כמה כסף שווה הסופר ואיש העסקים רוברט קיוסאקי

 רוברט קיוסאקי הוא משקיע נדל"ן אמריקאי, איש עסקים חריף, סופר מצליח, מרצה למוטיבציה ופרשן לענייני פיננסים, המוכר בעיקר מהספר רב המכר אבא עשיר אבא עני. כמה כסף שווה הסופר ואיש העסקים רוברט קיוסאקי:

כמה כסף שווה רוברט קיוסאקי? הוא משקיע נדל"ן אמריקאי, איש עסקים ממולח, סופר, מרצה מוטיבציה והשראה, פרשן כלכלי בעל שווי כספי נקי של 100 מיליון דולר. קיוסאקי מוכר בעיקר בסדרת ספריו בשם אבא עשיר אבא עני, קיוסאקי הוא אחד השמות הכי מוכרים אשר מזוהים עם תחום העזרה עצמית, מוטיבציה, השראה ואימון להצלחה בעסקים, ובעיקר בכל הקשור לייעוץ כלכלי למשפחה. רוב הכנסותיו מגיעות מסמינרים אשר מועברים על ידי זכיינים שמשלמים לו כדי להשתמש בשם המותג אבא עשיר מסיבות שיווקיות.

כמה כסף שווה הסופר ואיש העסקים רוברט קיוסאקי
תמונה – אינסטגרם

חיים קודמים:

רוברט קיוסאקי הוא יליד אמריקה יפני מדור רביעי, שמו הנוסף הוא "יונסי". רוברט נולד לאב ראלף ולאם מרג'ורי קיוסאקי ב- 8 לאפריל בשנת 1947. אביו היה מורה בבית ספר עם תואר דוקטור. רוברט נולד וגדל בהילו בהוואי שבארצות הברית וסיים את לימודיו בבית הספר התיכון בשנת 1965.

קשור: כמה כסף שווה המנטור והיועץ העסקי האגדי טוני רובינס

לאחר שסיים את התיכון, רוברט למד במכללת חיל הים ולאחר מכן הצטרף לחיל הנחתים האמריקני לאחר שאחיו החליט הצטרף לחיל האוויר כדי להילחם במלחמת וייטנאם. בסופו של דבר הפך לטייס מסוקי קרב ושירת גם כן בוויאטנם בין השנים 1972 – 1973. רוברט קיוסאקי סיפר בספריו כי תקופתו כטייס בארה"ב העניקו לו את האופי הדרוש על מנת להצליח בעולם העסקים.

לאחר סיורו בווייטנאם למד קיוסאקי בקולג 'בהילו שבהוואי. לאחר שקיבל תואר שני במנהל עסקים, החל להיכנס לעולם העסקים לראשונה. הוא עבד כסוכן מכירות של מדפסות זירוקס עד 1968, לאחר מכן הוא החל להקים את העסק הראשון שלו.

העסק הראשון של קיוסאקי:

העסק הראשון שבנה רוברט קיוסאקי היה בתחום מכירת ארנקי ניילון. אלה היו הארנקים הראשונים מהסוג הזה, בהתחלה העסק חווה הצלחה. עם זאת, בסופו של דבר כשל המיזם ופשט את הרגל. הניסיון העסקי השני שלו היה עסק קמעונאי אשר מכר חולצות טריקו מודפסות, לרוברט היה רישיון זכויות יוצרים עבור הדפסה של להקות רוק מגוונות בנוסף הדפיס רוברט גם על כובעים, ארנקים ותיקים ושוב גם החברה הזאת פשטה את הרגל. עד 1980, רוברט קיוסאקי עסק בעיקר בחינוך.

עסקי חינוך פיננסי:

עסקי הלימוד של רוברט קיוסאקי החלו עם חברה בשם "מכון הלמידה המצטיין". זהו הניסיון הראשון של רוברט עם עסקי החינוך הפיננסי, אם כי החברה שלו התמקדה גם בחינוך פיננסי לתלמידים. היזם בנה את החברה בשנת 1985 ומכר אותה בשנת 1994.

באמצע שנות ה -90, קיוסאקי החל להקים את אימפריית החינוך הפיננסי שאר תעזור לו להרוויח את המיליונים שלו. זה התחיל בקידום ספרו הראשון: "אם אתם רוצים להיות עשירים ומאושרים", אל תלך לבית הספר . כפי שהשם הספר מספר, הספר הזה קיבל המון ביקורות על ההשכלה במכללות כמסלול הקלאסי להצלחה והעניק מוטיבציה לקוראים להתחיל ולהשקיע בנדל"ן. באותו הזמן, רוברט ואשתו השנייה היו מושקעים מאוד בנדל"ן בעצמם.

המקום בו התקדמם פיננסית הגיע כאשר קיוסאקי בנה את המותג קשפלואו. בשנת 1997. זו הייתה חברת החינוך הפיננסי אשר תתחזק ותפעיל בין היתר את המותג המוכר Rich Dad אבא עשיר . באותה שנה קידם רוברט קיוסאקי את ספרו המוכר ביותר, אבא עשיר אבא עני.

קשור: כמה כסף שווה יזם הנדל"ן המיליונר גרנט קרדון

הספר אבא עשיר אבא עני:

הספר רב המכר נמכר ביותר מ -32 מיליון עותקים ובהתחלה יצא לאור ללא מו"לים ובהוצאה עצמית בלבד. לאחר שקיבל הכרה, לאחר מכן הספר התפרסם על ידי המו"לים הגדולים ונשאר עד היום ברשימת הספרים רבי המכר של הניו יורק טיימס במשך שנים. אופרה וינפרי גם תרמה לא מעט להצלחת הספר לאחר שהזכירה את הספר בתוכנית שלה. ללא ספק הספר הרים את הקריירה של רוברט קיוסאקי לשחקים, וזכה לתהילה עסקית ולהצלחה כלכלית.

הספר זכה להצלחה מסחררת, אם כי ספג ביקורת מהרבה סיבות. הנושא שעליו דובר הרבה הוא ששום דבר מסיפורי ההצלחה הכלכליים עליהם מדבר קיוסאקי לא תועד לעולם. איש לא הצליח עד היום להוכיח שקיוסאקי אכן היה מעורב ברמת ההצלחה הכלכלית שעליה הוא מספר בספר. בנוסף, רבים מהקוראים מתחו ביקורת על הספר על כל כך שיש שם המון שאלות פתוחות ולעג על התרבות האמריקאית. מאז ועד היום טוען רוברט קיוסאקי כי הספר לא נועד להוות מדריך להצלחה פיננסית, אלא כלי למוטיבציה והשראה.

סמינרים:

בנוסף לכתיבת ספרים בנוסף המודל העסקי של רוברט קיוסאקי מתמקד ביצירת סמינרים. הסמינרים הללו נערכים בדרך כלל על ידי זכיינים ברשת שלו. חלק מהסמינרים שלו הם בחינם, בעוד שאחרים יכולים להגיע לסכומים של מאות ואף עשרות אלפי דולרים.

רוברט קיוסאקי ספג המון ביקורת לאורך השנים. רבים מהתלוננים כי הסמינרים שלו אינם נותנים מידע אמיתי ומעשי להצלחה. בנוסף לכך רוברט קיוסאקי עסק גם בשיווק רשתי. לטענת הזכיינים כי כמה מספריו והסמינרים שלו דגלו במעשים מפוקפקים ולא חוקיים, כמו סחר פנים או פרישה מהקולג ובנוסף המותג שלו המליץ גם על השקעה בנדל"ן בשנת 2007, זמן קצר לפני הקריסה הכלכלית של שנת 2008.

בשנת 2012, המותג של קיוסאקי פשט את הרגל לאחר מספר תביעות ייצוגיות. החברה שלו נתבעה על ידי משתתפי הסמינרים שלו שהרגישו לכאורה שהם מרומים. המותג שלו נתבע גם כתוצאה מסכסוכי שותפים. ההפסד בבית המשפט הותיר את העסק במצב רע, ולכן קיוסאקי בחר לפשוט את הרגל. יש לציין שהוא עדיין איש עשיר מאוד עם כ שווי של 100 מיליון דולר.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.