מהי הצלחה בשבילי? וכיצד היא נמדדת

אז איך נראית הצלחה מבחינתכם? זו שאלת המיליון הדולר. האם אתם כותבים את המטרות שלכם , האם השאיפות שלכם גורמות לכם להתעורר בבוקר עם חיוך? מהי הצלחה בשבילי? וכיצד היא נמדדת:

"הגדר את ההצלחה בדרך שלך, השג אותה לפי הכללים שלך ובנה את החיים שאתה תהיה גאה לחיות." אן סוויני

מהי הצלחה בשבילי? וכיצד היא נמדדת

בוס שמרוויח סכום של מיליון שקל לשנה האם הוא שונא את העבודה שלו? אם זה זה לוקח לו את הזמן עם המשפחה שלו ומשאר הדברים שהוא היה מת לעשות? הצייר שמרוויח שסכומים די נמוכים לחודש מתמלא אושר וסיפוק מהיצירות שלו – האם הצייר נחשב בן אדם לא מצליח בגלל ההכנסה הנמוכה שלו?

קשור: טיפים: איך לפתח כוח רצון לעושר והצלחה בחיים

התשובה של כולנו הייתה כסף, עוצמה, תהילה שהיא "הגדרת" הצלחה כהשגת עושר, כבוד ותהילה. אנו נתייחס למישהו כמוצלח לפי סכום הכסף שהוא מכניס לחשבון הבנק שלו, כמות הנכסים שלו או התואר שלו כמנכ"ל.

אנו חיים בעולם המערבי כמה שיותר גדול יותר טוב. יקר יותר טוב יותר. משכורות שמנות יותר ובתים גדולים יותר, הרבה כסף, מכוניות יוקרה, ושעונים נוצצים. הדרך היא ללכת לאוניברסיטה', לקבל עבודה רווחית או להקים עסק משגשג.

מהי הצלחה בשבילי? וכיצד היא נמדדת
Photo by Julian Jagtenberg on Pexels.com

אנחנו מקשרים את ההצלחה עם השווי ההון שלנו במקום הערך העצמי

ערך עצמי? נשמע לא מפתה בכלל. הערך העצמי לא מעניק לכם בגדי יוקרה, רכבים, חופשות בעולם, הערך לא ממלא את האגו שלכם. ספורט, שוק ההון, נדל"ן, התקשות דואגת להאכיל אותנו שנכסים הם הצלחה. אנו "בולעים" פרסומות אשר מובילים מותגים שדוחפים לנו את המוצרים שלהם כדי להראות לכם איך נראה הצלחה.

קשור: מה ההבדל בין יעד למטרה – דוגמאות למטרות ויעדים

תעבוד קשה. תאכל את העולם. תקריב. תעשה כל מה שצריך.  לנצח או כלום. אלה ביטויים שאנו משתמשים בהם כדי לעורר מוטיבציה ולהוביל אותנו להצלחה (לא שזה רע), אבל האם זה בשבילכם? האם אתם מגשימים את עצמכם? אם כן, לכו על זה. אם לא, חשבו מחדש את האסטרטגיה שלכם.

אני עצמי דוחף אחרים ובעיקר את עצמי להצלחה , ההצלחה שלי. בבלוג הזה אני כותב המון מאמרים על כסף, מוטיבציה, שאיפות והשראה, אבל האם זה בשבילכם? האם לפתוח עסק אינטרנטי הוא הצלחה עבורכם? לכו על זה! האם חלמתם ללמוד פיסול? לכו על זה! בחיים אין הצלחה אחת גדולה. יש הצלחות קטנות, הצלחות בחלקים.

כיצד הצלחה נמדדת?

"תפסיק לרדוף אחרי הכסף והתחל לרדוף אחרי התשוקה." טוני הסיה

כיצד נמדדת הצלחה? הצלחה נמדדת בשנים האחרונות. אחוז גדול מהאוכלוסייה מודדים את ההצלחה שלהם בכסף, תהילה ועוצמה למשהו יותר מהותי. משהו שגורם להם להגשמה אמיתית. החלק הכי קשה הוא שלא ניתן למדוד הצלחה, לכמת ולרכוש חלק מהדברים הללו.  הגדירו את ההצלחה שלכם לפי גודל השאיפות.

אנשים שואפים להיות פסיכולוגים מוצלחים, לא בהכרח עשירים רק מוצלחים בתחום שלהם. אם תשאל אותם הם הצליחו בדרך שלהם. כבשו את היעדים והמטרות שלהם. אם תשאלו אותי, אני שואף לחופש כלכלי אבל גם סיפוק עצמי והבלוג שלי (פאקוס – PAKOESׂׂ) מדבר על זה בהמון מאמרים.

רוצים כסף בחיים? כסף הוא לא מקור הרוע כמו שלימדו אותנו. כסף עוזר לנזקקים כסף מחזיק עמותות, עוזר לחולים, משפר את הידע, משפר את הטכנולוגיה. לדוגמה: את הבלוג הזה לא יכולתי להמשיך להחזיק ללא מקור הכנסה. זה בסדר לשאוף לכוח ופרנסה טובה, אבל זה לא מגדיר הצלחה.

חשוב שימו לב לדברים שאתם מרגישים שגורמים לכם לסיפוק. שאלו את עצמכם האם זה באמת מה שאתם צריכים. האם הרצונות שלכם לפי מה שיש לחברים או לשכנים שלכם, או שזה הרצון הנפשי שלכם?

קשור: 10 משפטי מוטיבציה והשראה להצלחה של האנשים המצליחים בעולם

• למה אתם רוצים להצליח?

• מה מרגש אתכם?

• איפה אתם מרגישים שאתם מגשימים את עצמכם?

• מיקוד הערך עצמי, לא רק בשווי הכספי נטו.

רק אתם באמת יודעים מה אתם באמת רוצים מהחיים שלכם. הצלחה יכולה להיות המטרה הסופית אך זה בדיוק כמו אושר, אושר מגיע בחלקים: לשחק עם הילדים, לרכוש את הדירה שרציתם, להתחתן, לפתוח את הבלוג שתמיד רציתם – כך בדיוק הצלחה, לפחות בשבילי!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.