7 טיפים: איך לעודד מוטיבציה כשאתם עובדים מהבית

לרובנו העבודה מהבית היא אתגר לא פשוט בכלל בעיקר בהתחלה. החל, מערימות כביסה שמחכות לנו בסלון ועד לישיבה מול הטלוויזיה באמצע היום, איך להימנע מכל הסחות הדעת הללו. 7 טיפים: איך לעודד מוטיבציה כשאתם עובדים מהבית:

לעבוד עם הפיג'מה שעלינו עוד מהלילה והספה הנוחה שלנו לא תעודד אצלנו את המוטיבציה, להחליף את הכיסא באחד נוח ויוקרתי כמו של מנכ"ל הייטק גם לא בטוח שיעזור לכם. אז איך לעודד מוטיבציה?

בין אם אתם בבית לבד והילדים בגנים ובבתי ספר, ובין אם אתם בבית עם כל המשפחה והילדים מאבדים את זה, יתכן שיהיה לכם קשה מאוד להישאר ממוקדים בעבודה, לבצע את המשימות ולהיות פרודוקטיביים. למרבה המזל, הטיפים הבאים יכולים לעזור לכם לעודד מוטיבציה כאשר אתם עובדים מהבית.

1. לוחות זמנים

ללא יום עבודה מסודר עם לוח זמנים, לא תצליחו להשתלט על סדר העבודה. אתה יכולים למצוא את עצמכם עובדים עד מאוחר וללא אופק. לאחר מכן, שעות העבודה שלכם מתארכות ומגיעות לשעות הערב המאוחרות, מה שגורם לכם להישאר ערים לתוך הלילה במקרה הרע.

או שאתה יכולים למצוא את עצמכם עוזבים את המשימות שלכם או מוסחים תוך כדי עבודה. ומשימות שבעבר נמשכו חצי שעה נמשכים יותר מכמה שעות.

לכן חשוב שיהיה לכם לוח זמנים מוכן מראש. צרו לוחות זמנים, מתי אתם מתחילים ומתי אתם מסיימים את העבודה. נסו להיצמד ללוח כמה שיותר.

קשור: מהי מוטיבציה פנימית? ואיך מקבלים אותה

7 טיפים: איך לעודד מוטיבציה כשאתם עובדים מהבית
,תמונה – Tetiana SHYSHKINA unsplash

2. צרו מרחב עבודה

ניתן בקלות להתפתות ולעבוד במיטה. אחרי הכל, זה כנראה המקום הכי נוח שקיים לכם בית.

אבל כשאתם מקשרים את חדר המיטות שלכם לעבודה, זה יכול להרוס לכם את השינה בקלות. ובעיות שינה ישפיעו על ביצועי המשימות שלכם ביום שלמחרת. רוב המומחים בנושאי השינה ממליצים להשתמש במיטה אך ורק לשינה ולפעילות עם הבת זוג שלכם.

אז למרות שהמיטה שלכם יכולה להיות מרחב נוח לעבודה, צור סביבת עבודה במרחב אחר בבית. פינת האוכל במטבח או השולחן בסלון יכולים להיות אלטרנטיבות מצוינות הרבה יותר מחדר השינה שלכם.

קשור: 10 יתרונות לעבודה (מרחוק) מהבית ולמה זה עדיף

3. עבודה בפרקי זמן קטנים

פרקי זמן קטנים – ותכנון של כל מה שתעשו במהלך פרקי הזמן שלכם – יכול להשפיע על משימות גדולות ולהעניק להם הרגשה שהם ניתנות לניהול.

אולי כך תגלו שאתם מעודדים את המוטיבציה כאשר אתם אומרים לעצמכם שאתם רק צריכים לסיים פרק זמן עבודה של שעה אחת בלבד, במקום לומר לעצמכם שיש לכם 35 משימות או 6 שעות עבודה לסיים.

קביעת פרקי זמן עבודה תעודד אצלכם מוטיבציה ותגדיל את האחריות שלכם. יהיה לכם פחות סיכויים שתצאו מפוקוס לרשתות החברתיות כאשר תבינו שיש לכם רק 20 דקות לסיים את המשימה שלכם. ואתם פחות תרגישו שאתם רוצים ללכת למקומות אחרים.

4. פחות הסחות הדעת והפרעות

אתם יכולים לראות שאתם מתקשים לחזור לעבודה בכל פעם שאתם שומעים רעש או שהילד קורא לכם. אתה יכולים לעודד מוטיבציה על ידי הגבלת הרעשים וההפרעות שאתה חווים.

המשמעות הדבר היא שאתם צריכים להשתיק את התראות המכשיר הנייד שלכם ולסגור את תיבת הדוא"ל שלכם ולבדוק אותה רק בשעות שקבעתם מראש. או פשוט לשים את המכשיר הנייד שלכל על מצב טיסה או על שקט עד שתסיימו את המשימות שלכם או פרקי הזמן שקבעתם.

אם אתם עובדים מהבית עם בני המשפחה שלכם, אם אלו ילדים הקפידו שהם יהיו עסוקים כדי להפחית את התדירות שבה הם מפריעים לכם. תנו להם לבצע משימות והקפידו לבדוק אותן בזמן שקבעתם מראש איתם.

קבעו כמה כללים עיקריים בנוגע למרחב העבודה שלכם עם בני המשפחה ולמה שמהווה הסיבה הלגיטימית לכך שהם נכנסים לכם אל מקום העבודה. לאחר מכן, הקפידו לתגמל אותם על כך שהם העסיקו את עצמם וקחו את הילדים לפעילות או טיול לאחר העבודה.

קשור: 10 משפטי מוטיבציה והשראה להצלחה של האנשים המצליחים בעולם

5. תרגלו את חוק 10 הדקות

זה יכול להיות לא פשוט לשכנע את עצמכם להתחיל לעבוד על משימה שבאמת אין לכם כוח לבצע. בין אם אתם מבינים שזאת משימה משעממת, מתסכלת או פשוט לא מעניינת, להתחיל ולשכנע את עצמכם לבצע את המשימה זה דיי קשה.

אחת הדרכים הטובות ביותר להתחיל משהו שאתם לא מרגישים צורך לעשות היא להשתמש בחוק 10 הדקות . תאמרו לעצמכם שאתם צריכים לעבוד על משהו 10 דקות בלבד. ואז, לאחר שסיימתם את 10 הדקות, קחו לכם הפסקה קצרה אם תרגישו בכך.

לא פעם, סביר תתחילו לגלות כאשר יגיעו לסיומם 10 דקות שלכם אתם כן תבחרו דווקא להמשיך. בדרך כלל, ההתחלה היא הדבר הקשה ביותר בביצוע משימות עבודה. אבל ברגע שאתם מתחילים לעשות זאת, אתם תכנסו לעבודה בכל הכוח.

6. תנו לעצמכם תגמול

אולי אתם מרגישים שאתם עובדים הכי טוב כאשר אתם מעניקים לעצמכם תגמול קטן לצורך העניין, תאמרו לעצמכם שאתם יכולים לצפות בסדרה המועדפת עליכם בנטפליקס אם תסיימו את העבודה עד השעה 17 בערב, או תגידו לעצמכם שתוכל לשתות כוס קפה מהמכונה כמו שאתם אוהבים ברגע שתסיימו את רשימת החשבוניות שלכם.

לעתים קרובות תגמול קטן יכול לעשות הרבה בכדי לעודד אצלכם מוטיבציה לכם ולבצע את העבודה שלכם כמו שצריך. וזה יכול יעזור לכם להבין את היכולות החוזקות שלכם.

7. אתגרו את עצמכם

תנו לעצמכם אתגר קטן זה יכול לעזור לכם לעודד את המוטיבציה. לצורך העניין, אתגרו את עצמכם לכתוב מאמר של 1000 מילים תוך שעה אחת בלבד. ברגע שתרו לכמה מילים אתם מצליחים לכתוב בשעה אחת, תוכלו להמשיך ולאתגר את עצמכם ולעלות את הרף במשימה הבאה שלכם.

אתה יכול גם לגלות את החולשות והחוזקות שלכם. אולי אתם מקלידים מהר יותר כשאתם עובדים בפינת האוכל במטבח, או שאתם ממוקדים יותר לאחר ארוחת הצהריים שלכם. להבין את הדברים האלה על עצמכם יכול לעזור לכם לקבוע את המטרות והיעדים שלכם להצלחה.

להיות מודע לעצמכם יותר ולזמנים שלכם יעזור לכם להשתמש בעצמכם בחוכמה. תנו לעצמכם אתגרים בדרכים שונות זנ יכול להעניק לכם את הכוחות והמוטיבציה הנוספת שאתם כל כך זקוקים לה.

יש לכם טיפים איך לעודד את המוטיבציה? נשמח אם תשטפו אותנו כאן בתגובות.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.