האם בטוח להשתמש במטבע הקריפטו ביטקוין (Bitcoin)?

רוב האנשים עדיין מתייחסים למטבע הביטקוין כאל תיבת פנדורה אמיתית המכילה בתוכה גנבים, מלביני כספים, נוכלים, טרוריסטים, אנשים מהסוג הגרוע ביותר. האם בטוח להשתמש במטבע הקריפטו ביטקוין (Bitcoin)?

האם זה בטוח להשתמש במטבע הדיגיטלי ביטקוין? האם אתם יכולים לסמוך על רשת מחשבים מבוזרת שמחזיקה את הכסף שלכם?

רוב האנשים עדיין מתייחסים למטבע המבוזר ביטקוין כאל תיבת פנדורה אמתית אשר מכילה בתוכה גנבים, מלביני הון, נוכלים, טרוריסטים ואנשים אחרים מהסוג הגרוע ביותר בעולם.

עם זאת, מחוץ למיתוסים ולפנטזיה על עולם מטבעות הקריפטו, הצהרות כאלה הן שקריות ומטעות אנשים לחלוטין. אלפי מתכנתים מפתחים את רשת הביטקוין מדי יום ביומו, ובעיקר בחינם בזמנם הפנוי שלהם, שכן מדובר בפרויקט מונחה קהילה בקוד פתוח העומד על חופש אישי והכלה פיננסית. יש לציין שזה עדיין לא מושלם, אבל עולם מטבעות הקריפטו משתפר מיום ליום ומאובטח יותר ויותר.

התשובה לשאלה "האם זה בטוח להשתמש בביטקוין" היא ברור שכן, אבל זה גם תלוי כמה טוב אתם יודעים לנהל את האבטחה שלכם.

קשור: מדריך: איך לאחסן ביטקוין ומה עדיף ארנק קר או חם? כל התשובות

האם זה בטוח להשתמש במטבע הקריפטו ביטקוין?

בעשר שנות ההיסטוריה של מלך המטבעות הדיגיטליים, ביטקוין, כאשר משתמשים בו והוא מאוחסן כמו שצריך, הוכיח את עצמו כמכשיר פיננסי אמין מאוד בכל הנוגע לאחסון הערך הוירטואלי, העברות כספים ללא גבולות והנגישות המהירה.

הפרוטוקול עצמו חסין מספיק כדי למנוע אפילו את ההתקפות המתוחכמות ביותר, ורוב החדשות הרעות סביב פריצות ביטקוין נובעות מספקי שירותים של צד ג' כמו בורסות ריכוזיות, מפתחי ארנקים דיגיטליים או ניהול כושל של מפתח פרטי.

כמובן, כמו בכל סוג אחר של כסף בעולם, ישנם נושאים מסוימים שמשתמשי ביטקוין צריכים לדעת אם הם רוצים להגן על ההון הדיגיטלי שלהם. המטבעות המבוזרים כוללים תנודתיות גדולה מאוד, אחסון מאובטח של מטבע מבוזר, שימוש בשירותי צד ג' לא מאובטחים, ואיומי אבטחת סייבר כמו פריצה וגניבות שונות.

יחד עם זאת, אנו יכולים גם להעלות שאלה האם בטוח להשתמש בשקלים ובכלי מימון מסורתיים שאנו מכירים, שכן רוב הלבנת ההון ופעילויות הפשע שקיימות עדיין מתנהלות באמצעות הכסף המסורתי שאנו משתמשים בו כל יום. המערכות הפיננסיות הקונבנציונליות הוכיחו את עצמן כנוטות לבועות ומשברים כלכליים, והכסף המגובה על ידי הממשלה נוטה לרדת משמעותית עם הזמן.

לכן, זה בטוח להשתמש במטבע ביטקוין, במיוחד אם אתם מוכנים לקחת אחריות על ההגנה של ההון הדיגיטלי שלכם אשר כל האחריות עלהכתפיים שלכם. ומכיוון שהטכנולוגיה עדיין בפיתוח, היא דורשת זמן ומאמץ כדי ללמוד איך באמת להתמודד עם העולם הזה.

קשור: סקירה על הארנק הפופולרי לביטקוין אלקטרום – Electrum

אז, איך אתם שומרים בבטחה על הביטקוינים שלכם?

האם בטוח להשתמש במטבע הקריפטו בביטקוין (Bitcoin)?
תמונה-Viktor Forgacs (unsplash)

כיצד לאבטח את הביטקוין שלך?

אחסון ביטקוין

אלה הם הצעדים החיוניים כדי להבטיח שאתם פועלים לפי שיטות העבודה הטובות ביותר לאבטחת מטבעות הביטקוין:

חוק מספר אחד הוא לטפל היטב ב"מפתח הפרטי" הסודי שלכם – הסיסמה לגישה ולשימוש בביטקוין שלכם. אם המפתח הפרטי מאובטח ואף אחד אחר לא יכול להגיע אליו, אז הביטקוינים שלכם בטוחים. אבל זכור שאם תאבדו את המפתח הפרטי שלכם, אפילו אתם בעצמכם לא תוכלו לגשת לכספים שלכם.

בחרו ארנק אמין אשר מתאים לכם, שכן הוא ישמש כמעין חשבון בנק כדי לגשת לכספים שלכם. ניתן לאחסן אותם הן במצב מקוון והן במצב לא מקוון.

החלפה ותשלומים

בעת הוצאה או החלפה של הביטקוין שלכם, חשוב לבחור את השירותים האמינים והטובים ביותר. אם אתם נופלים קורבן להונאה באמצעות כרטיס בנק מסורתי, חוקים ותקנות עשויים לעזור לך לשחזר את כל ההפסדים. עבור ביטקוין, הגנה כזו עדיין לא הגיעה. כמו כן, זכור כי תשלומים עם ביטקוין אינם ניתנים להכחשה – ברגע שאתם משלמים, הכסף נעלם. אם אתם טועים – נניח שאתה משלם 333.3 דולר במקום 33,33 דולר או שולחים את הביטקוין לכתובת הלא נכונה – אתם יכולים לסמוך רק על הרצון הטוב של המקבל כדי לקבל את כספכם בחזרה.

בעיות אנונימיות

ייתכן ששמעתם על האנונימיות שמשתמשי ביטקוין נהנים ממנה כל כך. ובכן, זה נכון רק באופן חלקי. בעוד שכל אחד יכול לעקוב אחר כל ארנק והתוכן שלו ברשת, הוא אינו יכול לזהות את בעלי הארנק. הארנקים והעסקאות של מטבעות הקריפטו ביטקוין אינם מקושרים לנתונים אישיים או לזהות. אבל יש דרכים חלופיות לגלות את זהות הבעלים. לדוגמה, ייתכן שתידרשו לחשוף את זהותכם בעת רישום בבורסת מטבעות קריפטוגרפיים. בדרך זו כל העסקאות שלכם מההחלפה עשויות להיות רשומות בארנק שלכם. ובכל זאת, אם אתם זקוקים לפרטיות חזקה יותר, לדפדפן TOR ולפתרונות פרטיות נוספים. ישנם ארנקי ביטקוין מוכווני פרטיות רבים בשוק, כמו גם מטבעות קריפטוגרפיים נוספים עם תכונות פרטיות ואנונימיות משולבות, כגון דאש, מונרו ו- Zcash.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.%d בלוגרים אהבו את זה: