כמה כסף שווה היזם והמשקיע המיליארדר ביל גייטס

מה השווי נטו של ביל גייטס: ביל גייטס הוא יזם ואיש עסקים אמריקאי, מייסד ומנכ"ל מיקרוסופט לשעבר, איל הון, משקיע, מהנדס תוכנה. כמה כסף שווה היזם והמשקיע המיליארדר ביל גייטס:

כמה כסף שווה ביל גייטס: ביל גייטס הוא יזם ואיש עסקים אמריקאי, מייסד, יו"ר מיקרוסופט לשעבר, המיליארדר פילנתרופ הגדול בעולם. בעשור האחרון ביל גייטס היה הבן אדם הכי עשיר בעולם לאחרונה הוא ובעלי אמזון ג'ף בזוס משחקים בין המקומות הראשונים. נכון לרגע כתיבת מאמר זה, השווי נטו של ביל גייטס הוא 135 מיליארד דולר.

ביל גייטס בנה יחדי עם המיליארדר פול אלן את ענק התוכנה אשר שינתה את חיינו מיקרוסופט ומוכר כאחד היזמים הראשונים במהפכת המחשבים הביתיים. כיום גייטס מחזיק בפחות מ -1.3% ממניות מיקרוסופט. במרוצת השנים ביל מכר מניות של מיקרוסופט בסכומים של עשרות מיליארדי דולרים. חברת ההשקעות של גייטס Cascade Investment LLC, ביל משתמש בחברה הזאת להשקעה בחברות שהוא רואה בהם פוטנציאל לרווחים.

קשור: כמה כסף שווה היזם והמשקיע היהודי לארי אליסון

חיים אישיים:

ביל גייטס נולד בשנת – 1955 28 באוקטובר בסיאטל, וושינגטון שבארצות הברית. שגייטס היה בן 13 הוא נרשם למכינה לימודית של לייקסייד שם הוא בנה את התוכנה הראשונה שלו. גייטס החל להתעניין בתכנות מחשבים GE ב- BASIC ולראשונה הוא יצר משחק בשם טיק טק-טו, במחשב האישי שלו. המשחק שהוא בנה לשני שחקנים אשר מתחרים אחד מול השני. 

בסופו של דבר נאסר על ביל וחברו ללימודים פול אלן, לאחר שנתפסו משתמשים בבאגים במערכת ההפעלה כדי לקבל זמן פנוי במחשב. ביל, פול ועוד שני חברים בספסל הלימודים הקימו את מועדון המתכנתים של לייקס על כדי להרוויח קצת כסף.

גייטס ואלן הציעו לעזור לאנשים למצוא באגים בתוכנה תמורת זמן במחשב שלהם. ביל התחיל ללמוד כתיבת קוד לתוכניות אשר עבדו במחשבים כמו פורטרן ושפות תיכנות שונות. בשנת 1971 המורה של ביל ביקש מגייטס וחברו ליצור מערכת קביעת שיעורים אוטומטיים בבית הספר. 

בשנת 1987, מלינדה (גייטס) לשעבר פרנץ עבדה בחטיבת הפיתוח המוצרים של המותג מיקרוסופט. בשלב כל שהו , מלינדה וביל נפגשו בארוחת עבודה עם חברים. הם נדלקו האחת על השני וביל מיהר לקבוע איתה דייט . במורצת הזמן מלינדה קיבלה את תפקיד המנכ"לית של מוצרי המידע בחברה והיא עבדה במיקרוסופט עד שפרשה ב – 1996.

ביל ומלינדה התחתנו במגרש גולף באי הוואי לאנאי ב -1 בינואר בשנת – 1994. נולדו להם שלושה ילדים; פיבי אדל, רורי ג'ון וג'ניפר קתרין.

קשור: כמה כסף שווה היזם הממציא המיליארדר אילון מאסק

קריירה:

עם יציאת המערכת של MITS Altair 8800 אשר מבוסס על מעבד 8080 של אינטל, גייטס ושותפו פול אלן ראו בכך את פריצת הדרך להקמת מותג תוכנת מחשבים משלהם. הממציאים של מיקרו המחשב ומערכות טלמטריה (MITS), נכנסו כשותפים עם גייטס ואלן עם מערכת אמולטור שלהם אשר רצנ על מחשב מיני. 

המותג המסחרי הבינלאומי מיקרוסופט הוקם רשמית ב- 26 בנובמבר 1976. במהלך חמש השנים הראשונות של המותג מיקרוסופט, גייטס כתב באופן אישי כל שורת קוד שהחברה מכרה, מיקרוסופט לראשונה מכרה את הגרסה שלה ל- Microsoft Windows .

מיקרוסופט התפרסמה לראשונה בשנת 1986. מחיר המניה הראשון שלה התחיל – 21 דולר. לאחר סגירת יום המסחר המניה נסגרה על סכום של – 27.75 דולר לאחר מכן ה- 45% של ביל בחברה היו שווים כ – 350 מיליון דולר. פחות משנה לאחר המסחר, המניה זינקה וביל הפך למיליארדר והוא רק בן 31.

גייטס הכריז ​​ב -15 ביוני 2006 כי יעזוב את תפקידו כיו"ר ומנכ'ל מיקרוסופט בשנתיים הבאות כדי להקדיש זמן רב יותר לתרומות.

כמה כסף שווה היזם והמשקיע המיליארדר ביל גייטס
תמונה מתוך אינסטגרם

קשור: כמה כסף שווה הסופר ואיש העסקים רוברט קיוסאקי

כמה עובדות על גייטס:

  • השווי נטו שלו התחיל ב – 350 מיליון דולר כאשר הקים את מיקרוסופט בשנת 1986
  • לראשונה הוכרז כמיליארדר בשנת 1987 והוא רק בן 31
  • השווי נטו שלו היה בשנת 1999 הגיע ל 100 מיליארד דולר
  • באחוזה שהוא בנה בסיאטל יש בתוכה בית בממדים של 66,000 רגל מרובע והשווי המוערך של נכס הנדל"ן שלו 147 מיליון דולר
  • הוא הרוויח בדיבידנדים מעל ל 50 מיליארד דולר מאז 2003
  • ביל בעלים של כ -1.3% ממיקרוסופט והוא הצהיר כי בכוונתו לתרום כ – 99.96% מעושרו לאחר מותו
  • לפי הדיווחים גייטס החליט להשאיר שלושת ילדיו רק 10 מיליון דולר בלבד

סיכום

למיליארדר הפילנתרופ לביל גייטס יש שווי נטו של 135 מיליארד דולר בלבד. נכון לכתיבת מאמר זה זה אומר שהוא האיש השני בעושרו בעולם אחרי בעלי אמזון ג'ף בזוס. מאז ההנפקת מיקרוסופט בבורסה בשנת – 1986, גייטס ראה את העושר שלו גדל מ – 250 מיליון דולר בלבד ליותר מ – 100 מיליארד דולר. בשנת 1999בשיא פריחת רשת האינטרנט, ההון העצמי של ביל גייטס גדל בזמן קצר לסכום של 99 מיליארד דולר נטו.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.