האקרים צפון קוריאנים גנבו 400 מיליון דולר ב-2021 בלבד

האקרים מצפון קוריאה כמעט הכפילו את כמות הגניבות שלהם מאז 2019 על ידי גניבה של 400 מיליון דולר במטבעות קריפטו באמצעות מתקפת סייבר בשנת 2021.

האקרים קריפטוגרפיים צפון קוריאנים כנבו כמעט 400 מיליון דולר בקריפטו באמצעות התקפות סייבר בשנת 2021 בלבד, על פי נתונים חדשים של חברת צ'יינאליס (Chainalysis).

סוגי מטבעות הקריפטו שנגנבו לפי דו"ח 13 בינואר של חברת ניתוח הבלוקצ'יין. בשנת 2017, ביטקוין (BTC) היווה כמעט את רוב כמות מטבעות הקריפטו שנגנבו על ידי DPRK, אך כעת הוא מהווה רק חמישית:

"ב-2021, רק 20% מהקרנות הגנובות היו ביטקוין, בעוד ש-22% היו טוקנים מסוג ERC-20 ואלטים נוספים. ובפעם הראשונה אי פעם, אתריום היווה את רוב נתח הכספים שנגנבו ב-58%."

בדו"ח צוין כי התקפות בשנת 2021 מצפון קוריאה (DPRK) התמקדו בעיקר ב"חברות השקעות ובורסות ריכוזיות, ועשו שימוש בפיתויים, כמו פישינג, קודינג, תוכנות זדוניות והנדסה חברתית מתקדמת" כדי לגנוב את הכספים.

לפי דו"ח מועצת הביטחון של האו"ם, מטבע קריפטוגרפי גנוב משמש את DPRK על מנת להתחמק מסנקציות כלכליות ולסייע במימון תוכניות נשק גרעיני וטילים בליסטיים.

האיום שה-DPRK מציב לפלטפורמות קריפטו גלובליות הפך למתוחכם. צ'יינאליס מתייחסת כעת ברצינות רבה לאקרים "מממלכת הנזיר", כגון קבוצת לזרוס, כמו איומים מתמידים מתקדמים (APT). איומים אלה היו בעלייה בשלוש השנים האחרונות, לאחר שיא של כל הזמנים – מעל 500 מיליון דולר בקריפטו שנגנבו רק בשנת 2018.

האקרים צפון קוריאנים גנבו 400 מיליון דולר ב-2021 בלבד
תמונה – blog.chainalysis

צ'יינאליס דיווחה כי הכספים הולבנו בקפידה. השיטות נעות בין קפיצות שרשרת, שיטת 'Peel Chain', ולאחרונה ההאקרים השתמשו במערכת מורכבת של החלפות מטבעות.

קשור: OpenSea מקפיאה NFT קופים בסך 2 מיליון דולר

המיקסרים שימשו ליותר מ-65% מהכספים שנגנבו ב-2021, גידול של פי 3 מאז 2019. מיקסר היא מערכת פרטיות מבוססת תוכנה המאפשרת למשתמשים להסתיר את המקור והיעד של המטבעות שהם שולחים. בורסות מבוזרות כמו (DEX) אהובות יותר ויותר על ידי האקרים שכן הם מאובטחות פחות ויש להם נזילות גדולה למטבעות שונים.

Chainalysis השתמשה בפריצה של 19 באוגוסט 2021 Liquid.com שבה נגנבו 91 מיליון דולר בקריפטו כדוגמה לדרך האופיינית שבה האקרים של DPRK מלבינים כספים. הם החליפו לראשונה מטבעות ERC-20 לאתריום (ETH) בבורסות מבוזרות. לאחר מכן נשלחו מטבעות ה-ETH ולאחר מכן הוחלפו בביטקוין (BTC). לבסוף, ביטקוין BTC נשלחו "מהמיקסר" לבורסות אסיה מרוכזות וכנראה הוחלפו לדולרים.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: