לפי מה ואיך נקבע מחירו של מטבע הקריפטו ביטקוין BTC?

מכיוון שהביטקוין עדיין "כסף צעיר" ושווי השוק שלו קטן בהשוואה לזה של הדולר או האירו, מחירו עדיין תנודתי מאוד. הוא צפוי להיות פחות תנודתי כשהשוק יבשיל ויתפתח. לפי מה ואיך נקבע מחירו של מטבע הקריפטו ביטקוין BTC?

מה שקובע את מחיר המטבע המבוזר ביטקוין ניתן לומר בשתי מילים: ביקוש והיצע. המחיר עולה כאשר הביקוש לביטקוין עולה, והוא יורד כאשר הביקוש יורד.

מחיר הביטקוין מראה כמה אנשים מוכנים לשלם עבורו בזמן נתון בהתבסס על הציפיות שלהם לגבי ערכו העתידי. זה כמו עם המחיר של כל מטבע אחר בעולם, בין אם זה כסף שהו פיאט או מטבע מבוזר (קריפטו).

מכיוון שהמטבע הדיגיטלי ביטקוין עדיין "כסף צעיר" ושווי השוק שלו קטן בהשוואה לזה של הדולר האמריקאי או האירו, מחירו עדיין תנודתי מאוד. הוא צפוי להיות פחות תנודתי כשהשוק יתפתח. עם זאת, החלק המהנה בכל שעל זה הוא שאף אדם לא יודע באמת מתי זה יקרה, כפי שזה יכול להיות במספר שנים, חמש או עשר שנים או בעתיד הקרוב יותר.

קשור: האם בטוח להשתמש במטבע הקריפטו ביטקוין (Bitcoin)?

למה מחיר הביטקוין עשוי רק לגדול:

– אספקת הביטקוין מוגבלת – היא עומדת על 21 מיליון מטבעות בלבד. כיום יש יותר מ 17 651 950 (84%) ממטבעות הביטקוין בשוק. הערכה: הגעה למגבלה של 21 מיליון עשויה להימשך יותר מ-120 שנה.
– התפתחות טכנולוגית: שיפורים באבטחת המטבע המבוזר, אנונימיות, שימושיות וחוויית משתמש בתוספת תכונות חדשות עשויים להגדיל משמעותית את השימוש במטבע הדיגיטלי ביטקוין ולהשפיע באופן חיובי על המחיר שלו.
– תקנות ואישורים: אם ממשלות יתמכו בשימוש בביטקוין, זה רק יחזק את מחירו ויגדיל את השימוש בו.
– יכולים להיווצר פתרונות לעסקיים חדשים אשר מעלים את הביקוש לביטקוין.
– אהדה ציבורית: אם יותר אנשים יתחילו להסתכל על מטבע ביטקוין כצורה אטרקטיבית של כסף או נכס דיגיטלי שיש לסמוך עליו, זה רק יגדיל את הביקוש אליו ובכך גם המחיר שלו ילך ויגדל.

לפי מה ואיך נקבע מחירו של מטבע הקריפטו ביטקוין BTC?
תמונה – Executium (unsplash)

קשור: מדריך: איך לאחסן ביטקוין ומה עדיף ארנק קר או חם? כל התשובות

מדוע מחיר הביטקוין יכול גם ליפול:

אנו יכולים לראות את מחיר מטבע הביטקוין נופל משמעותית בתגובה לבעיות טכנולוגיות שונות, כשלים במערכת האקולוגית שלה, חוקים שליליים, הגבלות כל שהם, מניפולציה בשוק הסחר, כתבות תקשורתיות שליליות או סיבות שונות שאנשים יתחילו לאבד את האמון במטבע הקריפטו.

כמו כן, זכור כי, כמו כל מטבע אחר, ביטקוין נסחר בזוגות. אז המגמות במחיר הביטקוין יכולות להיות שונות מעט בעת המסחר בו מול הדולרים מאשר, למשל, המטבע של אתריום.

קשור: סקירה על המטבע הדיגיטלי ביטקוין קאש (BCH) ואיך קונים בקלות

המחיר והערך של ביטקוין

חשוב להבדיל בכך שמחיר הביטקוין יכול שלא לשקף את הערך האמיתי שלו. בעוד השוק קובע את המחיר, הערך של ביטקוין הוא סובייקטיבי יותר ותלוי בלא מעט גורמים שונים בשוק.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: