מה זה האשטאג בפייסבוק ואיך עושים זאת נכון – Hashtags

האם האשטאגים (תגים) עובדים בפייסבוק? האמת זה נושא שנוי במחלוקת. יש משווקים שאומרים שהאשטג בפייסבוק מועיל להם, ואחרים מאמינים שההשפעה שלהם נמוכה. מה התשובה הנכונה? מה זה האשטאג בפייסבוק ואיך עושים זאת נכון – Hashtags:

הייתם מאמינים שטוויטר דחתה בתחילה את השימוש בהאשטגים, מהסיבה שהם שזה נועד "לחנונים" ? כמובן שהם הבינו לבסוף שהאשטאג זה חלק בלתי נפרד בקישום האורגני ברשתות החברתיות.

אנשים אוהבים להשתמש בהאשטג. ולמזלנו, הם טובים מאוד למיתוג העסק ועוזרים לקדם הפוסט השיווקי שלכם ברשתות חברתיות והופכות אותם ליעילות יותר.

ידוע שלהאשטג יש שימוש נרחב בטוויטר ובאינסטגרם במשך זמן רב. אך נראה כי משתמשי פייסבוק פחות אימצו אותם באותה מהירות כמו ברשתות האחרות. אז מה העניין עם האשטגים של פייסבוק? האם יש מקום להשתמש בהם?

קשור: האשטאג הכי פופולרים לטיקטוק TikTok ואיך להעלות עוקבים בחינם

האם האשטאגים עובדים בפייסבוק?

זה נושא מעט שנוי במחלוקת. יש משווקים שאומרים שהאשטגים של פייסבוק מועילים להם ומקדמים את הפוסטים שלהם, אחרים מאמינים שיש להם השפעה קטנה יחסית לשאר הפלטפורמות.

מהי התשובה הנכונה? 

ובכן, נראה כי השימוש בהאשטאג הולך וגודל בפלטפורמת פייסבוק. אחת הסיבות העיקריות לכך יכולה להיות שמשתמשים יכולים לקשר את חשבונות האינסטגרם והפייסבוק שלהם , ולשלב פוסטים בצורה צולבת בשני הפלטפורמות. עלינו גם לקחת בחשבון עד כמה האשטאג הוכיחו את עצמם בערוצים שונים. ההיגיון אומר לנו שאם האשטאג יעילים בפלטפורמות אחרות, ניתן ליישם אותם בצורה נכונה גם בפייסבוק.

אז כן, האשטגים יכולים לעבוד טוב בפייסבוק, אך רק אם משתמשים בהם בדרך הנכונה.

קשור: האשטאג הכי פופולריים – Hashtags שגידילו חשבון האינסטגרם שלך

היתרונות של שימוש ב- בהאשטאג בפייסבוק

האשטאגים פחות נפוצים בפייסבוק מאשר ערוצים שונים, אך עדיין יכולים להיות להם יתרונות גדולים עבור העסק שלכם:

1. הכניסו את הפוסטים שלכם למנוע החיפוש

האשטאגים משמשים, כמובן, לסיווג תוכן לנושאים ותת נושאים במנוע החיפוש של פייסבוק. כשאנשים מחפשים האשטאג ספציפי בפייסבוק הם מאוד מעוניינים בנישה שהם מחפשים ובודקים תכנים נוספים על הדרך.

מה זה האשטאג בפייסבוק ואיך עושים זאת נכון - Hashtags
האשטאג בפייסבוק – Hashtags

לכן, באמצעות האשטאג ממוקד ורלוונטי, אתה יכולים לקדם את התוכן שלכם בפני משתמשים פוטנציאלים. המשמעות היא שתוכל להגדיל את טווח ההגעה שלכם ללא שימוש במודעות בתשלום ולחשוף בפני אנשים חדשים את התוכן שלכם, ואפילו למוצרים , שירותים או הצעות. 

קשור: 6 טיפים לקידום ושיווק עסקים קטנים בדף הפייסבוק

2. עקבו אחר נושאים פופולריים

יש לך יכולת לחקור בקלות אילו האשטגים בפייסבוק הם פופולריים, ועל כן, אילו נושאים יש בהם עניין בקרב הקהל שלכם באמצעות הרשת חברתית . אתם יכולים להשתמש במידע הזה כדי ליצור ולאצור את התוכן האיכותי ביותר עבור הקהל שלכם. יש לכך המון יתרונות, לדוגמה, יצירת קהל עוקבים נאמנים למותג שלכם.

3. הגבירו את המעורבות

האשטאג מעודדים משתמשים ליצור אינטראקציה עם הפוסטים והעסק שלכם. לצורך העניין, אתם יכולים לפתוח שייח סביב נושא מסוים או להצטרף לשיחות שעוקבים אחריהם כבר בפייסבוק באמצעות האשטאג פופולרי וממוקד. יתר על כן, האשטאג לעסקים מעודדים שיחות סביב התוכן או הקמפיינים שלכם. ככל שאנשים יותר משתמשים בהאשטאגים הממותגים שלכם, למעשה יותר אנשים מקדמים את העסק שלכם בצורה אורגנית לגמרי.

קשור: מדריך: שיווק וקידום אורגני בפייסבוק (הגדלת החשיפה)

3 טיפים מומלצים לעבודה לשימוש עם האשטאג בפייסבוק

כפי שאנו בטוחים שאתם כבר יודעים, חשוב להתאים את התוכן שאתם מייצרים ולשתף לכל ערוץ ברשתות החברתיות. והדרך שעליכם להשתמש בהאשטגים בפייסבוק הוא ייחודי. הנה כמה טיפים לשימוש נכון:

1. האשטאג בהגזמה 

עדיף להשתמש בהאשטאג אחד ממוקד ורלוונטי אשר נבחר בקפידה מאשר לנסות להגיע לכולם עם כמות ענקית של האשטגים. מחקרים מראים כי המעורבות אכן יורדת משמעותית, ככל שאתם מוסיפים יותר האשטגים בפוסטים שלכם בפייסבוק. לכן, עליכם להוסיף האשטגים אסטרטגית בפייסבוק ובעדינות.  

2. השתמשו ב- האשטאג ממותג ויחודי

ישנן מספר דרכים בהן ניתן להוסיך האשטאג ממותג בפייסבוק. 

בהתחלה, אתם יכולים להשתמש בהם כדי להבליט מודעה או קמפיין מסוים. לצורך העניין: #PAKOES ,

בכל פעם שאתם משתמשים בהאשטאג ממותג ייחודי בדרך הזו, הגולשים יודעים בדיוק על מה התוכן מדבר. והוא מגדיר תוכן שיווקי מסוים ומבדיל אותם מפוסטים אחרים בדף שלכם.

דרך טובה נוספת להשתמש בהאשטג ממותג היא עבור קידום אירועים. לצורך העניין, #כנס_שיווק_שותפים_בזום , להכניס את שם האירוע לתוך האשטאג במודעה שלכם.

הרעיון הוא שהמשתמשים ישתפו את ההאשטאג שלכם בפיד שלהם ויתחילו להשתמש בו לפני האירוע, במהלכו ואחריו. זה יגביר את המודעות לאירוע שלכם וידברו על כך.

אתם יכולים גם להשתמש בהאשטאג ממותג ייחודי לסדרת תוכן בדף העסקי שלכם. כאשר משתמשים לוחצים על ההאשטג הם יכולים לראות את שאר התוכן בקטגוריה מסוימת. למשל: #סרטון_1_קידום_בפייסוק. זוהי דרך מעולה לעודד משתמשים לראות יותר מהתוכן שלכם.

קשור: מדריך: איך להוסיף אנשים לקבוצה בפייסבוק ואיך לקדם בקלות

3. השתמשו רק בהאשטגים רלוונטיים

מפתה לקפוץ על האשטגים מוכרים על מנת לקדם את הפוסטים שלכם ולהרחיב את טווח ההגעה שלכם לקהלים חדשים. שימוש בהאשטאג כמו #מוטיבציה זה אולי מתאים יותר לטוויטר, אך פחות לפייסבוק שבו אתה צריכים להיות יותר סלקטיביים בשימוש בהאשטאג שלכם. לפיכך, עליך להשתמש רק בהאשטאג פופולריים בקרב הקהלים שלכם.

סיכום

עשו מחקר אילו תגים ונושאים פופולריים באמצעות מחקר במנוע החיפוש של פייסבוק ובדקו את הקהל שלכם מה עובד עבורכם ומה פחות. לאחר מכן, תוכל לשתף האשטאג הקשורים למה שבאמת מעניין את הקהל שלכם ולהגיע בקלות לתחומי העניין שלכם. 

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: