ביטקוין (BTC) מתרסק מתחת ל-27 אלף דולר בגלל שלושת הגורמים הללו

ביטקוין (BTC) פרץ מתחת לשתי רמות תמיכה מרכזיות ביום חמישי עם התעצמות המהומה בשווקים.

ביטקוין (BTC) פרץ מתחת לשתי רמות תמיכה מרכזיות ביום חמישי עם התעצמות המהומה בשווקים. בעוד שההתרסקות האחרונה שלה נגרמה ישירות מנתוני אינפלציה גבוהים מהצפוי בארה"ב, היו גם גורמים אחרים שהוציאו את המשקיעים מענף הקריפטו.

BTC נסחרת בירידה של 15% ביממה האחרונה במחיר של 26,848 דולר – רמתה הנמוכה ביותר מאז דצמבר 2020. המטבע נמצא כעת על סף נפילה של כמעט 66% מאז שיא השיא בנובמבר.

אבל ההפסדים הכבדים של המטבע המוביל עשויים לקרב אותו לתחתית. האנליסט הוותיק פיטר ברנדט רואה 27,000 דולר כשפל אפשרי.

האינפלציה בארה"ב הטריגר הראשוני

BTC נסחר סביב 31,000 דולר לפני קריאת מדד המחירים לצרכן בארה"ב ביום רביעי. אבל המטבע צנח ל-28,000 דולר בתוך דקות לאחר שהנתונים היו גבוהים מהצפוי.

הקריאה אמנם הייתה מעט מתחת לנתוני מרץ, אך היא עדיין מראה כי לאינפלציה ייקח הרבה יותר זמן להצטנן. מה שחייב לדרבן את העלאות ריבית נוספות על ידי הפדרל ריזרב – תרחיש שלילי ביותר עבור BTC.

העלאת הריבית של הפד מוקדם יותר החודש גרמה גם להפסדים כבדים ב-BTC.

שוקי המניות נופל, BTC אחריו

נתוני האינפלציה בארה"ב גרמו לנפילה גדולה גם בשוקי המניות. מדד S&P 500 צנח ב-1.7%, ואילו מדד הנאסד"ק המשולב – המקבילה יותר ל-BTC, נפל ביותר מ-3%.

בהתחשב בכך שהמתאם של BTC עם שוקי המניות בארה"ב נמצא בשיא, סביר להניח שההפסדים במניות גלשו למטבע. גם המניות באסיה ירדו במידה רבה ביום חמישי, מה שמעניק לחץ נוסף ל-BTC.

קשור: סקירה על מטבע הקריפטו טרה (Terra LUNA) ואיך לקנות בקלות

התרסקות טרה לונה מערערת את האמון בקריפטו

הבלוקצ'יין של טרה קרס בערכו בשבוע האחרון. העובדה שקריפטו שבעבר היה בעשירייה הראשונה, LUNA, עלול לקרוס ב-99% בשבוע, זעזעה את אמון המשקיעים בקריפטו.

אמנם לא הייתה תגובת מחיר ישירה לנפילתם של לונה ו-UST, אך המהלך צפוי לפגוע עוד יותר בסנטימנט בקריפטו.

בסך הכל, כאשר שוק המניות מתרסק גם הם, הסנטימנט כלפי נכסים עתירי סיכון כמו BTC נמצא בשפל שיא. אמנם זה עשוי לייצג הזדמנות קנייה, אך קצב ההפסדים בשוקי הסיכון עדיין לא חלף.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.