מפתח אתריום: מיזוג אתריום יתרחש באוגוסט "אם הכל ילך כמתוכנן"

מפתח Core Ethereum פרסטון ואן לון אומר כי המעבר המיוחל של הרשת להוכחת יתד ככל הנראה יקרה באוגוסט הקרוב.

ההגירה המיוחלת של אתריום למנגנון קונצנזוס הוכחת יתד (PoS), שנדחה פעם אחר פעם, נראית מתוכננת מתישהו באוגוסט. בתקווה והכל ילך כמתוכנן.

פרסטון ואן לון, מפתח ליבה של רשת אתריום (ETH), אמר למשתתפים בכנס Permissionless כי המעבר, המכונה המיזוג, יתרחש מתישהו באוגוסט אם הכל יתנהל לפי התוכנית.

ואן לון אמר ל-5,000 הנוכחים שהצוות מחפש לעשות את המעבר לפני ש"פצצת הקושי" כביכול תפיל את הרשת כמתוכנן.

"למיטב ידיעתנו, אם הכל ילך כמתוכנן ,אוגוסט – זה פשוט הגיוני. אם אנחנו לא צריכים למהר, בואו נעשה את זה ברגע שאנחנו יכולים."

מהדהד את הרגש הזה היה חוקר אתריום עמית ג'סטין דרייק הצהיר כי הבטחת המיזוג פותחה במהירות וזה היה בראש סדר העדיפויות, שיתוף "הרצון החזק שלו כדי לגרום לזה לקרות לפני פצצת הקושי באוגוסט."

"פצצת הקושי" מתייחסת לתוכנית המקודדת לבלוקצ'יין אתריום שמאט בכוונה את הרשת. הוא נועד לעודד את המעבר ל- PoS על ידי כך שיקשה על הכורים להישאר מאחור בשרשרת הוכחת העבודה (PoW) לאחר המיזוג.

ב-11 באפריל הודיע מפתח אתריום טים בייקו כי המיזוג שוב נדחה. למרות "מבחן מזלג צללים" מוצלח, בייקו אמרה כי המיזוג לא ייצא לפועל ביוני כצפוי. לדברי בייקו, המפתחים צריכים לפעול במהירות כדי למנוע את פצצת הקושי, אחרת, הם יצטרכו להציג עדכון נוסף כדי לעכב את הפצצה.

קשור: האם עדכון אתריום 2.0 יפחית את חיובי העמלות הגבוהים?

"אם מפתחי לקוחות לא חושבים שהם יכולים לפרוס את המיזוג למיינט לפני שזמני החסימה יואטו יותר מדי, יהיה צורך לעכב אותו שוב."

ההתחייבות מחדש לציר הזמן מגיעה בעקבות החדשות השבוע שרשת אתריום תראה "אבן דרך ענקית בבדיקות", כאשר מיזוג רשת הבדיקות של רופסטן אמורה להתבצע ב-8 ביוני. מיזוג רשת הבדיקה של רופסטן יראה את רשת הבדיקות PoW בשילוב עם רשת בדיקה חדשה של שכבת קונצנזוס PoS. מה שידמה את מה שיקרה ברגע שהמיזוג בפועל בין אתריום לרשת ביקון סוף סוף יתקיים והרשת תהפוך לרשת PoS.

אם המיזוג ייושם בהצלחה באוגוסט, נקודת הציון הסופית במפת הדרכים של את'ריום, שנקראה בעבר Eth2, היא שדרוג הרשתות הרסיסים שצפוי לעלות לאוויר בתחילת 2023. עם זאת, עד אז, הרשת תמשיך להשתמש ברשתות שכבה 2 כמו Polygon של מאטיק ו- Optimism כדי להתמודד עם מדרגיות ונפחי עסקאות גבוהים.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.