כמה כסף שווה הראפר המפיק ואיש העסקים ג'יי זי

ג'יי זי הוא ראפר, מפיק, מלחין ואיש עסקים מצליח. את ההון העצמי שלו הוא עשה דרך הקריירה שלו בתעשיית המוזיקה האמריקאית, וכיזם מצליח במספר תחומים. כמה כסף שווה הראפר המפיק ואיש העסקים ג'יי זי:

השווי נטו הכספי של הראפר המצליח ג'יי זי : ג'יי זי הוא ראפר בינלאומי, מפיק, מלחין שירים ואיש עסקים ויזם. נכון לכתיבת הפוסט הזה, השווי נטו של ג'יי זי עומד על מיליארד דולר בלבד. ג'יי זי הרוויח את הכסף שלו דרך הקריירה המצליחה שלו בתעשיית הפופ האמריקאית, וכיזם מצליח במספר תחומים. ג'יי זי אחד הראפרים הכי מצליחים בתעשיה אשר זכה להצלחה ענקית. ג'יי זי אומר שהוא "לא רק איש עסקים ויזם, הוא תעשיה שלמה". לפי הדיווחים בכל שנה ג'יי זי מרוויח כ – 70-80 מיליון דולר. 

לג'יי זי ואשתו כוכבת הפופ הפופולרית ביונסה שווי נטו העומד על 1.4 מיליארד דולר. לאחרונה הם עברו את רווח ההון העצמי המשותף שלהם למעל מיליארד דולר.

ג'יי זי קיבל את התואר מיליארדר ביוני 2019 וזאת בזכות אימפריה העסקית הענקית אשר אשר נמצאת בשיא הצלחתה, בין ההשקעות שלו: מוצרים בעיצבו, ייעוץ, והשקעות במשקאות כמו שמפניה, קוניאק של ד'אוס. את השקעותיו הוא עושה דרך החברה Marcy Venture Partners הקרוי על שם השכונה בה ג'יי גדל. החברה שלו מרסי ונצ'רס גייסה לאחרונה 85 מיליון דולר השקעה.

כמה כסף שווה הראפר המפיק ואיש העסקים ג'יי זי

קשור: 5 הראפרים העשירים בעולם

העבר של ג'יי זי

ג'יי זי נולד בשם שון קרטר בברוקלין במדינת ניו יורק ב – 1969. לג"י זי יש עוד שלושה אחים, ואמו גידלה את המשפחה לבדה לאחר שאביו בחר לעזוב את המשפחה כשהיה קטן. ג'יי זי לא החזיק בלימודים ועבר מבית הספר לבית הספר. השכונה שבא גדל הייתה מסוכנת ומלאה בפשע. כמו צעירים רבים משכונה שלו גם הוא היה בלי מטרה בחיים, הוא הגיע לשימוש וסחר בסמים בעצמו. ג"י זי נורה מספר פעמים בגופו.

שון תמיד התעניין במוזיקת הראפ, ודאג להעיר כל לילה את בני המשפחה , מכיוון שהוא אהב לתופף על שולחן המטבח. אמו של ג"י קנתה לו תופים ליום הולדתו, מיד לאחר מכן החל להלחין שירים ולהפיק בעצמו. ובסוף שנות ה -80 ג'יי זי החל לעשות להתפרסם בסביבת השכונה שלו.

בשנת 1995 הקים יחד עם הראפרים דיימון דאש וקארים ביגס את חברת ההפקה Roc-A-Fella Records . באמצעות מספר עסקאות כושלות, בסופו של דבר החברה נמכרה לחברת ההפקה Def Jam Records של ראסל סימונס. לפי דיווחים העסקה שנעשתה עם דיימון ניהל , ג'יי בעלים של כל קלטות המאסטר שלו, שזה אומר שכל הרווחים העתידיים לכיס שלו, עבור ראפר חדש הואנשאר רווחי ביותר לאורך השנים. אלבומו הראשון של ג"י הוא "Reasonable Doubt" אשר נמכר בשנה הראשונה בכמות של -1.5 מיליון עותקים. נכון לכתיבת מאמר זה, הראפר המצליח מכר יותר ממאה מיליון אלבומים בכל העולם וזכה ב 22 פרסי המוזיקה – גראמי. כל אלבום שהוציא עד כה זכה לפלטינה.

קשור: כמה כסף שווה הזמר כוכב הפופ הקנדי ג'סטין ביבר

נישואין

בשנת 2002 ג'יי זי הקליט עם ביונסה מספר קליפים בשם "03-Bonnie & Clyde", בנוסף גם את הסינגל המצליח שלהם, "Crazy in Love" ו- "That's How You Like it". בנוסף גם הופיע במספר הופעות של עם אשתו כיום ביונסה. בשלב מסוים הם הפכו לזוג ובשנת 2008 ביונסה וג'יי זי החליטו להתחתן. ילדם הראשון נולד בשם בלו אייבי, ב -8 בינואר 2012. ב -13 ביוני 2017 נולדו להם תאומים, בת בשם המיוחד רומי ובן בשם סר.

עסקים

בשנת 1999 ג'יי ושותפו לעסקים דיימון דאש הקימו יחד את קו הבגדים רוקאוויר. שנה לאחר מכן החברה הרוויחה יותר מ 50 מיליון דולר. בשיא ההצלחה שלה הכניסה החברה שהקימו 700 מיליון דולר לשנה. דיימון פוטר מהחברה בשנת 2006 לאחר סכסוך עם חברו ושותפו ג'יי. בשנת 2007 ג'יי מכר את הבעלות שלו על החברה למותג Iconix תמורת סכום של 204 מיליון דולר . הוא השאיר לעצמו מניה קטנה בעסק כיום ועוסק בשיווק של החברה ובפיתוח המותג.

בשנת 2015 ג'יי זי רכש מניות במותג הזרמת המוזיקה Tidal בסכום של 56 מיליון דולר. שווי המותג הוערך בכ -600 מיליון דולר.

בנוסף ג'יי הוא מייסד שותף של רשת מועדוני הלילה 40/40 הפופלרי. המועדון הראשון נפתח בניו יורק בשנת 2003. במהלך השנים רכש מספר מותגים גדולים ביניהם Chevy, Budweiser, Armadale Vodka ו- Hewlett Packard. ומנהל את המותג המשותף של Budweiser Select ועושה שיתוף פעולה עם החברות בנושא שיווק ופיתוח המותגים.

קשור: כמה כסף שווה אושיית רשת האינסטגרם קיילי ג'נר

נדל"ן

ביונסה וג'יי זי הם בעלי של המון נכסי נדל"ן ברחבי העולם. הנה מספר הבתים שאנחנו יודעים עליהם –

  • בשנת 2008 הזוג רכשו אחוזה בת 7 חדרי שינה באי אינדיאן קריק במיאמי בסכום של 8 מיליון דולר. קצת לאחר מכן הם מכרו את הבית הזה בשנת 2010 תמורת 9.3 מיליון דולר.
  • בבעלות ביונסה בית בסך 2.6 מיליון דולר בניו אורלינס.
  • ג'יי זי בעלים של דירה בסך 10 מיליון דולר בניו יורק אשר רכש לבדו בשנת 2004 מכל 6 מיליון דולר.
  • בשנת 2017 ביונסה מכרה את הדירה "הישנה" שלה בניו יורק תמורת סכום של מעל 9 מיליון דולר. היא רכשה את הדירה הזאת קודם לכן בשנת 2005 תמורת 5 מיליון דולר.
  • בשנת 2017 ביונסה וג'יי זי רכשו יחדיו תמורת 26 מיליון דולר אחוזה בהמפטונס.
  • בשנת 2017 ביונסה והראפר ג'יי זי רכשו יחדב – 88 מיליון דולר אחוזה ענקית של 30,000 מ"ר בבל אייר היוקרתית שבקליפורניה. מהדיווחים עולה כי הם לקחו משכנתא מטורפת בסכום של 52 מיליון דולר כאשר החליטו לקנות את הבית. על פי הדיווחים המשכנתא הזוג משלמים סכום של כ -250,000 דולר לחודש על המשכנתא עבור הבית שיש בו מגרש כדורסל מקצועי ושטח של 2 דונם, מוסך עם 15 רכבי יוקרה, חדר קולנוע, כמה בריכות וחלונות אשר חסינים לכדורים.
  • הזוג מחזיק ביחד באי פרטי בעלות של – 4 מיליון דולר בבהאמה.

ביונסה וג'יי זי מחזיקים בנדל"ן בשווי של לפחות 150 מיליון דולר יחדיו בארה"ב שניתן למצוא באמצעות חיפושים רשומות פומביות של המדינה. יתכן שהזוג העשיר מחזיקים מעט יותר נדל"ן בשאר העולם או נכסים נוספים המסתתרים מאחורי החברות הרשומות שלהם.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.