הסבר מלא: מה זה (Proof of stake (POS?

"הוכחת ההימור" היא מנגנון קונצנזוס של מטבעות קריפטו לעיבוד עסקאות ויצירת בלוקים חדשים בבלוקצ'יין.

מה זה (PoS)?

Proof of stake הוא מנגנון קונצנזוס של מטבעות קריפטוגרפיים לעיבוד עסקאות ויצירת בלוקים חדשים בבלוקצ'יין. מנגנון קונצנזוס הוא שיטה לאימות ערכים במסד נתונים מבוזר השומר על אבטחת מסד הנתונים. במקרה של מטבע קריפטו, מסד הנתונים נקרא בלוקצ'יין – כך שמנגנון הקונצנזוס מאבטח את הבלוקצ'יין.

  • עם Proof of stake (POS), בעלי מטבעות קריפטוגרפיים מאמתים עסקאות בלוק בהתבסס על מספר המטבעות המאומתות.
  • (POS) נוצרה כחלופה להוכחת עבודה (POW), מנגנון הקונצנזוס המקורי המשמש לאימות בלוקצ'יין ולהוספת בלוקים חדשים.
  • Proof of stake (POS) נתפסת כפחות מסוכנת מבחינת הפוטנציאל להתקפה על הרשת, שכן היא בונה פיצוי באופן שהופך את ההתקפה לפחות מועילה.

הבנת ההוכחה – (POS)

Proof of stake מפחיתה את כמות העבודה החישובית הדרושה כדי לאמת בלוקים ועסקאות ששומרים על הבלוקצ'יין, ובכך מטבע קריפטוגרפי, מאובטח. Proof of stake משנה את האופן שבו בלוקים מאומתים באמצעות המכונות של בעלי המטבעות. הבעלים מציעים את המטבעות שלהם כבטוחה להזדמנות לאמת בלוקים. לאחר מכן, המאמתים נבחרים באופן אקראי.

כדי להפוך למאמת, בעל מטבע חייב "להמר" זאת אומרת סטייקינג על כמות מסוימת של מטבעות. לדוגמה, אתריום ידרוש 32 ETH על מנת לעשות סטייקינג לפני שמשתמש יכול להפוך מאמת. בלוקים מאומתים על-ידי יותר ממאמת אחד, וכאשר מספר מסוים של המאמתים מוודאים שהבלוק מדויק, הוא סופי וסגור.

מנגנוני "הוהכחת שונות כמו הוכחת הסיכון" עשויים להשתמש בשיטות שונות לאימות בלוקים – כאשר אתריום עובר ל- PoS, הוא ישתמש ברסיסים לשליחת תנועות. מאמת יאמת את התנועות ויוסיף אותן לבלוק רסיסים, הדורש לפחות 128 מאמתים להעיד עליהם. לאחר אימות הרסיסים וחסימה שנוצרת, שני שלישים מהמאמתים חייבים להסכים שהעסקה תקפה, ואז הבלוק נסגר.

כדי לסכם את התהליך ה-Ethereum PoS, ניתן לומר שזה שיתוף אימות ברשת מטבעות קריפטוגרפיים במקום בתחרות האימות.

מטרת Proof of stake

Proof of stake נועדה להפחית את החששות המדרגיים והקיימות הסביבתית סביב פרוטוקול הוכחת העבודה (PoW). הוכחת עבודה היא גישה תחרותית לאימות עסקאות, אשר באופן טבעי מעודדת אנשים לחפש דרכים להשגת יתרון על אחרים, במיוחד מאז ערך הכספי המעורב.

קשור: מה הם הלוואות בזק Flash Loans ב – DeFi?

כורי ביטקוין מרוויחים ביטקוין על ידי אימות עסקאות וחסימות. עם זאת, הם משלמים את הוצאות התפעול שלהם כמו חשמל ושכירות עם מטבע פיאט (המטבע המסורתי בו אנו משתמשים ביום יום). מה שבאמת קורה אז הוא שכורים מחליפים אנרגיה במטבעות קריפטו.

כמות האנרגיה הנדרשת לכריית מטבע קריפטוגרפי "בהוכחת העבודה" משפיעה עמוקות על הדינמיקה בשוק של תמחור ורווחיות. ישנם גם היבטים סביבתיים שיש לקחת בחשבון מכיוון שכרייה משתמשת באותה אנרגיה כמו מדינה קטנה. 

המכניקה של PoS מבקשת לפתור בעיות אלה על ידי החלפה יעילה של התחייבות לכוח חישובי, לפיו יכולת הכרייה של הפרט היא אקראית על ידי הרשת. משמעות הדבר היא שצריכה להיות ירידה דרסטית בצריכת האנרגיה מכיוון שהכורים כבר לא יכולים להסתמך על חוות מסיביות של חומרה חד-תכליתית כדי להשיג יתרון בשוק.

מערכת PoS מבקשת לפתור בעיות אלה על ידי החלפת יעילה של התחייבות לכוח חישובי, לפיו יכולת הכרייה של הפרט היא אקראית על ידי הרשת. משמעות הדבר היא שצריכה להיות ירידה דרסטית בצריכת האנרגיה מכיוון שהכורים כבר לא יכולים להסתמך על חוות מסיביות של חומרה חד-תכליתית כדי להשיג יתרון.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.