חשיבותו של עו"ד במקרה של תביעה ייצוגית

תביעה ייצוגית היא מקרה בו אדם או גוף מגישים תביעה בשם ציבור מסוים. על מנת שתביעה ייצוגית תצליח, חשוב מאוד לפנות לעורך דין שמתמחה בניהול תביעות ייצוגיות. מהי תביעה ייצוגית ומדוע יש חשיבות לבחירת עורך הדין? על כך במאמר הבא.


תביעה ייצוגית היא מקרה בו אדם או גוף מגישים תביעה בשם ציבור מסוים. על מנת שתביעה ייצוגית תצליח, חשוב מאוד לפנות לעורך דין שמתמחה בניהול תביעות ייצוגיות. מהי תביעה ייצוגית ומדוע יש חשיבות לבחירת עורך הדין? על כך במאמר הבא.

תמונה: freepik

מהי תביעה ייצוגית?

על מנת להבין את חשיבותו של עורך דין במקרה של תביעה ייצוגית, יש להבין מהי תביעה ייצוגית. תביעה ייצוגית, היא תביעה המוגשת על ידי אדם או גוף בשם ציבור מסוים של נפגעים. בדרך כלל מדובר בנזק קטן יחסית שנגרם לכל יחיד מקבוצת הנפגעים, אך במצטבר מדובר בנזק חמור שהפיצויים שלו יכולים להגיע למיליוני שקלים. תביעה ייצוגית אינה מחייבת הסכמה מראש לפעול בשם אותם אנשים שנפגעו.
תביעה ייצוגית היא אחד הכלים החשובים ביותר להגברה של אכיפת זכויות הציבור. כמו כן, היא מרתיעה רבים מפני פגיעה בזכויות אלה.

מה חשיבותו של עורך הדין בתביעה ייצוגית?


כאשר רוצים להגיש תביעה ייצוגית הצעד הראשון שעליכם לעשות הוא לפנות לעורך דין מתאים. על עורך הדין להיות מנוסה ולהתמחות בניהול של תביעה ייצוגית. לאחר שאתם מוצאים עורך דין מתאים הגישו לו את התביעה. על עורך הדין לבחור את עילת התביעה, את הסיכויים שלה להצליח והאם היא מתאימה להיות מוגשת בתור תביעה ייצוגית. אלמנטים אלה נקבעים בהתאם להוראות חוק תובענות ייצוגיות.
כאשר מגישים תביעה ייצוגית חשוב מאוד לבחור בעורך דין המתאים לכך. למען הצלחה של תביעה כזו, נדרשת מומחיות רבה מאוד של עורך הדין וידע רב בכל הנוגע לתביעות ייצוגיות. גם אם יש לכם עילה חזקה מאוד לתביעה, חשוב שעורך הדין יתמחה בתביעות ייצוגיות ויהיה בעל ניסיון בכך.
כמו כן, בחירת עורך הדין צריכה לעבור גם את אישור בית המשפט. אישור בית המשפט יינתן רק במידה ועורך הדין יכול לנהל את התביעה הייצוגית עבור הציבור הנפגע.
דוגמאות למקרים בהם נדרשו תביעות בעקבות תאונות תלמידים תוכלו לראות כאן https://shenkarlaw.com/עוד-תאונות-תלמידים/

מה הסיכויים לתביעה ייצוגית?


תביעה ייצוגית נחשבת להליך מיוחד ומורכב מאוד ולכן לא ניתן להתחייב לסיכויי ההצלחה של תביעות כאלה. גם אם יש בידכם עילה חזקה במיוחד וטענות טובות להצלחת התביעה, אף אחד לא יוכל להתחייב לכם שהתביעה הייצוגית תצליח. כמובן שאם עורך הדין שלכם יאמין בתביעה ויפעל למען הצלחתה הסיכויים יכולים לעלות. אך חשוב לקחת בחשבון כי לתביעה ייצוגית יש קשיים רבים.
מידע על תביעות בנושא רשלנות רפואית תוכלו למצוא באתר של עו"ד יוליה שנקר.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

. $קורס מסחר בכתובת אינטרנט (דומיין) - לייצר הכנסה ענקית בהשקעה של 3 דולר$ לפרטים<--