בחירת נישה במסחר אלקטרוני – יתרונות וחסרונות

אז איך יכולים בעלי חנות באינטרנט לזהות את הנישות הנמכרות ביותר? במאמר זה, אנו מסבירים את כל מה שאתם צריכים להכיר על נישה במסחר אלקטרוני. בחירת נישה במסחר אלקטרוני – יתרונות וחסרונות:

השנה היא 1997 ואתם בעלי חנות צעצועים כושלת. אתם שומעים שבובת יודה מלחמת הכוכבים נמכרות כמו לחמניות, אך לקוחות היעד שלכם הם ילדים יותר מאשר אספנים בוגרים. האם אתם מחליפים נישה?

האתגר טמון בחיזוי הדבר הגדול הבא לפני שהוא יהפוך למותג הגדול הבא. בדיוק כמו להמר בשוק ההון, השקעה בנישה במסחר אלקטרוני נכונה יכולה לגרום לבעלי חנות להרוויח הרבה ובגדול- או להפסיד את הכל.

אז איך יכולים בעלי חנות באינטרנט לזהות את הנישות הנמכרות ביותר? במאמר זה, אנו מדברים על כל מה שאתם צריכים להכיר על נישות במסחר אלקטרוני:

קשור: שיווק שותפים או מסחר אלקטרוני? מה היא הדרך הטובה ביותר

מהי נישה?

באנגלית נאמר  nitch או neesh, מותג נישה הוא פשוט שוק קטן . אתה מכירים אנשים שיש להם דמויות של צפרדע על כל החולצות, הכריות והשמיכות שלו? המוצרים המודפסים עם צפרדעים אלה הם דוגמה טובה לשוק נישה – בדיוק כמו צמידים תוצרת בית.

שווק נישה הם בסך הכל שווקים ממוקדים יותר. ככל שתוכלו לצמצם את קבוצת לקוחות היעד שלכם, כך אתם הופכים יותר לחנות נישה. רשת חנויות כמו סופר עם כל מיני מזון היא פחות תחום נישה מאשר רשת עם מוצרי מזון טבעוני לחיות. רשת שמוכרת אוכל טבעוני לכלבים בלבד היא יותר נישה מאשר רשת שמוכרת אוכל טבעוני בלבד. ככל שהשוק ממוקד יותר, כך הוא יותר נישה.

בחנויות נישה יש אולי פחות לקוחות מאשר חנויות גדולות בסגנון של סופרים, אבל זה בדיוק העניין. עם פחות לקוחות, תוכלו לבצע אופטימיזציה מכירה מדויקת יותר אסטרטגית, במיוחד כאשר ללקוחות שלכם יש הרבה יותר במשותף . למרות שאין הגדרה רשמית לכך, נישות מחולקות לרוב לפי קטגוריות:

בחירת נישה במסחר אלקטרוני - יתרונות וחסרונות
חנות שופיפיי . תמונה – unsplash
 • תמחור – החל ממחירי פרימיום יוקרתיים וכלה במותגי חנויות זולות
 • דמוגרפיה – לפי מאפיינים אישיים כמו גיל, זכר/נקבה, הכנסה וכו '.
 • פסיכוגרפיה – דומה לדמוגרפיה, אך עם חשיבה: עקרונות מוסריים, אמונות דתיות, עמדות וכו '.
 • גיאוגרפי – לפי מיקום, חשוב במיוחד עבור מוצרים שקשורים למזג האוויר, קבוצות ספורט, וכ'ו

קהילות נישה עשויות להיות קטנות יותר אך ממוקדות, קניות בתחום הנישה נוטות לחלוק מאפיינים והתנהגויות זהות. בעוד חנויות "כלליות" מתקשות לשמור על כולם מרוצים באותה מידה – הורים, ילדים, קשישים, בני נוער וכו '- חנות נישה יכולה להתמקד רק בטיפוח ושמירה על לקוחות הקיימים שלהם.

במילים אחרות, בעלי חנויות נישה יכולים לבצע אופטימיזציה מדויקת ברמת לייזר לבחירת מוצרים, מחירים, שיווק וקידום וכל היבט אחר במותג שלהם.

קשור: 5 דרכים לקבלת תשלומים מחברות סליקה בינלאומיות מומלצות באתר המסחר האלקטרוני שלך

למה נישה חשובה למסחר אלקטרוני (איקומרס)?

התשובה המהירה היא בעיקר תחרות. יש היום המון חנויות מסחר אלקטרוני באינטרנט, ואם אתם עסק קטן או בינוני, אין לכם את המשאבים והכסף להתחרות ביריבים בכל קבוצת שוק אחרת. בחירה חכמה ובעלת תושייה היא לבחור קבוצת שוק ממוקדת בנישת מסחר אלקטרוני ולהשקיע שם את המשאבים והיכולות שלכם בתחום. אם אתם תצליחו, אתם תמיד יכולים להוסיף נישות זהות ואחרות בהמשך ולבנות את שוק המותגים שלכם לפי קטגוריות שוק.

יתר על כן, לקוחות נישה בדרך כלל נוטים לקנות בדפוסים דומים, מה שמקל על השיווק והתכנון שלכם על אילו מוצרים למכור ואיך לקדם אותם. בנוסף אין צורך להחזיק מלאי גדול בחנות למוצרי נישה.

באופן כללי, ככל שתכירו את הקונים שלכם, תוכלו לייעל את אסטרטגית החנות שלכם. מחירים נכונים, מבצעים (מתי וכמה) וטכניקות מכירה כמו גם מה יכול להתאים לסוגים ספציפיים של רוכשים כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם.

המטרה שלכם לא להפוך לשוק  אמזון , המכוון לקבוצת אנשים ענקית ורחבה ולא מוגדרת. התוכן שלהם הוא כמות תכנים כלליים, אשר אמורים למשוך את כולם, בשביל חנות בסגנון כזה אתם צריכים משאבים אין סופיים ובעיקר הרבה כסף לשיווק החנות שלכם.

קשור: מה ההבדל בין אפסייל לקרוס סייל (Cross Sale – Up Sale)

יתרונות מוצרי נישה במסחר אלקטרוני

 • מבחר מוצרים אופטימלי – כל עוד המוצרים שלכם יישארו בתוך הנישה, הם עיכולים למכור יותר; פחות ניחוש מחייב אתכם יותר לעבוד ולהגדיל את ההיצע.
 • תמחור אופטימיזציה – מאותה סיבה שמגוון הלקוחות שלכם קטן ואיכותי יותר, תוכלו להשתמש בסטטיסטיקת מכירות חוזרות כדי לאמוד את המחירים הרצויים.
 • ניהול פשוט יותר של העסק– עם מגוון פריטים ממוקד וספציפי, יש לכם פחות מוצרים לעלות לחנות ואולי אפילו פחות קטגוריות, מה שמקל על הניהול של כל החנות אלקטרונית שלכם.
 • תוכן מועיל – פשוט יותר ליצור תוכן יוקרתי כאשר אתה עונים על ההעדפות של נישה מסוימת, במקום לנסות לרצות קהילה רחבה יותר של לקוחות.
 • תחושת קהילת מעריצים – מיקוד בנישה ספציפית גורמת לכם להיות "עם הקהילה", מה שמוביל לאמינות לקוחות גדולה ואהובה יותר ולקשרים בין אישיים יותר באופן כללי.
 • שיווק מדויק באינטרנט – ניתן להשתמש בשיווק לייזר במילות מפתח לקידום אתרים SEO ובמאפייני עיצוב אתרים קלים כדי למקד התנהגות קבוצה ספציפית ולא התנהגות קבוצתית רחבה.
 • עלות אחסון זולה יותר – כמות מוצרים קטנה יותר כאשר ניתן לחזות אותה טוב יותר, ובנוסף פחות עומס של תכנים ותמונות באתר.
 • עלות קמפיין זולה יותר – מיקוד בשוק ממוקד פירושו פחות מודעות בתשלום, פחות תוכן מבלבל ופחות עבודת מחקר שוק.

קשור: 4 שיטות: איך להשתמש באינסטגרם כמשפך מכירות לעסק

חסרונות מוצרי נישה במסחר אלקטרוני

 • מחייב הבנה בקבוצות יעד – שיווק נישה מחייב אתכם בהבנה פנימית של לקוחות הנישה שלכם, ולכן אנו ממליצים תמיד למקד לנישה שאתם כבר מכרתם בעבר או שאתם מכירים באופן אישי.
 • הגבלה – בחירה בנישה ספציפית פירושה התעלמות מכל הנישות מסביב (אך תמיד תוכלו להגדיל את ההיצע מאוחר יותר כאשר העסק שלכם התרחב).
 • הצלחה או נפילה– מעט קשה שלא להמר בבחירת נישה (אם אנו לא מכירים באופן אישי או עשינו שיעורי בית רציניים בתחום), כך שהקמפיינים הממומנים שלכם עשויים להצליח או "ליפול".

קשור: טיפים להגדלת מכירות: 3 אתרים שהגדילו את המכירות באתר האינטרנט בזכות העיצוב

איך למצוא את הנישה הטובה ביותר עבורכם

אחת ההחלטות החשובות ביותר של בעל חנות מסחר אלקטרוני צריכים לקבל היא איזה נישה לבחור. זה לא רק בבחירת הנישה המושלמת שאתם כל כך מתלהבים ממנה או מכירים באופן אישי, אלא גם נישות בעיקר רווחיות אשר לשוק שלהם זכות קיום לאורך זמן. עליכם לקחת בחשבון מספר גורמים כמו ביקוש והיצע של הנישה, הרגלי קנייה של לקוחות בתחום וזמינות מוצרים כמו האם יש ספקים בשוק ולא להסתמך על אחד. בהצלחה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

. $קורס מסחר בכתובת אינטרנט (דומיין) - לייצר הכנסה ענקית בהשקעה של 3 דולר$ לפרטים<--