הבנק המרכזי של קוריאה משלים את השלב הראשון בפיילוט המטבע הדיגיטלי

השלב השני של בדיקות הטסט של CBDC צפוי להסתיים עד יוני השנה.

הבנק המרכזי של קוריאה השלים בהצלחה את השלב הראשון של בדיקות המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי שלו שהחלו באוגוסט 2021.

הבנק המרכזי של דרום קוריאה אמר כי השלב הראשון של בדיקות המדומה של CBDC הושלם בדצמבר בעוד השלב השני נמצא בעיצומו, דיווח חדשות YNA. השלב הראשון של המבחן המדומה כלל כמה מהפונקציות הבסיסיות של המטבע הדיגיטלי הריבוני כגון הפצה והנפקה. (CBDC – מטבע דיגיטלי בנקאי)

השלב השני בפיילוט המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC) יבחן פונקציות בעולם האמיתי כגון העברה בנקאית חוצת גבולות, תשלומים קמעונאיים ותשלומים לא מקוונים. הבנק הצהיר:

"אנו נאשר את האפשרות להפעיל פונקציות שונות, כגון החזקות לא מקוונות, ויישום טכנולוגיות חדשות, כגון זו שנועדה לחזק את הגנת הפרטיות בשלב השני של הבדיקה".

הבנק המרכזי של קוריאה משלים את השלב הראשון בפיילוט המטבע הדיגיטלי
חדשות קריפטו – מקור – Atlantic Council

בנק קוריאה (BOK) מחפש גם הוא מוסדות פיננסיים מובילים לשלב השני, די דומה למה שסין עושה כיום עם היואן הדיגיטלי שלה. עם זאת, בניגוד לסין, מטבע דיגיטלי שהונפק על ידי BOK יתמקד גם בפרטיות המשתמשים.

השלב השני צפוי להסתיים עד יוני 2022, ולאחר מכן מתכנן הבנק המרכזי לגבש תוכניות השקה ומסחור רשמיות.

קשור: דרום קוריאה: הרשויות פנו לאפל ולגוגל כדי לחסום את כל משחקי ה- NFT P2E

דרום קוריאה הצטרפה אפוא לקבוצה הנבחרת של מדינות שהחלו או השלימו את שלב הפיילוט של בדיקות CBDC שלהן. לפי נתוני המועצה האטלנטית, נכון לעכשיו, 91 מדינות עובדות על המטבע הדיגיטלי הריבוני שלהן ורק 14 מדינות הגיעו לשלב הפיילוט.

דרום קוריאה הפכה לאחת המדינות המובילות בתחום הקריפטו בשנים האחרונות ולאחרונה חשפה את תוכניותיה להפוך למובילה עולמית גם במטא-יקום. בעוד שסין נמצאת כעת בחזית משחק CBDC, עמיתים אירופאים ואסייתיים רבים האיצו את תוכניות הפיתוח שלהם כדי להדביק את הקצב שלה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.