מהו מסחר מעבר לדלפק (OTC) ואיך סוחרים שם?

מעבר לדלפק (OTC) מתייחס לתהליך של אופן המסחר בניירות ערך (מניות) באמצעות רשת ברוקר-דילר לעומת בבורסה ריכוזית. מסחר מעבר לדלפק יכול לכלול מניות, מכשירי חוב ונגזרים, שהם חוזים פיננסיים הנגזרים את ערכם מנכס בסיס כגון סחורה. מהו מסחר מעבר לדלפק Over the Counter (OTC) ואיך סוחרים שם?

מסחר מעבר לדלפק ( Over the Counter ) – מניות לא רשומות (OTC) מתייחס לתהליך של אופן המסחר בניירות ערך (מניות) באמצעות רשת ברוקר-דילר לעומת בבורסה ריכוזית. מסחר מעבר לדלפק יכול לכלול מניות, מכשירי חוב ונגזרים, שהם חוזים פיננסיים הנגזרים את ערכם מנכס בסיס כגון סחורה.

במקרים מסוימים, ייתכן שניירות ערך לא יעמדו בדרישות לרישום בבורסה רגילה כגון הבורסה לניירות ערך של ניו יורק (NYSE). במקום זאת, ניירות ערך אלה יכולים להיסחר מעבר לדלפק. 

עם זאת, מסחר מעבר לדלפק יכול לכלול מניות הרשומות בבורסות ומניות שאינן רשומות. מניות שאינן רשומות בבורסה, ונסחרות באמצעות OTC, נקראות בדרך כלל ניירות ערך של מניות לא רשומות, או מניות OTC. במאמר הבא נדבר על מה זה OTC באיזה בורסות ניתן לסחור בארץ ועל מניות OTC מומלצות:

מהו מסחר מעבר לדלפק (OTC) ואיך סוחרים שם?
תמונה – Kindel Media
pexels

הערה חשובה: אנו לא יועצים פיננסים ולא ממליצים לסחור בשוק ההון. הסיכונים הם אך ורק על אחריותכם.

OTC מסחר מעבר לדלפק

  • מניות לא "רשומות" (OTC) מתייחס לתהליך של אופן המסחר בניירות ערך עבור חברות שאינן רשומות בבורסה רשמית כמו נסדק.
  • ניירות ערך הנסחרים מעבר לדלפק נסחרים באמצעות רשת סוחרים לעומת בבורסה ריכוזית.
  • המסחר ב-OTC מסייע לקדם הון עצמי ומכשירים פיננסיים שאחרת לא היו זמינים למשקיעים.
  • חברות עם מניות OTC עשויות לגייס הון באמצעות מכירת מניות.

הבנת ההגדרה של מניות מעבר לדלפק (OTC)

מניות הנסחרות באמצעות OTC הן בדרך כלל חברות קטנות יותר שאינן יכולות לעמוד בדרישות הרישום של הבורסאות הרשמיות. עם זאת, סוגים רבים אחרים של ניירות ערך גם נמצאים שם. מניות הנסחרות בבורסות נקראות מניות "רשומות", ואילו מניות הנסחרות באמצעות OTC נקראות מניות לא רשומות זאת אומרת מעבר לדלפק.

עסקאות מסחריות יכולות להתבצע באמצעות שירותי הרישום של Over the Counter (OTCBB) או הדפים הוורודים. OTCBB הוא שירות הצעת מחיר ומסחר אלקטרוני המאפשר נזילות גבוהה יותר ושיתוף מידע טוב יותר. חברת רישום ורוד היא חברה פרטית שעובדת עם ברוקר-סוחרים על מנת להביא מניות חברה קטנות לשוק.

OTC ניירות ערך לסחור על ידי ברוקר-סוחרים שמנהלים משא ומתן ישירות אחד עם השני על רשתות מחשבים בטלפון באמצעות OTCBB. הסוחרים פועלים כעושי שוק באמצעות הסדינים הוורודים ומועצת הפיקוח של OTC, המסופקת על ידי הרשות לפיקוח על התעשייה הפיננסית (FINRA),שהיא סוכנות שכותבת אוכפת את הכללים החלים על ברוקרים וברוקרים- סוחרים.

סוגי ניירות ערך של OTC

המניות שנסחרות באמצעות OTC הן לא רק חברות קטנות. כמה חברות גדולות ידועות מופיעות בשווקי ה OTC. לדוגמה, OTCQX נסחרת במניות של חברות זרות כגון נסטלה SA, באייר A.G., אליאנץ SE, BASF SE, רוש אחזקות Ag, ו דנונה SA.

תקבולי מחסן אמריקאים (ADRs), המייצגים מניות במניה הנסחרת בבורסה זרה, נסחרים לעתים קרובות ב-OTC. מניות נסחרות באופן זה מכיוון שהחברה הבסיסית אינה מעוניינת או אינה יכולה לעמוד בדרישות ההחלפה המחמירות. כמו כן, העלות של 500,000 דולר להירשם ב- NYSE – עד 75,000 דולר בנאסד"ק – יוצרת מחסום עבור המון חברות.

מכשירים כגון איגרות חוב אינם נסחרים בבורסה רשמית כאשר הבנקים מנפיקים מכשירי חוב אלה ומשווקים אותם באמצעות רשתות ברוקרים-דילר. אלה נחשבים גם ניירות ערך OTC. הבנקים חוסכים את עלות עמלות רישום החליפין על ידי התאמת רכישות ומוכרים מלקוחות באופן פנימי או מחברת תיווך אחרת. מכשירים פיננסיים אחרים, כגון נגזרים, גם לסחור דרך רשת הברוקר.

רשימת מניות OTC מומלצות:

על מנת לראות רשימת מניות מעבר לדלפק OTC מומלצות ניתן לראות זאת באתר הרשמי של OTC market בנוסף ניתן לחקור את מצב החברה, ווליום המנייה ועוד פרטים נוספים כדי להחליט האם היא מתאימה לכם כדי לסחור בה.

איך סוחרים ב otc?

כרגע ניתן לסחור במניות OTC מעבר לדלפק בפלטפורמות המסחר קולמקס פרו, אינטראקטיב ישראל. חשוב קודם לכן לדבר איתם ולשאול על עמלות המסחר מבחינת כדאיות.

הערה חשובה: אנו לא יועצים פיננסים ולא ממליצים לסחור בשוק ההון. הסיכונים הם אך ורק על אחריותכם.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.%d בלוגרים אהבו את זה: