פקיסטן בחקירה נגד בינאנס בגלל הונאת קריפטו במיליוני דולרים

הסוכנות הפדרלית של פקיסטן פתחה בחקירה פלילית לאחר שקיבלה תלונות רבות נגד הונאה מתמשכת שכללה הטעיית משקיעים ושליחת כספים מארנקי בינאנס לארנקים לא ידועים של צד שלישי.

סוכנות החקירות הפדרלית של פקיסטן (FIA) פרסמה הודעה רשמית לבורסת הקריפטו בינאנס במאמץ לזהות את ההונאה בענף הקריפטו של מיליונים באזור במדינה.

ממשלת פקיסטן פתחה בחקירה פלילית לאחר שקיבלה תלונות רבות נגד הונאה מתמשכת שכללה הטעיית משקיעים בשליחת כספים מארנקי בינאנס לארנקים לא ידועים של צד שלישי. על פי הסיקור המקומי, אגף פשעי הסייבר של FIA הוציא צו הונאה למנכ”ל בינאנס בפקיסטן חמזה חאן כדי לזהות את הקשר של הבורסה ל”יישומי מובייל להשקעות מקוונות מזויפות”.

“שאלון רלוונטי נשלח גם לאיי קיימן ובינאנס בארה”ב כדי להסביר את אותו הדבר”, נכתב בהודעה. הונאות ההשקעות בפקיסטן בוצעו על ידי בקשת משתמשים בהרשמה לפלטפורמה והעברת כספים לארנקים של צד שלישי באמתלה של תשואות לא מציאותיות. על פי הודעת FIA:

“תוכניות אלה מועילות ללקוחות ותיקים על חשבון לקוחות חדשים ובסופו של דבר נעלמות כאשר הם עשו את הון משמעותי בשווי מיליארדי רופי.”

בהתבסס על התלונות שהעלו אזרחים, הסוכנות הפקיסטנית זיהתה לפחות 11 אפליקציות מובייל מזויפות שפתאום הפסיקו לעבוד לאחר שגנבו בהצלחה את כספי המשתמש. היישומים שזוהו על ידי FIA הם MCX, HFC, HTFOX, FXCOPY, OKIMINI, BB001, AVG86C, BX66, UG, TASKTOK ו- 91fp.

בנוסף להנחות משתמשים להירשם לבינאנס ולהעביר את הכספים, הגנבים הוסיפו את הקורבנות בקבוצת טלגרם למתן “אותות הימורים ממומחים”. כל אפליקציה אירחה כ-5,000 לקוחות בממוצע. ההודעה הוסיפה:

קשור: בינאנס מיישמת דרך קלה לרכישת אן אף טי (NFT)

“לפחות 26 כתובות ארנק בלוקצ’יין חשודות (כתובת ארנק בינאנס) זוהו במקום שבו ייתכן שהועבר סכום הונאה. מכתב נכתב לבינאנס אחזקות בע”מ על מנת למסור את הפרטים של חשבונות ארנק הבלוקצ’יין אלה וכן כדי לחייב אותם לחסום.”

בינאנס התבקש גם לפרט, כולל מסמכים תומכים רשמיים ומנגנון אינטגרציה של ה- API ששימשו את הרמאים כדי להתחבר לשירותיו של בינאנס (Binance). בעוד שה-FIA חסם באופן יזום את חשבונות הבנק המקושרים לאפליקציות החשודות, ההודעה הזהירה:

“במקרה של אי ציות, צוות פשע סייבר FIA יהיה ימליץ לקנסות כספיים על בינאנס באמצעות הבנק המדיני של פקיסטן.”

בדצמבר 2021, נשיא הפדרציה של לשכת המסחר והתעשייה של פקיסטן (FPCCI) נאסיר חיאת מגון חשף כי אזרחים פקיסטנים מחזיקים בשווי נכסי קריפטו משולבים של 20 מיליארד דולר.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

X