סולנה מאיימת להעיף את הדומיננטיות של אתריום בענף ה-NFT 

למה הדומיננטיות של אתריום נמצאת על סף התמודדות עם איום משמעותי מצד מטבע הקריפטו סולנה. 

הדומיננטיות בענף ה-NFT של מטבע הקריפטו אתריום נמצאת על סף התמודדות עם איום משמעותי מצד סולנה. מהירות העסקאות של סולנה הופכת אותה במהירות ליעד המשקיעים ומסחר NFT מועדף. 

ל-אתריום עדיין יש סיכוי לשמור על דומיננטיות בנוסף לאתריום יש מקום חשוב בתחום המטבעות הקריפטו מכיוון שהוא נכס הקריפטו השני בגודלו לפי שווי שוק וצבר אמון אדיר בענף הקריפטו העולמי.

כיום המטבע מתגאה בכך שהוא מחזיק בנתח הגדול ביותר של שוק הטוקם הבלתי ניתן להחלפה (NFT), כמו גם בשוק הפיננסים המבוזר (DeFi).אבל עם בעיות מדרגיות מתמשכות שעומדות בפני אתריום, ישנה השערה מתמדת שאחת מרשתות תשתית הבלוקצ'יין האגרסיביות יותר בשוק עשויה לעקוף אותה. 

שם אחד שעולה בדיונים הוא סולנה, שהחלה לתמוך ב-NFT השנה והופכת במהירות לבחירה המובילה לטבעה ולמסחר בפריטי אספנות דיגיטליים.

האם העתיד של NFT הוא באתריום או סולנה?

השאלה היכן נמצא העתיד של שוק ה-NFT היא שאלה שמעניינת רבים. אמנם אי אפשר לדעת מה יתרחש בשוק, אבל יש אינדיקציות חזקות לכך שסולנהה היא מתחרה בר קיימא אחת, בין היתר, ל-אתריום בכל הנוגע לדומיננטיות של NFT.סולנה מגבשת את עצמה כאלטרנטיבה רבת עוצמה לאתריום. 

אחת הסיבות העיקריות לכך היא שנראה שרשת סולנה כבר הגיעה למקום שבו אתריום מקווה להגיע עם ההגירה שלה "להוכחת ההימור". לסולנה יש קצב עסקה לשנייה גבוה יותר מ-אתריום, היא זולה יותר מבחינת עמלות וידידותית יותר לסביבה מאתריום. 

שיקול נוסף שנותן לסולנה יתרון על פני אתריום הוא העובדה שבשנת 2021, המערכת האקולוגית של סולנה התרחבה מהר יותר מזו של אתריום, גם כשיותר מפתחים רואים בסולנה קלה יותר לתכנות.

קשור: סקירה על מטבע הקריפטו סולנה (Sol) Solana ואיך לקנות בקלות

אין זה מפתיע שפלטפורמות ה NFT זכו לתשומת לב מסיבית ברשת סולנה ,NFTs הנסחרים בשווקים של סולנה בלוקצ'יין חצו במהירות מיליארד דולר על פי נתוני DappRadar. סולאנה גם מוחצת את זה במשחקי NFT כרגע מכיוון שהיא ראתה כמה השקעות הון סיכון שמטרתן להגביר את מודל המשחקים להרוויח.עם זאת, לסולנה יש עוד דרך ארוכה לעבור עד שהיא תוכל להתאים את הסטטוס של Ethereum או להפוך אותו לדומיננטיות NFT. 

העובדה היא שפרויקטי ה-NFT הגדולים ביותר עדיין מבוססים על רשת אתריום. אתריום גם עובדת על הפרויקט שלה ל-ETH 2.0, מה שעשוי להשאיר אותה במעמד, כך שהיא שוב תוכל להתחרות בצורה ברת קיימא מבחינת מהירות העסקאות והעלות.  בשנת 2021, חלל ה-NFT חווה התרחבות רבה, לאחר שייצר למעלה מ-23 מיליארד דולר בעסקאות על פי דוח התעשייה של DappRadar לשנת 2021. 

הערך של 100 פרויקטי ה-NFT המובילים מוערך כעת גם ב-16.7 מיליארד דולר. השוק מוכן לצמיחה מסיבית בשנת 2022, כאשר NFT מייצרים הרבה עניין בשוק ההשקעות.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.