אתריום שולטת בקרב מפתחים אך צמיחת המתחרים גדלה מהר יותר

סך המפתחים הפעילים החודשיים שנמדדו הגיע לשיא של יותר מ-18,000, אך אתריום שומר על המספר הגדול ביותר.

לאקוסיסטם של אתריום יש עדיין הרבה יותר מפתחים מרשתות מתחרות, אבל הם מדביקים את הפער עם קצב צמיחה מהיר יותר.

מתחרות האת'ריום כמו פולקדוט, סולנה ורשת בינאנס סמארט גדלות מהר יותר מבחינת פעילות הפיתוח לפי חברת מחקר הקריפטו Electric Capital שפרסמה את ממצאיה על האקוסיסטם לפיתוח הבלוקצ'יין בדו"ח חדש ב-6 בינואר.

הדו"ח חשף כי יותר מ-4,000 מפתחי בקוד פתוח פעילים חודשיים עובדים על אתריום – הרבה יותר מ-680 העובדים ברשת הביטקוין. בכל הרשתות, סך היזמים הפעילים החודשיים שנמדדו היה יותר מ-18,400 והשיא נשבר במספר שימוש בקוד על ידי מפתחים חדשים בשנת 2021 עם יותר מ-34,000.

המדידות לוקטו על ידי ניתוח כ-500,000 מאגרי קוד ו-160 מיליון התחייבות קוד, שהם שינויים או עדכונים לקוד. בדו"ח צוין כי אתריום, פולקדוט, קוסמוס, סולנה וביטקוין הן חמש המערכות האקולוגיות הגדולות ביותר של מפתחים בסך הכל.

לפי הדו"ח, לפולקדוט יש כ-1,500 מפתחים בסך הכל, בעוד שקוסמוס וסולנה הם כאלף כל אחד.

אתריום שולטת בקרב מפתחים אך צמיחת המתחרים גדלה מהר יותר
מקור – medium.com

מערכות אקולוגיות פעילות אחרות במונחים של מפתחים חודשיים היו קוסמוס, NEAR שהשיקה קרן מפתחים בשווי 800 מיליון דולר באוקטובר, טזוס, פוליגון וקרדנו כל אחת עם יותר מ-250 מפתחים חודשיים פעילים.

בעוד שאת'ריום עדיין דומיננטית – יותר מ-20% מפתחי Web3 חדשים הצטרפו לאקוסיסטם שלה – רשתות מתחרות ראו צמיחה גדולה יותר.

הדו"ח השווה את ממוצע המפתחים הפעילים החודשיים בין דצמבר 2020 לדצמבר 2021, וציין כי סולנה צמחה פי 4.9, ל-NEAR היה קצב צמיחה של פי 4, והמפתחים החודשיים של פוליגון יותר מהכפילו את עצמן. קוסמוס הייתה עלייה של 70% במפתחים הפעילים החודשיים הממוצעים ו- BSC 80% במהלך 2021.

קשור: מייסד אתריום ויטליק בוטרין: בדרך לסיום ETH 2

בעוד שנתוני הצמיחה בפיתוח מרשימים לפרויקטים בשלבים מוקדמים יותר, אתריום הוא עדיין השולט. המערכת האקולוגית ממשיכה לשמור על הרשת הגדולה ביותר בכלים, דאפס ובפרוטוקולים והיא גדולה פי 2.8 מיריבתה הקרובה ביותר, פולקדוט.

סולנה, אווה, BSC, NEAR, ו- טרה התגלו כמרכזי DeFi בשנה האחרונה בערך, מושכים יותר מפתחים ככל שהאימוץ גדל. DeFi תורמים פעילים חודשיים במשרה מלאה גדלו ב -64%, ויותר מ -500 מפתחים חדשים תרמו קוד לפרויקט DeFi בכל חודש בשנה שעברה מלבד ינואר.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.