ההשקעות “הסודיות” של האנשים הכי עשירים בעולם

כשאנשים עם הערך שווי נקי נמוך יותר רואים את אותם עשירים, רבים מהם בטוחים כי המפתח לעושר הגדול נמצאים באסטרטגיות השקעה סודיות שאף אדם לא מכיר מלבדם. אבל לא זה המקרה. ההשקעות “הסודיות” של האנשים הכי עשירים בעולם:

האנשים הכי עשירים בעולם, כאלה בעלי ערך נטו גבוה בבנק, אשר מהווים כמות קטנה של אנשים אשר יש להם שווי נקי של מעל 30 מיליון דולר. השווי הנקי של העשירים הללו מורכב ממניות בחברות גדולות פרטיות ובמוסדיים וכמובן גם נדל”ן והשקעות פרטיות בעסקים ובחפצים, כמו פרטי אמנות יקרים במיוחד, מטוסים ומכוניות יוקרה.

כשאנשים עם הערך שווי נקי נמוך יותר רואים אותם, רבים מהם בטוחים כי המפתח לעושר במיוחד נמצאים באסטרטגיות השקעה סודיות שאף אדם לא מכיר. עם זאת, אבל לא ככה המקרה. במקום זאת, האנשים הכי עשירים בעולם מכירים את “סוד הכסף” זאת אומרת הם הם פועלים אחרת, הם לא יותר חכמים מאתנו, פשוט מאוד עבורם לקחת סיכונים זאת דרך חיים.

  • אנשים עשירים במיוחד מבינים קצת יותר טוב מאתנו את הכוח של החיסכון, את “סוד הכסף” ההשקעות ואיך ומתי לקחת סיכונים מחושבים.
  • הם בדרך כלל ישקיעו בתיקי השקעות רק במדינת ארה”ב ובאירופה בעיקר וזאת דוגמה לגישה שלהם אשר משקיפה על הזדמנויות לכסף במקומות שונים בעולם ומכירים את השווקים המתעוררים.
  • אנשים עשירים לא “משווים” את הנכסים והחפצים שלהם עם השכנים, במקום זאת, הם מתמקדים במטרות וביעדים שהציבו לעצמם.
  • הם יודעים איך לאזן מחדש תיקים מופסדים כאשר מהם נסים להשיג רווחים במניות ואג”ח לאורך כל הזמן.
  • הם מנצלים הזדמנויות באונליין ובשווקים פרטיים ושוחים נגד הזרם.

קשור: רשימת 10 האנשים העשירים ביותר ברשת החברתית אינסטגרם

כמו שאמר המשקיע האגדי וורן באפט , בהשקעות, כלל מספר 1 הוא לא להפסיד כסף לעולם. אנשים לא נביאים , והם לא מסתירים סודות השקעה “מהעניים”. במקום זאת, עשיר יודע מאיזה השקעות לברוח או פשוט לא להשקיע בכלל. רוב הטעויות הללו הם דבר מאוד שכיח, גם בקרב המשקיעים הלא עשירים בשוק. קבלו מספר טעיות השקעה הכי גדולות שיש להימנע מלעשות אותם.

ההשקעות "הסודיות" של האנשים הכי עשירים בעולם
גרנט קרדון מתוך אינסטגרם

השקעות נבונות באירופה וארה”ב

בעוד שמדינות גדולות ומפותחות כלכלית כמו מדינת ארצות הברית ומדינת באירופה אשר מציעות השקעות בטחות ביחס לשווקים האחרים בעולם, האנשים הכי עשירים בעולם מסתכלים קצת מעבר לגבולות שלהם ולשווקים פוטנציאלים מתפתחים . 

ישנם מספר מדינות מובילות שעשירים בסדר גודל כזה משקיעים בהן שאנו היינו פחות חושבים עליהם כמו: צ’ילה, אינדונזיה, וכמובן סינגפור אהובה על עשירי העולם. כמובן שאם אתם משקיעים סולידי אתם חייבים לעשות חקר על השווקים המתפתחים ולקחת החלטה מושכלת אם אתם מוכנים להיכנס לתיקי ההשקעות של עשירי העולם ובאסטרטגיות ההשקעה הנוספות שלהם.

קשור: 7 משווקי השותפים הכי עשירים בעולם ואיך הם הצליחו

לא רק השקעות מניות ואג”ח

כשאנשים מיליונרים חושבים להתחיל ולהשקיע באסטרטגיות שונות בשוק, אותם עשירים בדרך כלל מתחילים בהשקעות של מניות ואג”ח שכולנו מכירים או לפחות חלקינו. בדרך כלל זה מתחיל מנזילות כספית גבוהה או ממחיר כניסה נמוכים בשוק כמו הצעות מפתות וכ’ו, זה לא אומר שהשקעות מהללו בשוק ההון הם הטובות ביותר.

במקום זאת הם מבינים את (סוד הכסף) זאת אומרת כוח המינוף (OPMׁׂׂ) שיש להם ואת שווי נכסי הנדל”ן והמסחרי שברשותם הם פשוט “מחלקים” את כספם בהתאם. אנשים מיליונרים אוהבים השקעות בנכסים כמו נדל”ן לדיור, משרדים וחניות מסחר, קרקעות לבנייה, זהב בזול ואיך לא יצירות אמנות כמו ציורים השווים מיליוני דולרים

כמו שאמרנו קודם נדל”ן הוא סוג הנכס הפופולרי והמניב באופן יציב ולאורך שנים בתיקי ההשקעות שלהם (ישנם עשירים כיום אשר משקיעים גם בנכסים דיגיטליים) על מנת לאזן את התנודתיות בשוק המניות. נכון שחשוב כל כך להשקיע בנכסים מהסוג הזה ולעתים קרובות המשקיעים “הפשוטים” לא יכנסו מראש להשקעות כאלו, סיבה נוספת בגלל חוסר נזילות ודרישת הכניסה להשקעות גדולות יותר עם תשואה גבוהה.

עם זאת, לטענת בעלי הממון העשירים בעולם שי להם בעלות על נכסים אשר עדיין לא נזילים , בעיקר כאלה אשר אינם קשורים לשוק ההשקעות. נכסים מהסוג הלא נזיל אינם מושפעים מהשינויים בשוק, והם רווחיים מאוד לטווח הארוך.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

X