סוכן מס הכנסה: קריפטו הוא העתיד אבל יש 'הרים של הונאה'

בכיר במס הכנסה בארה"ב רואה אנו רואים "הרים" של הונאה ב- NFT ומטבעות קריפטו כאשר הביקוש ממשיך לעלות בהמשך בשנת 2022.

סוכן בכיר משירות מס הכנסה אמר בכנס ה – וירטואלי כי NFTs ו קריפטו הם "העתיד" אך הדגיש כי הונאה ומניפולציה עדיין משתוללים בענף המבוזר.

ריאן קורנר מאחד החטיבות של מס הכנסה לחקירות פליליות בלוס אנג'לס אמר את הדברים באירוע וירטואלי שנערך ביום שלישי על ידי בית הספר למשפטים של דרום-יורק גולד, קורנר. בלומברג מדווח שקורנר אמר:

"אנחנו רק רואים הרים וגבעות של הונאה במגזר הזה."

הוא אמר באירוע שחטיבת מס ההכנסה מכירה בצמיחה המשמעותית של מגזר הקריפטו, אך ציין כי השימוש בנכסים דיגיטליים לא הוגבל לתשלומים ולמסחר. הוא תיאר התנהגויות לא חוקיות שונות כגון הונאה, כולל הלבנת הון, מניפולציה בשוק והעלמת מס.

קורנר הדגיש במיוחד את המניפולציה בשוק, והצביע על כך שלמשקיעים בעלי פרופיל גבוה יש את היכולת להשפיע על מחירי הנכסים בציוץ אחד.

הוא דיבר על מעורבותם של סלבריטאים במגזר, יש לא מעט דוגמאות כמו קים קרדשיאן ופלויד מייוות'ר – שנכנסו לאחרונה לתחום מטבעות המם כאשר קידמו טוקן הונאתי לכאורה המכונה EthereumMax. קורנר הוסיף:

"אנחנו לא מחפשים בהכרח סלבריטאים, אבל כשהם מקדמים פרויקטים מסוג זה, הם פשוט אומרים 'היי, מס הכנסה, כדאי שתבואו אליי', זה מה שאנחנו עושים".

"החלל הזה הוא העתיד"

במהלך האירוע, קורנר ציין שהסיבה שהמחלקה מאמנת וחינכה באופן פעיל את סוכניה על רגולציה קריפטוגרפית ו-NFT, היא ש"המרחב הזה הוא העתיד" ולא הולך לשום מקום.

קשור: איך פושעי סייבר הלבינו 33 מיליארד דולר במטבעות קריפטו

קורנר גם הצהיר כי מס הכנסה שיתף פעולה עם סוכנויות פדרליות אחרות, כולל משרד המשפטים כדי "לוודא שכולם באותו ראש כדי להיות צעד אחד לפני הפושעים".

חוקרי מס הכנסה תפסו מטבעות קריפטוגרפיים בשווי 3.5 מיליארד דולר הקשורים לפשעים פיננסיים במהלך שנת דיווח הכספים 2021. אשר היווה 93% מכלל הנכסים שנתפסו על ידי החטיבה באותה מסגרת זמן.

"מס הכנסה האמריקאי CI סיים את השנה עם 80 מקרים במלאי שלה וזאת כי התחום עדיין חדש, אנו לומדים באופן פעיל איפה ההפרה העיקרית בקריפטו", אמר קורנר.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.