10 מטבעות הקריפטו עם השווי שוק הגדול בעולם להשקעה

מביטקוין ואתריום ועד דוגקוין ו-טטר, ישנם אלפי מטבעות קריפטו שונים, שיכולים להפוך לגורם מכריע כאשר אתה מתחיל לראשונה בעולם הקריפטו.

מביטקוין ואתריום ועד דוגקוין ו-טטר, ישנם אלפי מטבעות קריפטו שונים, שיכולים להפוך לגורם מכריע כאשר אתה מתחיל לראשונה בעולם הקריפטו. כדי לעזור לך להבין את שוק השקעות הקריפטו, אלה הם 10 מטבעות הקריפטו המובילים בהתבסס על שווי השוק שלהם, או הערך הכולל של כל המטבעות הנמצאים כעת במחזור.

1. ביטקוין (BTC)

  • שווי שוק: 784 מיליארד דולר

נוצר בשנת 2009 על ידי אדם תחת השם הבדוי סטושי נקמוטו, ביטקוין (BTC) הוא המטבע הקריפטו המקורי. כמו ברוב המטבעות הקריפטוגרפיים, BTC פועל על בלוקצ'יין, או על רישום ספר ראשי של עסקאות המופצות ברשת של אלפי מחשבים. מכיוון שיש לאמת תוספות לספרי החשבונות המבוזרים על ידי פתרון חידה מוצפנת, תהליך הנקרא הוכחת עבודה, ביטקוין נשמר מאובטח ובטוח מפני רמאים.

מחיר הביטקוין הרקיע שחקים ככל שהפך לשם מוכר בכל בית. במאי 2016, היית יכול לקנות ביטקוין עבור כ $500. נכון לכתיבת שורות אלה, מחירו של ביטקוין בודד היה מעל 41 אלף דולר. זו צמיחה של יותר מ-9,000%.

2. אתריום (ETH)

  • שווי שוק: 374 מיליארד דולר

גם מטבע קריפטוגרפי וגם פלטפורמת בלוקצ'יין, אתריום הוא המועדף על מפתחי תוכניות בגלל היישומים הפוטנציאליים שלו, כמו מה שנקרא חוזים חכמים המופעלים באופן אוטומטי כאשר מתקיימים תנאים ואסימונים שאינם ניתנים לתחליף (NFTs).

אתריום גם חווה צמיחה עצומה. מאפריל 2016 עד תחילת אפריל 2022 עלה מחירו מכ-11 דולר ליותר מ-3,450 דולר, עלייה של יותר מ-31,000%.

קשור: הפקדת כספים לשוק מטבעות הקריפטו בינאנס – Binance (קניית קריפטו)

3. טטר (USDT)

  • שווי שוק: מעל 82 מיליארד דולר

שלא כמו צורות אחרות של מטבע קריפטוגרפי, טטר (Tether) הוא מטבע סטייבלקוין (מטבע יציב), כלומר הוא מגובה על ידי מטבעות פיאט כמו דולרים אמריקאים והיורו ושומר באופן היפותטי על ערך שווה לאחד מאותם ערכים. בתיאוריה, משמעות הדבר היא שהערך של טטר (Tether) אמור להיות עקבי יותר ממטבעות קריפטו אחרים, והוא מועדף על ידי משקיעים אשר נזהרים מהתנודתיות הקיצונית של מטבעות האלטים השונים בשוק.

4. מטבע בינאנס (BNB)

  • שווי שוק: מעל 69 מיליארד דולר

מטבע בינאנס (Binance) הוא סוג של מטבע קריפטו שבו אתה יכול להשתמש כדי לסחור ולשלם עמלות על פלטפורמת המסחר בינאנס, אחת מבורסות הקריפטו הגדולות בעולם לפי שווי שוק.

מאז ההשקה ב-2017, Binance Coin התרחב כדי להקל על עסקאות בפלטפורמת הבורסה של בינאנס. עכשיו, המטבע יכול לשמש למסחר, עיבוד תשלום או אפילו הזמנת הסדרי נסיעות. ניתן גם לסחור בו או להחליף אותו בצורות אחרות של מטבע קריפטוגרפי, כגון אתריום או ביטקוין.

המחיר של BNB בשנת 2017 היה רק 0.10 דולר. עד תחילת אפריל 2022 עלה מחירו לכ-445 דולר, גידול של כ-445,000%.

קשור: סקירה על מטבע הקריפטו BNB ואיך לקנות בקלות

5. מטבע דולר אמריקאי (USDC)

  • שווי שוק: מעל 50 מיליארד דולר

בדומה ל-טטר, USD Coin (USDC) הוא מטבע יציב, כלומר הוא מגובה בדולרים אמריקאים ומטרתו ליחס של דולר אחד ל-1 USDC. USDC מופעל על ידי רשת אתריום, ואתה יכול להשתמש במטבע USD כדי להשלים עסקאות גלובליות.

