4 טיפים לשיווק ופרסום ממומן בג'ימייל של גוגל אדס – Gmail

רשימות דיוור בדוא"ל הם כל כך בעלות ערך ויוצא דופן בנוף השיווקי מכיוון שהן מאפשרות לנו להעביר את המסרים שלנו ישירות לתיבות הדוא"ל האישיות של הלקוחות הקיימים ורשימת הלידים. 4 טיפים לפרסום ממומן בג'ימייל של גוגל אדס – Gmail:

רשימות דיווק בדוא"ל הם כל כך בעלות ערך ויוצאי דופן מכיוון שהם מאפשרות לנו להעביר את התוכן שלנו ישירות לתיבות הדוא"ל האישיות של הלקוחות הקיימים שלנו והלידים שאספנו. המייל שלנו הוא מרחב קדוש ואישי,  לפי מחקרים אנשים נמצאים בתיבת הדואר האלקטרוני פי עשר יותר מהדואר הפיזי בפועל אשר מגיע לבית.

בפוסט זה נעבור על מספר אסטרטגיות לפרסום בתשלום בג'ימייל של פלטפורמת גוגל אדס:

מהן מודעות בתשלום של ג'ימייל Gmail?

מודעות פרסום בג'ימייל Gmail – הנקראות לעתים גם תוכן ממומן בתיבת – Gmail – המאפשרות לנו להציג קמפיינים ממומנים של מודעות "כהודעות" בתשלום בתוך תיבת הדואר הנכנס של המשתמשים. מלבד התגית "מודעה" בצבע ירוק הנמצאת מעל המודעה, המודעות הללו יופיעו כמו הודעות דוא"ל רגילות לכל דבר מעל שאר תוכן תיבת הדואר הנכנס שלכם.

טיפים לשיווק ופרסום ממומן בג'ימייל של גוגל אדס - Gmail
קידום ממומן בג'ימייל

כאשר תלחצו על המודעות בתשלום, הן ייפתחו בדומה לאימייל קלאסי. לעתים קרובות תפגשו מודעה המבוססת על תמונה עם קריאה לפעולה הניתנת ללחיצה. בצד ימין תהיה לכם אפשרות לראות סיכום אודות מהיר על תוכן המודעה וניתן ללחוץ גם שם.

מכיוון שכולנו בודקים את הדוא"ל שלנו אלפי פעמים בשבוע, יש ללקוחות שלכם סיכוי טוב לראות את מסעות הפרסום בתשלום שלכם. ומכיוון שכולנו בודקים כל כך טוב כל הודעה חדשה שיש בתיבה ויש רק מספר מודעות בתשלום, אז קיימת פחות תחרות וסבירות גדולה שמשתמשים לפחות יקראו את הצעות הקידום שלכם.

קשור: אימייל לעסקים: חלופות לג'ימייל (Gmail) הטובות ביותר

תוכל ליצור מודעות ג'ימייל דרך פלטפורמת גוגל אדס, שם יתנהל מסע הפרסום והפיקוח עליהן. על מנת ליצור מודעות ג'ימייל , עליכם לבחור "רשת המדיה" ולאחר מכן "קמפיין ג'ימייל ".

טיפים לשיווק ופרסום ממומן בג'ימייל של גוגל אדס - Gmail

יש הרבה הזדמנות מעולות להשתמש במודעות בתשלום של ג'ימייל ולהשיג תוצאות איכותיות, אז בואו נראה מספר טיפים המעולים ביותר לאופטימיזציה של הקמפיינים קליקים ולהגדלת ההחזר על הוצאות הפרסום בתשלום וההחזר על ההשקעה הכספית שלכם.

1. אסטרטגיה ומיקוד הקהל

ישנן שלוש אפשרויות עיקריות לפרסום בתשלום בג'ימייל בכל הנוגע למיקוד הקהל:

  1. מיקוד לפי מילות מפתח , אשר יחשוף את הפרסות שלכם בפני משתמשים שחיפשו או הביעו עניין בביטויי מילת מפתח מסוימת.
  2. מיקוד לפי קהל , המאפשר לכם לבצע שיווק חוזר לקבוצות משתמשים ממוקדות (כולל אלה אשר איכשהו יצרו אינטראקציה עם המודעה שלכם בעבר)
  3. מיקוד דמוגרפי , המאפשר לכם למקד על סמך מיקום, גיל, זהות, הכנסות למשק בית והאם אתם הורים או לא.

היו אסטרטגיים לגבי טקטיקות הקידום בתשלום שתבחרו.

שיווק חוזר ללקוחות שלכם יהיה ככל הנראה הזדמנות המעולה ביותר להמרות ישירות, מכיוון שמשתמשים כבר עשו הכרות את המודעה שלכם ולכן סבירות גבוה יותר שהם ירכשו. ג'ימייל מאפשר לכם להציג הצעות תחרותיות – במיוחד אלה עם מבצעים והנחות או משלוחים חינם – לקהל שכבר מעוניין במה במוצר או השירות שלכם.

פרסום לפי מילות מפתח בשילוב עם מיקוד דמוגרפי, עם זאת, היא הדרך להמיר אם ברצונכם ליצור קשרים עם קהלים קרים שאינם פגשו את המודעה שלכם.

אם תבחרו באפשרות זו, וודא שהכותרת שלכם מסבירה בקצרה מדוע משתמשים צריכים לפתוח את המודע שלכם בתיבה. בשונה למודעות תצוגה רגילות, אתם מקבלים רק 20 תווים בלבד להעביר את המסר, במקום תמונה או סרטון בגודל מלא. ברגע שהם לוחצים, אז מעולה, אתם מקבלים את ההזדמנות שלכם – אבל הכותרת צריכה לפתות את הלקוח לפתוח את הדוא"ל הזה קודם. צרו את הכותרות שלכם רלוונטיות ועדכנית והפגינו ערך באופן ישיר.

קשור: 6 טעויות שחייב להימנע מהם בקמפיין שיווק דיוור אלקטרוני

2. עשו אוטומציה למודעה

אוטומציה , מי שמכיר מודעות בתשלום של פייסבוק, אז זה דומה קצת לתכונת הקהל של פייסבוק . האפשרות מעניקה לכם דרך למקד ללקוחות הזהים לאלו שאליהם מיקדתם בעבר תוך שמירה על העלות הכספית הנוכחית שלכם לקליק.

אם אתם מנהלים קמפיין רחב יחסית או שיש לכם קהל ממוקד יתר על המידה, אתם יכולים להשתמש באפשרות האוטומציה למודעה כדי לאפשר למודעות ג'ימייל לעזור לכם ליצור אינטרקציה עם לקוחות הזהים לאלה שאתם ממקדים בצורה ידנית. הדבר יכול להיות מועיל בעיקר אם אתם משתמשים בקמפיין רימרקטינג או בקמפיין בהתאמה ממוקדת ללקוחות, הספציפי למשתמשים על סמך הקשר שלהם עם המותג שלכם.

אוטומציה בצורה אגרסיבית לא תהיה אפשרות טובה עבור כמות של קמפיינים, מכיוון שהשגת "כמה שיותר לקוחות סביב העלות הקיימת שלכם ללקוח" יכולה להניב לכם הרבה מאוד מיקומים לא רלוונטיים. הכמות טובה, אך האיכות תמיד צריכה להיות בעדיפות ראשונה.

3. הוסיפו אמוג'ים למודעה

האמת, טיפ פשוט, אבל מעולה. ואנו אומרים לכם את זה מניסיון. אמוג'ים בשורות הנושא של המודעה בדוא"ל מקבלים יותר תוצאות של לידים והמרות.

ליתר דיוק, שורות נושא הדוא"ל המכילות אמוג'ים מגדילות למעשה את שיעורי הפתיחה ב -254% . זה שיפור אדיר וזה אומר שאותם סמיילי קטנים, מנצנצים בעיניים, שלנו יכולים להיות המפתח לקבלת כמות קליקים על מודעות הג'ימייל שלכם.

קשור: טיפים לשיווק / פרסום בוואטסאפ לעסקים קטנים

4. מילות מפתח של מתחרים

מיקוד למילות המפתח של המתחרים שלכם היא דרך מצוינת להשיג את הלקוחות שלהם או לקוחות חדשים ופוטנציאליים. זה נכון גם לגבי מודעות בתשלום בג'ימייל.

כשאתם בוחרים את מילות המפתח שאליהן אתם רוצים למקד, המשיכו והוסיפו מספר מילות מפתח מתחרות של עסקים מהנישה שלכם, במיוחד שמות מוכרים מאוד. אם אתה מוכרים כובעי שמש, מקד ולמילות מפתח כמו "כובעי שמש של נייק" או "נעלי אדידס". אם אינכם בטוחים בדיוק איזה מונחים ממותגים הלקוחות מחפשים במנוע החיפוש של גוגל, עשה בדיקה קלה בעזרת מחקר מילות מפתח של המתחרים שלכם וראו מה תוכלו למצוא.

סיכום

מודעות בתשלום של ג'ימייל הן הזדמנות מעולה להגיע אל תיבות הדואר הנכנס של הלקוחות הפוטנציאליים שלכם.

קחו את הטיפים הללוו שיטות העבודה המומלצות שתוארו במדריך, ותוכלו למקסם את ההחזר על ההשקעה שלכם, מה שיהפוך את מסעות הפרסום שלכם ליותר לקוחות משלמים.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: