מדריך למתחילים לאסטרטגיות מסחר במטבעות קריפטו (דיגיטליים)

מסחר במטבעות קריפטוגרפיים זה סיכון גבוה, מסחר תגמול גבוהה מהרגיל. כמו בכל מקום אחר, כמובן שאין כסף מובטח במסחר במטבעות קריפטו, ואם מישהו אומר לך אחרת, פשוט תהיו זיהים יותר. מדריך למתחילים לאסטרטגיות מסחר במטבעות קריפטו (דיגיטליים):

מסחר במטבעות קריפטוגרפיים הוא סיכון גבוה, פעילות תגמול גבוהה. כמו בכל מקום אחר, אין כסף מובטח במסחר במטבעות קריפטוגרפיים, ואם מישהו אומר לכם אחרת, אתה צריכים להתרחק מאנשים כאלה ככל האפשר. עם זאת, דרך רווחית מאוד לעשות כסף ממסחר, כמו לא מעט אנשים אשר מתפרנסים על ידי מסחר במטבעות דיגיטליים כמובן שזה לא מתאים לכל אחד.

מסחר במטבעות קריפטו (דיגיטליים)

תנודתיות גבוהה, תנודות מחירים, משאבות וספקולציות, הונאות פונזי, הונאות בריחה, בורסות מפוקפקות ופיקוח רגולטורי מוגבל אשר הופך את המסחר בקריפטו רווחי בלעדי לסוחרים בעלי כוח סיכון, מיומנים ושקולים שנהנים מרווחים עצומים, במיוחד במהלך שווקי שוורים. בטח שמעתם עליהם סיפור או שניים.

לא מעט סוחרים מנוסים מצליחים אפילו להרוויח גם בשווקי הדובים, כשהרחובות מלאים ב"דם", אנשים מוכרים פאניקה, והמחירים יורדים באותה מהירות כמו ערכו של בוליבר מוונצואלה. מדריך זה יראה לכם את אסטרטגיות המסחר הנפוצות ביותר במטבעות קריפטו שתוכלו להחיל על עסקאות הקריפטו שלכם באופן מיידי.

ניתוח טכני

אם אתם רוצים להיכנס למסחר במטבעות קריפטוגרפיים (דיגיטליים), כדאי שתלמדו לפחות את היסודות של ניתוח טכני. למרות שהסתכלות על התרשימים, קווי ציור וזיהוי רמות מחיר מרכזיות עשויות להיראות כמו בלאגן אחד שלם בהתחלה, זהו אחד הכלים הטובים ביותר העומדים לרשותכם, וזה בהחלט עדיף על כלום.

אם יש לכם ניסיון קודם בשוקי המט"ח והמניות, אתם בטח תבינו על מה אנחנו מדברים. אבל שלא כמו מט"ח ומניות, שבו רמות מפתח ומחיר פחות או יותר בעקבות שיטות ניתוח טכני מבוססות, הגבול המערבי הפרוע של המסחר קריפטו הוא מרדני יותר באופן משמעותי.

תנועות המחירים הרבה יותר תנודתיות, השווקים נעים מהר, והם נוטים יותר למניפולציה במחירים. לפיכך, כבודת הידע שאתם עשויים להביא משווקים אחרים צריכה להיות מותאמת לקריפטו באמצעות הניסיון שלכם, לקחים, פעולות חדות והחלטיות, ושיטות ניהול סיכונים מתאימות.

למרות שזה אולי נראה לא מעט מסובך, מסחר קריפטו בשילוב עם שיטות ניתוח טכני נאותות יכול להוביל הזדמנויות רווח גבוה רבות. אם אתם חכמים וערניים לגבי העסקאות והאסטרטגיה שלכם, סביר להניח שאתה צפויים לנסיעה מהנה ורווחית מאוד.

קשור: מדריך: איך לקנות מטבע קרדנו (ADA) במספר צעדים

הערה חשובה: אנו לא ממליצים לכם לסחור ולא להשקיע בשוק ההון והקריפטו. המסחר ככרוך בסיכון גבוה וכל פעולה היא על אחריותכם הבלעדית.