6. סולנה (SOL)

  • שווי שוק: 34.5 מיליארד דולר

סולנה (Solana), שפותחה כדי לסייע בהספק שימושים מבוזרים ה – דיפיי (DeFi), אפליקציות מבוזרות (DApps) וחוזים חכמים, פועלת על מנגנון היברידי ייחודי של הוכחת יתד והוכחת היסטוריה המסייעים לה לעבד עסקאות במהירות ובבטחה. SOL, האסימון המקומי של סולאנה, מפעיל את הפלטפורמה.

כאשר הושק בשנת 2020, המחיר של SOL התחיל ב -0.77 $. עד 1 באפריל 2022, מחירו היה סביב $136, רווח של יותר מ -17,500%.

7. ריפל (XRP)

  • שווי שוק: 35 מיליארד דולר

נוצר על ידי מספר מייסדים של ריפל, טכנולוגיה דיגיטלית וחברת עיבוד תשלומים, XRP אמור לשמש ברשת זו כדי להקל על חילופים של סוגי מטבעות שונים, כולל מטבעות פיאט ומטבעות קריפטו גדולים אחרים.

בתחילת 2017, המחיר של XRP היה $0.006. נכון לכתיבת שורות אלה, מחירו הגיע ל-0.73 דולר, שווה ערך לעלייה של יותר מ-13,700%.

8. קרדנו (ADA)

  • שווי שוק: 32 מיליארד דולר

קצת מאוחר יותר לסצנת הקריפטו, קרדנו בולט בחיבוק המוקדם שלה את רשת אימות הוכחת הסיכון POS. שיטה זו מזרזת את זמן העסקה ומפחיתה את השימוש באנרגיה ואת ההשפעה הסביבתית על ידי הסרת ההיבט התחרותי ופתרון הבעיות של אימות עסקאות הנמצא בפלטפורמות כמו ביטקוין. קרדנו גם עובד כמו אתריום כדי לאפשר חוזים חכמים ויישומים מבוזרים, אשר מופעלים על ידי ADA, המטבע הרשמי שלהם.

מטבע ADA של קרדנו ראה צמיחה צנועה יחסית בהשוואה למטבעות קריפטו גדולים אחרים. בשנת 2017, המחיר של ADA היה 0.02 דולר. נכון לכתיבת שורות אלה, מחירו עמד על 0.9 דולר. מדובר בעלייה של 5,250%.

קשור: מדריך: איך לקנות מטבע קרדנו (ADA) במספר צעדים

9. טרה (לונה)

  • שווי שוק: 31.5 מיליארד דולר

טרה היא פלטפורמת תשלום בלוקצ'יין עבור הסטייבלקוין המסתמכת על שמירה על איזון בין שני סוגים של מטבעות קריפטוגרפיים. סטייבלקוין מגובה טרה, כגון TerraUSD, קשורות לערך של מטבעות פיזיים. משקל הנגד שלהם, לונה, מפעיל את פלטפורמת טרה ומשמש להטבעת טרה יציבים.

טרה סטייבלקוין ולונה עובדים בתיאום על פי היצע וביקוש: כאשר המחיר של הסטייבלקוין עולה מעל ערך המטבע, משתמשים מתוגמלים בשריפת מטבע לונה שלהם כדי ליצור יותר מאותו מטבע הסטייבלקוין. כמו כן, כאשר הערך שלו יורד בהשוואה למטבע הבסיס, מה שמעודד משתמשים לשרוף את המטבע היציב של טרה כדי להטביע יותר לונה. ככל שאימוץ פלטפורמות טרה גדל, כך גדל גם הערך של לונה.

מ-3 בינואר 2021, כאשר מחירו היה 0.64 דולר, עד תחילת אפריל 2022, לונה עלתה ביותר מ-16,400% ל-88.75 דולר.

קשור: סקירה על מטבע הקריפטו טרה (Terra LUNA) ואיך לקנות בקלות

10. אבלנץ Avalanche (AVAX)

  • שווי שוק: מעל 21 מיליארד דולר

בדומה לאתריום וקראנו, אבלנץ (Avalanche) מספקת רשת בלוקצ'יין שיכולה ליצור ולבצע חוזים חכמים המופעלים על ידי המטבע המקורי (במקרה זה, AVAX). מאז השקתו בשנת 2020, אבלנץ גדל במהירות, הודות לא מעט לעמלות הגז הנמוכות יחסית שלה ומהירויות עיבוד העסקה המהירות.

בין ה-12 ביולי 2020 ל-1 באפריל 2022 עלה מחירה של AVAX ביותר מ-2,000%, מ-4.63 דולר ל-80.58 דולר.

אנו לא יועצים פיננסים! יש לעשות מחקר עצמאי קודם לכן, מסחר והשקעה בקריפטו כרוך בסיכון רב!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.