אולפני וולט דיסני רשמה פטנט לפארק שעשועים במטאוורס (Metaverse)

ענקית הבידור הבינלאומית קיבלה אישור לפטנט "סימולטור בעולם הוירטואלי" בשבוע האחרון של דצמבר 2021.

דיסני קיבלה אישור לפטנט שייצור אטרקציות אינטראקטיביות מותאמות אישית למבקרים בפארק השעשועים. הטכנולוגיה תקל על אטרקציות מציאות רבודה (AR) ללא אוזניות בפארקי השעשועים של דיסני.

הטכנולוגיה תעבוד על ידי מעקב של מבקרים באמצעות הטלפונים החכמים שלהם, יצירה והקרנה של אפקטים תלת-ממדיים מותאמים אישית על מרחבים פיזיים סמוכים, קירות וחפצים בפארק.

ענקית הבידור אושרה ל"סימולטור בעולם הוירטואלי במקום בעולם האמיתי", פטנט ב-28 בדצמבר 2021. הוא הוגש במקור למשרד הפטנטים והסימנים המסחריים של ארצות הברית ביולי 2020.

"Metaverse" דמיון הקיים באינטרנט, גישה באמצעות מציאות מדומה (VR) או אוזניות AR. עם זאת, הטכנולוגיה המוצעת על ידי דיסני תביא את מטאוורס לעולם הפיזי.

זו לא הפעם הראשונה שדיסני מצביעה על התעניינותה במטאוורס. במהלך שיחת הרווחיות של החברה ברבעון הרביעי במהלך נובמבר 2021, המנכ"ל בוב צ'אפק אמר כי החברה נערכת למיזוג נכסים פיזיים ודיגיטליים במטאוורס.

"נוכל לחבר את העולמות הפיזיים והדיגיטליים ביתר שאת, ולספר סיפור, ללא גבולות בדיסני מטאוורס שלנו."

בנובמבר 2020, מנהל האסטרטגיה הראשי של דיסני ריזורטס, טילאק מנדאדי, שיתף במאמר בלינקדאין כי הוא מכוון למיזוג העולם הדיגיטלי והפיזי.

"כשאנו מביטים אל העתיד, חוויות פארק מחוברות שמתעלה על המחסום הפיזי והדיגיטלי ופותחת שכבות חדשות של סיפור", כתב בזמנו.

קשור: קרקע Sin City genesis מטאוורס נמכרה במחיר 3.5 מיליון דולר בשעתיים

"החוויות האלה הן רב-שנתיות, ומעורבות האורחים היא בתוך הפארקים ומחוצה להם. הם ייחודיים לך, אבל הם גם חברתיים ומחוברים. הם משתנים כל הזמן, אז תמיד יש משהו חדש לגלות."

למרות שדיסני אמרה ל"לוס אנג'לס טיימס" כי "אין לה תוכניות עדכניות" לשימוש בסימולטור בעתיד הקרוב, הפטנט שאושר לאחרונה מהדהד את חזונו של מנדאדי ל"מטאוורס פארק שעשועים".

ישנם 12 פארקי שעשועים רשמיים של דיסני ברחבי העולם, בארה"ב, פריז, הונג קונג, יפן וסין. בשנת 2021, דיסני ייצרה הכנסות כוללות של כמעט 17 מיליארד דולר עם מגזר הפארקים, החוויות והמוצרים שלה למרות הסגרים העולמיים בשל מגפת הקורונה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.