מחקר: למה יש פער מגדרי ביוצרי ה – אן אף טי (NFT)?

מהנתונים עולה כי רק 16% מיוצרי ה- אן אפ טי (NFT) הן נשים – פער מגדרי עצום המשקף את חוסר הייצוג של נשים במערכת האקולוגית של NFT של ימינו.

אסימון לא לתחליף(NFT) זכה לתשומת לב תקשורתית רבה, אך מומחים מסכימים שהשפעתם תהיה מעבר למכירת יצירות אמנות דיגיטליות או ציוצים בטוויטר ותשנה את האופן שבו אנשים מעבירים רעיונות לנצח.

למרות הבטחתו לנפץ את התבנית, שוק ה- NFT העולמי חיוור, גברי ומיושן בדיוק כמו תעשיית האמנות הקונבנציונלית. הסטטיסטיקה העדכנית ביותר מצביעה על כך שרק 16% מיוצרי NFT הן נשים – פער מגדרי מדהים המשקף את הייצוג הנמוך של נשים במערכת האקולוגית של ה- אן אף טי (NFT) של ימינו.

על פי סקר שנערך על ידי Art Tactic ופורסם על ידי בלומברג, האמנות היוותה רק 5% מהמכירות בשוק NFT. לשם השוואה, יצירות של אמנים גברים היוו 77% מהמכירות (16% היו אמנים לא ידועים, ו-2% נוצרו ביחד).

עם זאת, פרויקטים ספציפיים של אן אף טי (NFT) מנסים להתגבר על הבעיה. לפלטפורמת Rarible יש עדיפות תמיכה בפרויקטים של NFT בהובלת נשים. לדברי מומחי התעשייה מאשה ויאזמסקאיה, מנהלת התקשורת ב-Rarible, ורבקה קידה, סמנכ"לית שיווק ב-XBTO, על הפער המגדרי במרחב ה-NFT.

לדברי ויסמזקיה, מגזר הטכנולוגיה תמיד היה הנשלט על ידי גברים, היא מאמינה הענף הזה "מטפח תחושה של הפחדה עבור נשים רבות שרוצות להיכנס לחלל NFT." היא מוסיפה:

"ככל שהתעשייה תמשיך לגדול, חשוב שנתמוך באמניות ובחדשניות שלנו, נקדם ונעודד את עבודתן וניתן להן הזדמנות גדולה יותר לעצב את עתיד התעשייה".

היא מתארת את האתגרים העומדים בפני יוצרות נשים כאשר הן נכנסות לראשונה לתחום ה-NFT כמבוססות על "תעשיית הטכנולוגיה הרחבה יותר". לדבריה, "תעשיית הטכנולוגיה המסורתית תמיד סיפקה תמיד שאיפות והצלחה גבריות, ויצרה ציפייה מוטעית שהטכנולוגיה היא בעיקר לגברים".

מודעות, לפי ויסמזקיה, הוא צעד ראשון מכריע בעידוד יותר נשים להסתבך בתעשיית ה- אן אף טי (NFT). כפי שהיא מנסחת זאת, על ידי תמיכה ביוצרים נשיים מצליחות ויוזמות ומובילות, אנו יוצרים תקדים לדורות הבאים של הממציאים כי מגזר NFT הוא "קהילה לנשים".

לדברי רבקה קידה מ- XBTO, שני צעדים חשובים להגדלת מספר הנשים המעורבות בחללי NFT ו- Web3 הם "רישום יותר אנשים בחינוך cryptocurrency וטיפוח תחושה גדולה יותר של הכללה."

"למען האמת, התעשייה הזו עדיין כל כך צעירה וזה כמו כדור שלג, כך שאף אחד לא באמת 'מומחה'. כולנו לומדים יחד. ככל שנוכל לקדם את הרעיון הזה של הכללה, כך החלל יהיה מסביר פנים יותר למשתמשי קריפטו חדשים ולנשים המעוניינות להיות מעורבות."

קשור: את להעריך את שווי נכס ה- אן אף טי (NFT) שלך?

מה הם היו מייעצים לכל אשה השוקלת להיכנס למגזר ה- NFT? היא הציעה כי הרעיון הוא להתחיל אינטראקציה עם יוצרים ואספנים אחרים בהקדם האפשרי.

קהילת ה- NFT, לדבריה, היא אחת "התומכות ביותר", והרבה תקשורת ואינטראקציה יקרות ערך באמת מתרחשות במדיה החברתית ובשווקי אינטרנט כמו Rarible.

קידה, לעומת זאת. זה נשמע כמו התחלה קלה, "פשוט להתחיל". היא מוסיפה, "תעשה את המחקר שלך." היא מחשיבה שיחות אחד על אחד, בין אם באמצעות טוויטר או דיסקורד. הסיקור האופייני של התקשורת לסיפורי ההשקעות של NFT הוא אופטימי – הצלחה מרהיבה או כישלון קטסטרופלי.

"כשאתה מושיט יד ומתחיל לבנות קשרים בודדים, אתה מבין שיש כל כך הרבה יותר תובנות."

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.