הכלים באפשרותכם להשתמש על מנת לסייע לכם בתהליך קבלת ההחלטות שלכם הם:

Tradingview  (תרשימים וניתוח טכני)

Coinpaprika (אינדקס מטבעות ואתר מחקר)

Coinmarketcal (לוח שנה של אירועי קריפטו קרובים)

Delta  (אפליקציית מעקב תיקי מסחר במטבעות קריפטו)

מעבר לזה, מקום מצוין להתחיל את קריירת המסחר שלכם הוא בינאנס, הידועה כבורסת המטבעות הגדולה בעולם, מציעה לכם גם שפע של משאבים, כלים ומדריכים כדי ללמוד את כל הכניסות והיצוצים של המסחר הקריפטוגרפי והמסורתי.

אסטרטגיות מסחר נפוצות במטבעות קריפטו

1. אסטרטגיה: הודל

Hodl היא אסטרטגיית השקעה בסיסית במטבע קריפטו לטווח הארוך עבור כל מתחיל. זה דורש הכי פחות מיומנויות וניסיון במסחר, וממש כל אחד יכול לעשות את זה.

השם המפורסם להודל מגיע ממילה עם שגיאות כתיב "החזק" או שמור. הוא נטבע בדצמבר 2013 בעקבות הפוסט של משחק קיובי ב-Bitcointalk.org.

העיקרון המרכזי של אסטרטגיית המסחר בקריפטו של הודל הוא לרכוש מטבע דיגיטלי עם פוטנציאל ולהחזיק אותו בבטחה במשך זמן רב בתקווה למכור אותו למועד מאוחר יותר. המכירה יכולה לקרות לאחר שנה, כמה שנים או אפילו עשור.

כדי שאסטרטגיה כזו תעבוד לכם, כל מה שאתה צריכים לדעת הוא איך לרכוש מטבע קריפטו ואיפה לאחסן אותו בבטחה. רוב המשקיעים לטווח הארוך משתמשים בארנקים לאחסון קר כמו ארנקי נייר או התקני חומרה כמו לדג'ר או טרזור.

אבל לאסטרטגיה של הודל יש חסרונות. קודם כל, אין ערובה שהנכסים שלכם יגדילו את ערכם. הפרויקט עלול להימחק או לרדת לרדת למחירי ריצפה, הרשת עלולה להיתקל בכשל או בעיות אחרות, או ייתכנו חלופות טובות יותר בעתיד. שנית, אתם עלולים לאבד את המפתחות הפרטיים שלכם, כך אחסונם בבטחה הוא בראש סדר העדיפויות.

ואחרון חביב, אין טעם לרכוב כמות גדולה ברכישה אחת, מחזורי המסחר לוקחים רווחים לאורך הדרך. לדוגמה, אם קניתם ביטקוין בשנת 2017 תמורת כ-200 דולר, החזקתם אותו עד שהגיע ל-2000 דולר ולא מכרתם קצת לאורך הדרך, פספסתם הזדמנות נהדרת להרוויח עוד 10,000 דולר++ מאז שהמחיר ירד כל הדרך חזרה לניסיון חוזר של 3,000 דולר.

כמובן, זה יכול להיות קשה לתפוס תנועות פתאומיות, תוססות, אבל זה סחר גדול גם אם אתם מוכרים ב 1000 דולר או משהו כזה. כל שוק שוק קריפטו גדול היה כמעט 80% ירידה, מה שהופך אותו לטיפשי לא לפדות כאשר יש לכם סיכוי.

חוץ מזה, אתם תמיד יכול להזרים את הרווחים שלכם ברגע שהשוק למטה. כן, המשחק לטווח ארוך הוא עדיין המוקד העיקרי כאן, אבל לא לשכוח לקחת רווחים בכל הזדמנות אפשרית או לפחות לאחר עליות מחירים גדולות. זו דרך חכמה להישאר נזילים ולהעניק לעצמך פינוק על ההחלטות החכמות שלקחת. רק החזקה ולא לקיחת רווחים רק נוטה להוביל אנשים להחלטות לא רציונליות מיותרות עוד יותר במשך הזמן.

כל זה לוקח אותנו לאסטרטגיה הבאה – מסחר בתנודות.

2.אסטרטגית: מסחר מתנדנד

כאן נכנסים תרשימים וניתוח טכני. כדי להיות טוב במסחר סווינג, אתה צריכים לפחות מעט להכיר את היסודות של ניתוח טכני. זה יעזור לכם לצפות בשווקים ולפתח חוש שישי לתנועות מחירים משמעותיות.

מדריך למתחילים לאסטרטגיות מסחר במטבעות קריפטו (דיגיטליים)
מסחר במטבעות קריפטו (דיגיטליים)

מסחר סווינג הוא על כל ביצוע מהלך נכון בזמן הנכון. המטרה היא מאוד פשוטה – להרוויח כמה שיותר במהלך תנודות בשוק הקריפטו. בין אם המחירים עולים או יורדים, אתם תמיד מנסנים להרוויח נתח על כל מהלך של מחיר פוטנציאלי.

לדוגמה, אם יש לכם פוזיציה פתוחה של 1000 דולר על ביטקוין כאשר השוק עולה, אתה רוצים לגדר אותו בחלק העליון (למשל, להחליף אותו ל- USDT) רגע לפני שהשוק מתהפך רק כדי לקנות שוב בתחתית בטווח הקרוב (שנו את המטבע ל- USDT שלכם בחזרה ל- BTC), ובכך להגדיל את גודל הפוזיציה שלכם.

סוחרי סווינג מוצלחים מחפשים ללכוד חלק מהמהלך הצפוי ולאחר מכן לעבור להזדמנות הבאה כל הזמן, אבל זה יכול להיות גם רק כמה עסקאות בשבוע.

המפתח הוא להגדיר נקודות כניסה קונקרטיות, לעצור הפסדים, ולקחת רמות רווח לפני כל סחר ולדבוק בהם. מכוון 50 – 100 דולר רווח לכל מהלך הוא מצוין, כל עוד תגמולי זמן עולים על הסיכונים. במקרים מסוימים, השוק יכול לאותת על מהלכים של 1000 דולר, אבל קשה מאוד לתפוס אותם בדיוק של 100%. לכן, הבטחת רווחים על ידי הזזת הפסדי העצירה שלכם גבוה יותר צריכה להיות בראש סדר העדיפויות במסחר תנופה רווחית.

קשור: יש לכם מטבעות ביטקוין? מה אתם יכולים לקנות איתם

הערה חשובה: אנו לא ממליצים לכם לסחור ולא להשקיע בשוק ההון והקריפטו. המסחר ככרוך בסיכון גבוה וכל פעולה היא על אחריותכם הבלעדית.

3.אסטרטגית: מסחר יומי

סוחר יומי הם אנשים שחיים ממסחר במטבעות קריפטו (דיגיטליים) ומבלים את רוב זמנם במסחר תוך יומי. בין אם מדובר ברכישה או מכירה של נכסים, מסחר בשוליים או החלפת חוזים תמידיים, הם מבצעים תריסר עסקאות שונות מדי יום בתקווה לתפוס תנועות מחירים חיוביות.

התגמולים יכולים להיות גדולים מאוד, אבל גם קצת מאתגר עבור חדשים בתחום – במיוחד אם אתם יודעים מעט על ניתוחים טכניים ויסודות או יש מעט ניסיון בשווקים. זה יכול לקחת חודשים או אפילו שנים של הפסדים לפני שאתם באמת מסיים את הלימודים לסוחרים הרווחיים.

בשוק הקריפטו, סוחרי היום חייבים לדבוק בתרשימים ולעקוב אחר תנועות המחירים מקרוב. היו מוכנים לחתוך הפסדים, להפוך עסקאות הפסד ולהחליף את ההטיות שלכם לעתים קרובות כדי למנוע מלכודות שור כלומר רווחיים או דוב כלומר הפסדים. בתור סוחר יומי, אתם צריכים להתיידד עם תנודות במחירי מטבע הקריפטו וממש לחיות מהן ללא קשר לאיזה כיוון השוק הולך. עבור כל מהלך במחיר השוק, יש גם סחר נגדי בנקודת ההיפוך שלו, זאת אומרת מסחר בשורט – הזדמנות מצוינת להגדיל את הרווחים בתיק שלכם.

מסחר יומי הוא עומד על החלטות חדות ומהירות שנועדו למזער את החשיפה לסיכונים ולמקסם את הרווחים שלכם. כמובן, אף סוחר לא צודק ב-100% כל הזמן, אז היו מוכנים לסגור פוזיציות גם בהפסדים משמעותיים. למד לזהות רמות תמיכה והתנגדות אפשריות, הזינו מחדש את העסקאות שלכם בזמן הנכון, הגדירו יעדים כמו גם הפסדי עצירה הדוקים ובמוקדם או שלא במאוחר תגמרו את יום המסחר שלכם עם תיק קטן בהפסד גדול.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.