מדריך: איך לאחסן ביטקוין (BTC) ב- מטאמסק (MetaMask)?

מטאמסק (MetaMask) הוא ארנק ידוע עבור יישומים מבוזרים התומכים באתריום (dApps). אבל האם מטאמסק יכול להחזיק ביטקוין (BTC), שנותר מטבע הקריפטו הגדול ביותר?

מטאמסק הוא ארנק ידוע עבור יישומים מבוזרים התומכים באתריום (dApps). אבל האם מטאמסק יכול להחזיק ביטקוין (BTC), שנותר מטבע הקריפטו הגדול ביותר?

עבור משקיעי קריפטו רבים, ביטקוין הוא חלק חשוב מתיק ההשקעות שלהם. מלבד היותו נכס השקעה, ביטקוין יכול לשמש גם כאמצעי תשלום. הודות לארנקים כמו מטאמסק (MetaMask), תשלום באמצעות טכנולוגיית בלוקצ'יין הפך להיות הרבה יותר קל. ארנק הקריפטו של אתריום זה מאפשר למיליוני משקיעים להשתתף בכל מה שיש לשוק הקריפטו להציע. למרות שאתריום (ETH) הוא אמצעי תשלום פופולרי מאוד, רוב האנשים קונים ביטקוין.

עם זאת, ביטקוין הוא לא מטבע הקריפטו שאתה חושב עליו כשאתה מדבר על קניית אסימון לא ניתן לתחליף (NFT) או השקעה במימון מבוזר (DeFi). עם זאת, ייתכנו מצבים שבהם תרצה להשתמש בביטקוין עבור פעולות אלה. אז במאמר זה, תלמד איך לאחסן ביטקוין עם מטאמסק!

ארנק הצפנה מטאמסק

מטאמסק (MetaMask) הוא ארנק אתריום הזמין כאפליקציה וכתוסף בדפדפן האינטרנט. במילים אחרות, מטאמסק מאפשר למשתמשים לאחסן את המפתחות הפרטיים שלהם ולאחר מכן להשתמש באופן מאובטח באפליקציות ובאתרי אינטרנט עם DApps מבוססי אתריום וחוזים חכמים. אחד מארנקי הקריפטו הפופולריים ביותר, מטאמסק עבר לאחרונה את רף 30 מיליון המשתמשים במרץ 2022. זאת, בין היתר, בשל עלייתם של מימון מבוזר (DeFi) ואסימונים לא ניתנים להחלפה (NFTs).

האם מטאמסק (MetaMask) מיועד רק לאתריום?

מטאמסק מתאים רק למטבעות המשתמשים בבלוקצ'יין אתריום, מה שנקרא אסימוני ERC-20. אם ברצונך להשתמש במטבעות אחרים (כלומר, אסימונים שאינם אסימוני ERC-20), יהיה עליך להחליף אותם באסימוני ERC-20. לאחר מכן ניתן יהיה לאחסן מטבעות אלה בארנק המטאמסק שלך.

דוגמה לכך היא Zcash, מטבע קריפטוגרפי המתאים לביצוע עסקאות אנונימיות. מטבע מבוזר זה אינו מבוסס על רשת אתריום ולכן אינו אסימון ERC-20. אבל על ידי עטיפת אסימוני זיקאש, אתה עדיין יכול להשתמש Zcash.

ארנק חומרה של מטאמסק

נושא ההגנה על מטבעות קריפטוגרפיים עולה כאשר אנשים מתחילים להכיר את עולם הקריפטו. הנושא הוא בעל חשיבות רבה, ולכן ארנק טוב הוא הכרחי. ארנק חומרה מומלץ לעתים קרובות מכיוון שניתן להשתמש בו לאחסון המטבעות הקריפטו שלך במצב לא מקוון. אבל האם מטאמסק (MetaMask) הוא גם ארנק חומרה?

מטאמסק אינו ארנק חומרה. זה ארנק תוכנה. ארנקים אלה נקראים גם ארנקים חמים ומחוברים לאינטרנט. למרות זאת, עדיין ניתן לחבר את מטאמסק לארנק חומרה. בדרך זו, אתה יכול גם להשתמש במטאמסק יחד עם ספר ראשי, שהוא ארנק החומרה הידוע ביותר.

לשם כך, פתח את אפליקציית ה- ETH ובחר "חבר ארנק חומרה" כדי לשלב את ארנק החומרה של הספר הראשי שלך ב- MetaMask. לאחר מכן, ייפתח חלון מוקפץ, שיבקש ממך לבחור את המכשיר שלך וללחוץ על "התחבר".

בעת שימוש בספר ראשי עם הרחבת הדפדפן MetaMask, ארנק התוכנה מתפקד רק כפורטל ולא כארנק. המפתחות הפרטיים שלך אינם עוזבים את הספר הראשי כך שהם אינם מאוחסנים ב- MetaMask.

האם מטאמסק תומך בביטקוין?

מטאמסק תומך בביטקוין, אך לא באופן שבו ארנק בורסה מקבל את מטבע הקריפטו. ביטקוין אינו אסימון ERC-20, כך שמטבע הקריפטו הגדול ביותר אינו מתקבל ישירות על ידי מטאמסק. עם זאת, אתה יכול לקבל BTC לתוך המטאמסק שלך בדרך עקיפה.

