טיפים חשובים: על כל מה שצריך לדעת על ניהול קבוצה בפייסבוק

איך אתם מנהלים את הקהילה שלכם בפייסבוק? האם אתם צריכים לעלות פוסטים או רק לנהל את הכללים? כל מה שצריך לדעת על ניהול קבוצה בפייסבוק

במדריך זה נדבר על כל מה שאתם צריכים לדעת על ניהול קבוצה בפייסבוק עבור העסק שלכם. 

לפי דו"ח מחקר שנעשה בארצות הברית כמעט 2 מיליארד משתמשים בקבוצות פייסבוק מדי חודש. יותר מ -70 מיליון אנשים מנהלים קבוצות פעילות בפייסבוק. יותר ממחצית ממשתמשי פלטפורמת פייסבוק משתמשים בקבוצות.

יתרונות קבוצות פייסבוק:

  • ניתן לפתח תחושת קהילה בקבוצה בפייסבוק גם כשאנשים רחוקים פיזית.
  • קהילות ברשתות החברתיות מושכות לעתים קרובות אנשי שוליים.
  • קהילות במדיה מייצרות מנהיגים אשר יודעים לשלב ולמתן שיחות שנויות במחלוקת.
  • רוב מנהלי קבוצות הפייסבוק עושים את עבודתם באהבה ולא כהכנסה.

קשור: מדריך מהיר: איך פותחים קבוצה בפייסבוק ומקימים קהילה

ניהול קבוצת פייסבוק:

כמשווקים באינטרנט, כולנו מבינים את החשיבות הקהילה של פייסבוק.

לפלטפורמת פייסבוק יש טווח הגעה של מעל 2 מיליארד משתמשים פעילים מידי חודש, ובשונה מהרשתות החברתיות השונות, יש בו את כל הדמוגרפיה שצריך. זאת אומרת, מעל 70% מהמבוגרים ברחבי העולם נמצאים בפלטפורמת פייסבוק, כך שהכוח להתחבר לקהל העוקבים שלכם בפייסבוק היא יכולת מצוינת לכל משווק באינטרנט. 

אך כדי "לנצל" את כל היתרונות היפים של הפלטפורמה, אתם צריכים להגיע קצת מעבר לדף עסקי שלכם.

ולכאן נכנסות ניהול קבוצות פייסבוק. קבוצות אלו יעניקו לכם כמה יתרונות שלא תמצאו בדרך כלל בדף עסקי בפייסבוק. היתרונות:

טיפים חשובים: על כל מה שצריך לדעת על ניהול קבוצה בפייסבוק
תמונה – Tim Bennett unsplash

מעורבות:

בדף העסקי של פייסבוק השייח ברוב הפעמים היא חד צדדית. העסק שלכם מדבר, בדיוק כמו בלוג, והשייח שלכם לא מעניין כל אחד בואו נודה.

ניהול קבוצת פייסבוק , לעומת זאת, מייצרות אינטראקציה פתוחה. וכאן הוא המפתח לבניית קהילה של עוקבים בעלי דעות ותחומי עניין דומים בפייסבוק אשר עוזרת להם להתחבר לאנשים אשר מעוניינים באותם נושאים, אירועים מקומיים ותוכן שמשמעותי ובעל ערך.

קבוצות בפלטפורמה הם קהילות פייסבוק מכיוון שהן יוצרות תחושה של שייכות. בעוד שאתם כבעלי דף עסקי מפרסמים להמונים, קבוצות נוטים יותר ליצור אינטראקציה כאשר הם מרגישים חלק מקהילה. 

כמו כן, פייסבוק עצמה משתדלת לברוח מעניין מ- Newsfeed הסטנדרטית ומתמקדת יותר בנושא תוכן בעל ערך שאנשים נמשכים אליו – מה שהופך את ניהול קבוצות פייסבוק לכלי בעל ערך במיוחד עבור מנהלים ומשווקים ברשתות החברתיות.

קבוצות פייסבוק מעניקות חוכמת המונים וחוויה קהילתית. כשאתם מנהלים את קבוצת הפייסבוק שלכם, אתם לא רק הדף העסקי שלכם, אלא יש מישהו שעומד מאוחרי כל זה.

קשור: 20 טיפים לשיווק הפרופיל שלכם בפייסבוק וגדלי שער תמונות מומלצים

אמון:

קהילת עוקבים או קבוצה בפייסבוק מבוססים על שיחות אישיות בעלי ערך – בהנחה שהחלטתם לנהל קבוצה סגורה. 

רק חברים מעלים פוסטים או רואים את הפוסטים של הקהילה, מה שמעניק לעסק של ברשת המדיה הזדמנות מעולה להכיר את חברי הקבוצה שלכם וגם אתכם להיפך.

אם חברים לא מקבלים מכם אתם האמון שלכם, הם פחות יגיבו בקבוצה או יעלו פוסטים. אך על ידי הענקת תוכן בעל ערך מצדכם, דעות בלי עניין ופוסטים הקשורים לנישת הקבוצה שלכם באופן ספציפי, כך ניתן לבנות את האמון הזה הרבה יותר בקלות.

לקוח פוטנציאלי:

כשחושבים על ניהול קבוצה בפייסבוק, קהילת פייסבוק צריכה להיות שווה בשווה לכולם. יש לכם את הכוח לבחור את מי להכניס לקבוצה ומי לא, ורק מי שבמת מעוניין בשירות או במוצר שלכם, אדם שמעורב באופן פעיל בקהילה או ביצירת ערך ירצה מלכתחילה להיות חלק מקהל העוקבים שלכם.

וכאחד שמנהל קבוצה/קהילה, חשוב להבין שאתם נותנים את הזמן ותשומת הלב שלכם בתמורה שלהם. פייסבוק היא פלטפורמה חינמית (אנחנו המוצר) לשיתוף ערך ורעיונות לקבלת משוב מאלה החשובים ביותר לעסק שלכם.

קשור: איך למכור פריטים משומשים ועתיקות (וינטג') באינסטגרם ובפייסבוק

קבעו כללים והנחיות:

תנו תחושה שהקבוצה שלכם אינה חופשית לכל אדם והשימוש בה כפוף לתנאים, ויש לקבוע אותם מראש.

תנו למשתמשי הקבוצה שלכם להבין בדיוק איזה סוג של שיחות לנהל ומה לא לומר ואיך להתבטא. רשמו את הכללים ואת התיאור שלכם או בפוסט מוצמד בראש הקבוצה – על מנת שכולם יחשפו לכללים לפני שהם מבקשים להצטרף לקהילה שלכם.

כמובן שצריך לעשות זאת בזהירות. חשוב וחיוני ליצור הבנה להתנהגות קהילתית, אך אתם צריכים לעשות זאת באופן שמרגיש פחות שלילי (אך לא תהסס להעיף חברים אשר פוגעים בניהול הקבוצה ובקהילה – לדוגמה: הם פוגעים בחברי הקהילה או משתפים ספאם). 

כמנהל קבוצה בצורה טובה בפייסבוק, עליכם להוביל הנחיות וליצור מרחב חיובי לדיון בקהילה, ולא רק לשמור על כללים נוקשים ומהססים. 

יש לך רעיונות טובים לניהול קבוצה בפייסבוק שלא כתבנו כאם במאמר? נשמח אף תשתפו אותנו כאן בתגובות. בהצלחה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.