מייקל סיילור מרגיע את המשקיעים לאחר השפל בשווקים

כאשר מניית מיקרוסטרטג'י צונחת, מייקל סיילור עדיין בטוח שאחזקות ביטקוין יכסו את ההפסדים על הלוואות מגובות BTC.

מנכ"ל מיקרוסטרטג'י ומשקיע הביטקוין מייקל סיילור בטוח שאחזקות ה-BTC של החברה שלו יכסו את ההפסדים על הלוואות מגובות ביטקוין.

ענקית הבינה העסקית והתוכנה האמריקאית עלתה לכותרות בשנת 2021 עם מספר השקעות גדולות בביטקוין. סיילור הייתה הכוח המניע מאחורי החלטתה של מיקרוסטרטג'י להמיר את עתודת הנכסים שלה לאחזקות BTC.

השווקים הגלובליים ספגו הפסדים גדולים בתחילת מאי ומניית מיקרוסטרטג'י לא נחסכה. MSTR ראה את ערכו יורדת ב -24% ושווי הביטקוין צנח גם הוא במידה ניכרת יחד עם שוק מטבעות הקריפטו הרחבים יותר.

זו סיבה לדאגה כאשר חברת הבת שלהם, מיקרוסטרטג'י , לקחה הלוואה של 205 מיליון דולר מבנק סילברגייט במרץ 2022, כאשר חלק מהביטקוין של מיקרוסטרטג'י שימש כבטוחה כנגד החוב. מיקרוסטרטג'י השתמשה אז בהכנסות כדי להמשיך את אסטרטגיית רכישת BTC של החברה.

אם המחיר של ביטקוין נופל נמוך מדי, זה יפעיל קריאת שוליים על ההלוואה של סילברגייט בשל הערך של נכס הטחונות יורד. זה היה מוקד שיחת הרווחים של החברה בחודש מאי – עם סמנכ"ל הכספים של החברה ה- CFO אישר כי היא תצטרך למכור קצת מנכסי הביטקוין אם המחיר של BTC ירד מתחת 21,000 דולר.

סיילור פנה לטוויטר ב-10 במאי כדי להרגיע את המשקיעים ביכולתה של החברה לכסות את החוב שלה, כאשר ההלוואה של מיקרוסטרטג'י בסך 205 מיליון דולר נזקקה לביטחונות בסך 410 מיליון דולר. עם 115,109 BTC כבטוחה נוספת הזמינה להתחייב לשירות ההלוואה, סיילור ציין כי ערך הביטקוין יצטרך לרדת מתחת ל -3,562 דולר כדי שלחברה ייגמר BTC על מנת לגבות עוד יותר את ההלוואה.

באוגוסט 2021, החברה עשתה גלים עם החלטתה להקצות חלק ניכר מההון שלהם ישירות לאחזקות ביטקוין. ההשקעה הראשונית שלה בסך 250 מיליון דולר בוצעה לאחר שעמדה בהתחייבויות לבעלי המניות, והעניקה לחברה 21,454 BTC עבור אחזקותיה באוצר.

קשור: מיקרוסטרטג'י ענקית אחזקות הביטקוין בהפסד של 1 מיליארד דולר, זאת הסיבה

בזמנו, סיילור ציין כי ההשקעה נבעה מהאמונה של החברה כי ביטקוין הוא "מאגר אמין של ערך ונכס השקעה אטרקטיבי עם פוטנציאל ייסוף ארוך טווח יותר מאשר החזקת מזומנים".

אולי נחרצת יותר הייתה התעקשותו של סיילור כי ביטקוין היה השקעה עדיפה על החזקת מטבע פיאט וכי החברה הפכה את ביטקוין לאחזקה העיקרית שלה באסטרטגיית עתודות האוצר שלה.

מיקרוסטרטג'י ביצעה רכישה משמעותית נוספת של ביטקוין בספטמבר 2020, והוסיפה עוד 16,796 ביטקוין נוספים במחיר רכישה מצרפי של 175 מיליון דולר. החברה המשיכה לרכוש משם את BTC – שאף ראתה את סיטיבנק מקבלת את ההחלטה להוריד את מניית מיקרוסטרטג'י מ"נייטרלית" ל"מכירה" על רקע החלטתה להפוך את ביטקוין לנכס הרזרבה העיקרי.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.