ענקית הבנקים HSBC נכנסת למטאוורס דרך סנדבוקס (Sandbox)

השותפות של בנק HSBC עם סנדבוקס מצטרפת לחברות כמו גוצ'י, וורנר מיוזיק ויוביסופט.

HSBC נכנס לשותפות במטאוורס עם סנדבוקס (Metaverse Sandbox) ביום רביעי, ובקרוב הבנק יקים אצטדיון וירטואלי על המטאוורס של סנדבוקס.

ההועה נכתבה על ידי צוות סנדבוקס בפוסט בבלוג, ולא פורסמו פרטים כספיים על ההסכם. השותפות רואה את HSBC מצטרפת לחברות כמו גוצ'י, וורנר מיוזיק ויוביסופט בהקמת חללים וירטואליים על סנדבוקס.

המהפך הוא האופן שבו אנשים יחוו את ווב 3 (Web3), הדור הבא של האינטרנט – באמצעות טכנולוגיות סוחפות כמו מציאות רבודה, מציאות מדומה ומציאות מורחבת. סורש באלאג'י, סמנכ"ל שיווק, אסיה-פסיפיק, HSBC.

ווב 3 אינו זר HSBC

ההסתערות של HSBC על המטאוורס מגיעה בעקבות אימוץ רשתות הבלוקצ'יין הגדלה בבנקים בעולם. למרות שהיא עדיין שומרת על עמדה נוקשה נגד קהילת הקריפטו, היא פתוחה יותר להשקעה ואף לאימוץ טכנולוגיית בלוקצ'יין.

בדצמבר הקים הבנק מוצר מבוסס בלוקצ'יין כדי להקל על עסקאות מט"ח, על רקע התעניינות גוברת בקרב בנקים בינלאומיים גדולים לאמץ את טכנולוגיית "הספר הראשי". HSBC אמרה כי טכנולוגיית ספר ראשי תאפשר לו לייעל את התשלומים.

הבנק גם תומך במטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי (CBDCs). המנכ"ל נואל קווין הדגיש בשנה שעברה את הפוטנציאל של CBDCs אשר יאפשר תשלומים זולים וקלים יותר, ויכול להקל על הצמיחה הכלכלית.

אם יש להסתמך על מטבעות יציבים (סטייבל קוין) ומטבעות קריפטו באותו אופן, הם גם ידרשו רגולציה העולה בקנה אחד עם הסיכונים שהם יוצרים.

קווין כתב בפוסט בבלוג בספטמבר.

הבנק הבריטי היה גם בין המשקיעים בסבב גיוס של 200 מיליון דולר לחברת טכנולוגיית הבלוקצ'יין ConsenSys בנובמבר.

קשור: מה זה ווב 3 (WEB3) ולמה כולם מדברים על זה?

המטאוורס מקבל התעניינות תאגידיות

בום הקריפטו עד 2021 עורר עניין גובר גם בבלוקצ'יין ובמטאוורס, אשר יצרו עניין בכמה מוסדות פיננסיים גדולים.

הבנק בוול סטריט ג'יפי מורגן (JPMorgan) הקים לאחרונה טרקלין ב-Decentraland, בעוד שלבנק המסחרי של סיאם, המלווה הגדול ביותר בתאילנד, יש גם מקום בסנדבוקס.

היועץ הפיננסי PWC רואה את תעשיית המציאות המדומה מוערכת בסכום עצום של 1.5 טריליון דולר עד 2030.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

חדשות - סיקורים, מבזקים וכתבות מהארץ והעולם על קריפטו והכנסה נוספת עקוב אחרינו