבוהה ביותר של אמינות ויעילות, מה שמבטיח סיכון מינימלי לזמן השבתה, הפרות ופריצות.

בנוסף, נדרשים פתרונות חסכוניים עבור עסקאות מבוססות NFT, החיוניות לשימוש ואימוץ נכסים שאינם פטרייתיים. כתוצאה מכך, מבנה העלויות עבור NFTs על הבלוקצ'יין הוא גורם חשוב שיש לקחת בחשבון, יחד עם התחושה שזאת האפשרות האידיאלית.

מזלגות קשים עלולים לסכן תכונות לא פטרייתיות, שכן שכפול NFTs מעמיד את שלמותם בסימן שאלה. לכן, זה קריטי ליצירת NFTs והשווקים שלהם על בלוקצ'יין עמיד בפני מזלג.

באופן דומה, מכיוון שבלוקצ'יין אינם ניתנים לשינוי על ידי עיצוב מחודש, סופיות מהירה יותר פירושה שלתוקפים יש פחות מסגרות זמן שבהן ניתן לסכן את הספרים הדיגיטליים. לכן, כל פלטפורמה שמשיגה סופיות עסקה מהירה יותר תוך שמירה על ביזור היא אידיאלית ליצירת שווקי NFT.

מלבד שיקולים אלה, הבחירה הסופית של בלוקצ'יין לפיתוח NFT תלויה ביעדים שלך, כמו מדוע אתה רוצה להיות הבעלים של NFTs, התקציב שלך ויעדי ההשקעה שלך. גם אם השאלות האלה ברורות לך, אתה עדיין צריך לעשות את המחקר שלך ולהשוות בלוקצ'יין NFT שונים לפני השקעת הכסף שהרווחת בעמל רב.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.