מחקר חדש: למה דוג'קוין הוא המטבע הפופולרי והאהוב ביותר בטוויטר?

ניתוח סנטימנט שנמשך לאורך שנה של ציוצים מצא כי אתריום הוא המטבע הקריפטו הכי פחות אהוב על טוויטר מבין חמישה שנחקרו, בעוד שדוג'קוין קיבל את אהבה הגדולה ביותר.

אתריום (ETH) תפס את המקום הראשון בטוויטר בתור המטבע השנוא ביותר מבין חמישה מטבעות קריפטו שנחקרו, בעוד שדוגקוין מטבע הממים (DOGE) הוא האהוב ביותר.

הממצאים עלו מדו"ח חדש של TRG Datacenters שניתח ציוצים במשך שנה בין ינואר 2021 לינואר 2022 בנוגע לחמישה מהמטבעות הקריפטו הפופולריים ביותר כדי להבין אילו נכסים דיגיטליים היו המרגשים ביותר מבחינה רגשית בטוויטר.

על פי הניתוח – שבחן את ביטקוין (BTC), קרדנו (ADA), דוג'קוין, אתריום וליטקוין (LTC) – אתריום היה בעל הקשר השלילי ביותר, עם 29% מכלל הציוצים שהכילו סנטימנט שלילי. ההחלטה לא לכלול את ריפל, שיש לו מעריצים נלהבים אבל גם המון מבקרים, מה שעושה את המחקר פחות מקיף ממה שהיה צריך להיות.

עיקר הביקורת שהוטחה באתריום נגעה למהירותו בהשוואה לחלופות אחרות של שכבה 1, כמו גם לעלויות האנרגיה שלו. שליליות שיא אתריום מטוויטר קריפטו התרחשה כאשר באג גרם לאתריום לפצל לזמן קצר לשתי רשתות בסוף אוגוסט 2021.

ביטקוין היה השני כשנוא ביותר בטוויטר, עם ציון שליליות כולל של 27%. קרדנו סיים שלישי רחוק עם אסוציאציה שלילית של 16%. בינתיים, לייטקוין ישב במקום הרביעי עם רק 8% מכלל הציוצים בעלי זווית שלילית.

הדו"ח אסף נתונים באופן כזה שציוצי סנטימנט שליליים נותחו על סמך הכללת הביטויים הבאים ושם כל מטבע קריפטוגרפי; "שנאה", "הונאה", "מאוכזב" מ"מאוכזבת", "טבילה", "רע", "להפסיד כסף עם" "הפסד גדול".

דוג'קוין היה חביב הקהל על פלטפורמת המדיה החברתית, עם רק 6% מכל הציוצים הנוגעים לממקוין הפופולרי המכיל צורה כלשהי של סנטימנט שלילי. משמעות הדבר היא כי 94% מכל הציוצים הנוגעים ל- DOGE מכילים ערך חיובי, המציג את הכוח והלכידות של קהילת המטבע בטוויטר – קריפטו.

הפופולריות של דוג'קוין הייתה קשורה קשר הדוק למערכת היחסים הבריאה של המטבע עם הבעלים החדש של פלטפורמת המדיה החברתית אילון מאסק. החלטתו הפומבית של מאסק לקבל את מטבע DOGE כתשלום עבור הסחורה של טסלה הביאה את הסנטימנט לשיא של כל הזמנים.

קשור: היזם ומשקיע הביטקוין רוג'ר ור: דוג'קוין עדיף על ביטקוין

כריס הינקל, מנהל הטכנולוגיה הראשי של TRG Datacenters, הפנה את תשומת הלב לסוגי ההשפעה השונים שיש לטוויטר על מחיר נכסי הקריפטו:

"נראה שמניות ממים בפרט מונעות על ידי משקיעים קמעונאיים. במקרה של מטבעות גדולים יותר כמו ביטקוין, הציוצים למעשה פיגרו בתנועות המחירים, מה שמרמז על מידה מסוימת של נטייה מוסדית".

"זה אומר כי מניות עם מרקט קטן ומטבעות באופן כללי חווים תופעה אמיתית של תנודות מחירים בהובלת משקיעים קמעונאיים", הוסיף הינקל.

הינקל המשיך והסביר כי הרכישה האחרונה של טוויטר על ידי מאסק עשויה להוביל לשוק קריפטו מונחה קמעונאות, וטען כי השפעתו החדשה של מאסק עשויה "אולי לסלול את הדרך למניפולציה פחות אלגוריתמית ותחילת עידן חדש של משקיעים קמעונאיים".

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.