הבנק המרכזי של בחריין בודק כאפשרות תשלומים את המטבע של ג'יי פי מורגן (JPMorgan)

הבנק המרכזי של בחריין הכריז לראשונה על בדיקת המטבע של ג'יי פי מורגן (JPM) כאפשרות תשלומים דיגיטליים במאי 2021.

בחריין היא המדינה האחרונה שחוקרת את טכנולוגיית הבלוקצ'יין על ידי בנק ההשקעות האמריקאי JPMorgan, כאשר הבנק המרכזי של המדינה בחן את המטבע הדיגיטלי הקנייני של JPMorgan.

הבנק המרכזי של בחריין (CBB) השלים בהצלחה מבחן תשלומים דיגיטליים בשיתוף עם יחידת הבלוקצ'יין והמטבעות הקריפטוגרפיים של JPMorgan Onyx, כך על פי הודעה רשמית שפורסמה ביום חמישי.

בבדיקה השתתפו שני מוסדות מרכזיים נוספים, בנק ABC שבסיסו במנאמה והתכה 'אלומיניום בחריין הלאומי' 'אלומיניום הבדיקה אפשרה לבנק ABC להסדיר תשלומים בזמן אמת לעמיתיה של בחריין בארצות הברית באמצעות JPM Coin, מערכת תשלומים מבוססת בלוקצ'יין ו-(stablecoin) סטבלקוין המוצמד לדולר האמריקאי.

לפי ההודעה, CBB היה אחראי על פיקוח הבדיקה.

מושל ה-CBB, ראשיד אל-מראג', אמר כי המשפט חיוני לממשלת בחריין כדי לטפל באפשרויות חוסר היעילות הקיימות בתעשיית התשלומים המסורתית חוצת הגבולות.

לדברי אל-מראג', "אנו שמחים להודיע על הצלחתו של מבחן זה, העולה בקנה אחד עם החזון והאסטרטגיה שלנו לפתח ולהעשיר את היכולות הניתנות לבעלי העניין במגזר השירותים הפיננסיים בממלכה באמצעות טכנולוגיות מתפתחות והחלוציות.

קשור: מנכ"ל בינאנס הוא יזם הקריפטו העשיר ביותר עם שווי נטו – 96 מיליארד דולר

ה-CBB חשף בעבר תוכניות לבחון את JPM Coin במאי 2021, וקבע כי הניסוי עשוי להתרחב לפיתוח המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי שלהם.

במקור הוכרז בשנת 2019, JPM Coin הושק מסחרית באוקטובר 2020.

בנק ההשקעות מקדם באופן פעיל את טכנולוגיית הבלוקצ'יין שלו לשימוש גלובלי, בשותפות עם הבנק הגדול ביותר בסינגפור, DBS, כדי לקדם מערכת תשלומי בלוקצ'יין. JPMorgan סיפקה בעבר את טכנולוגיית הבלוקצ'יין שלה לינק לבנק המדיני של הודו כדי להפחית את עלויות העסקה ולשפר תשלומים חוצי גבולות.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.