עם זאת, אל תנסה לשלוח ביטקוין ישירות ל- מטאמסק שלך. אם תנסה לעשות זאת, מטאמסק לא יוכל לקבל את המטבע, מה שעלול להוביל לתוצאות שליליות. אתה עלול לאבד את כל הביטקוין ששלחת בבת אחת, וזה יהיה מצב נורא!

מדריך: איך לאחסן ביטקוין (BTC) ב- מטאמסק (MetaMask)?

כיצד לשלוח ביטקוין ל- MetaMask?

כפי שקראת, לא ניתן לשלוח BTC ישירות ל- מטאמסק. אבל זה לא אומר שאי אפשר להכניס ביטקוין לארנק מטאמסק שלך. BTC פועל על בלוקצ'יין משלו. בבלוקצ'יין ביטקוין זה, ניתן לשלוח עסקאות לכתובות ביטקוין בלבד. זה נכון לא רק עבור ביטקוין אלא גם עבור בלוקצ'יין אחרים כגון אתריום.

בבלוקצ'יין אתריום (Ethereum), ניתן לשלוח רק מטבעות הקשורים לאתריום. שליחת ביטקוין דרך רשת אתריום דומה לתשלום עם האירו בארצות הברית. האירו אינו מתקבל כמטבע בארצות הברית, אבל אתה יכול להשתמש באירו שלך בדרך עקיפה. על ידי החלפת יורו אלה, אתה יכול לקבל את אותו ערך בדולרים אמריקאים ולהשתמש בו כאמצעי תשלום.

עם זאת, אם אינך רוצה להחליף את הביטקוין שלך באתריום, ישנם פתרונות אחרים. משמעות הדבר היא שעליך לנעול את ה- BTC שלך במקום אחד ולאחר מכן להביא אותו לבלוקצ'יין של אתריום במטבע חדש, המייצג את הביטקוין הנעול על בלוקצ'יין ביטקוין. זה נקרא גם Wrapped BTC (wBTC), כלומר ביטקוין כאסימון ERC-20.

כיצד "לעטוף" ביטקוין?

ישנן מספר דרכים לעטוף את הביטקוין שלך. בואו ניקח את בינאנס כדוגמה. על בינאנס, BTC ו wBTC הם שני מטבעות שונים, כך שאתה יכול לסחור בהם. על ידי לחיצה על "קלאסי" בסעיף הסחר של בינאנס, אתה תועבר לפלטפורמת המסחר של הבורסה. כאן תוכלו למצוא את זוג המסחר עם שני מטבעות הביטקוין. כאן אתה יכול להזין כמה WBTC אתה רוצה לקנות ולאשר את זה על ידי לחיצה על קניית WBTC.

קשור: מדריך למתחילים: איך לפתוח ולאחסן ארנק אן אף טי (NFT)

כתובת ארנק מטאמסק

כדי להפעיל את ה- wBTC שלך, כתובת הארנק של מטאמסק (MetaMask) שלך חשובה מאוד וקלה לאיתור. על-ידי פתיחת היישום וכניסה, תגיע למסך מטאמסק הראשי. תחת שם החשבון שלך, תמצא את הקוד הייחודי שלך, הפועל ככתובת שלך. ניתן להשתמש בכתובת זו לקבלת הצפנה.

אתה יכול לשתף קוד זה עם אחרים, אבל אף פעם אל תשתף את הקודים האחרים עם אף אחד. נתוני ההתחברות והשחזור שלך נועדו להגן על הנכסים הדיגיטליים שלך. אם אנשים אחרים חשופים אל הקודים האלה, הם יכולים לגרום לך לאבד את נכסי הקריפטו שלך.

חלופות ארנק מטאמסק (MetaMask)

מטאמסק הוא ארנק תוכנה פופולרי, אבל יש גם אפשרויות חלופיות. בגלל כל הבלוקצ'יין השונים, מספר ארנקים מתאימים רק לבלוקצ'יין ספציפי. שתי דוגמאות הן ארנק היורוי של קרדאנו וארנק הפאנטום של סולנה.

מספר ארנקי תוכנה מתאימים לאסימוני ERC-20 בבלוקצ'יין אתריום (Ethereum). היתרון של MetaMask הוא שאתה יכול להשתמש בו דרך אתרי אינטרנט והאפליקציה. כאן MetaMask מבדילה את עצמה ממתחרותיה.

ארנק טראסט (Trust Wallet) , למשל, הוא ארנק תוכנה מכובד בהרבה, אשר יכול לשמש כיישום נייד כחלופה MetaMask. MyEtherWallet ו- Mist Wallet, שני ארנקי אתר המקבלים אסימוני ERC-20, הם גם חלופות מטאמסק פופולריות.

למרות שמטאמסק הוא ארנק התוכנה הפופולרי ביותר בעולם, זה אף פעם לא מזיק להשתמש במספר ארנקים. שימוש בארנקים שונים הוא סוג של אסטרטגיית ניהול סיכונים. על ידי שימוש בארנקים מרובים, לא תאבד את כל נכסי הקריפטו שלך כאשר רק ארנק אחד הארנקים שלך נפרץ.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.