מה זה בלוקצ'יין? מדריך מלא שיסביר לכם איך הרשת עובדת בדיוק

למדו את היסודות של טכנולוגיית רשת הבלוקצ'יין ולמה היא משנה עולם ויכולה לשפר את האמון ואבטחה הן בשמירת רשומות והן בעסקאות פיננסיות. מה זה בלוקצ'יין? מדריך מלא שיסביר לכם איך הרשת עובדת בדיוק:

בלוקצ'יין (מאנגלית: Blockchain; בתרגום חופשי: "שרשרת בלוקים") היא מערכת של שמירת מידע באופן אשר מקשה או בלתי אפשרי לשינוי לחלוטין, לא ניתן לפריצה או לרמות כלל את המערכת המוצפנת.

מה זה בלוקצ'יין? בלוקצ'יין הוא למעשה ספר חשבונות דיגיטלי מוצפן של עסקאות אשר משוכפלות ומופצות על פני כל רשת מערכות המחשבים של הבלוקצ'יין. כל בלוק בשרשרת מכיל מספר עסקאות, ובכל פעם שמתרחש עסקה חדשה ברשת הבלוקצ'יין, רישום של עסקה זו מתווסף לספר הראשי של כל משתתף. מסד (דאטה) הנתונים אשר מבוזר ומנוהל על ידי משתתפים מרובים נקרא טכנולוגיית ספר ראשי מבוזר (DLT).

קשור: מדריך: איך לקנות מטבע קרדנו (ADA) במספר צעדים

בלוקצ'יין הוא מעין סוג של DLT שבו עסקאות נרשמות אונליין עם חתימה מוצפנת ובלתי ניתנת לשינוי אשר נקראת בשם Hash.

משמעות העניין היא שאם בלוק אחד בשרשרת אחת משתנה, זה יהיה ברור וכתוב במיידית מי התעסק עם הבלוק. אם האקרים היו מעוניינים להרוס את מערכת הבלוקצ'יין, הם היו צריכים לשנות כל בלוק ובלוק בשרשרת המבוזרת ובכל הגרסאות המבוזרות של הרשת המוצפנת.

בלוקצ'יין בדיוק כמו ביטקוין ואת'ריום גדל בהתמדה ככל שנוספים בלוקים בזמן נתון לרשת, מה שמוסיף באופן משמעותי לאבטחת הספר המוצפן.

מה זה בלוקצ'יין? מדריך מלא שיסביר לכם איך הרשת עובדת בדיוק
מה זה בלוקצ'יין? תמונה pixabay

למה כולם 'מתלהבים' ולמה יש כל כך הרבה 'רעש' סביב טכנולוגיית רשת הבלוקצ'יין?

היו לא מעט ניסיונות ליצור כסף דיגיטלי בעבר הרחוק, אבל תמיד כל הניסיונות נכשלו.

קשור: סקירה על מטבע הקריפטו מאטיק (MATIC (Polygon ואיך לקנות

הבעיה הרווחת של הרשת המוצפנת היא בעיקר אמון. אם מישהו יוצר מטבע חדש אשר נקרא שקל X, איך אנחנו יכולים להאמין להם (ליוצרים) שהם לא ישמרו לעצמם מיליון שקל X, או לגנוב בעתיד כמות של X שקלים לכיסם הפרטי?

ולכך המטבע המבוזר ביטקוין תוכנן לפתור בעיה זו באמצעות סוג מסוים של מסד נתונים אשר נקרא בשם המוזר בלוקצ'יין. לרוב מסדי הנתונים הרגילים, כגון מסד נתונים של SQL, יש מישהו אחראי שיכול לשנות את הנתונים שלה בקלות עם קצת ידע (כמו, למשל לשמור לעצמם מיליון X שקלים). בדיוק בזה הבלוקצ'יין שונה מאוד כי אין אף אדם אשר אחראי על הרשת; הרשת "מנוהלת" על ידי האנשים שמשתמשים ומחזיקים במטבע היוקרתי. יתר על כן, לא יהיה ניתן לזייף את מטבע הקריפטו ביטקוין, לפרוץ או להכפיל את המטבע – כך שאנשים שבבעלותם 'הזהב הדיגיטלי' הזה יכול לסמוך כי יש לו ערך כלשהו וקהילה מאמינה שלא מפסיקה לגדול ברחבי העולם.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: