3 טיפים: רוברט קיוסאקי – תזרים המזומנים (אבא עשיר – אבא עני)

למה העשירים לעולם לא חוסכים כסף , ומה הם עושים במקום לחסוך? רוברט קיוסאקי תזרים המזומנים (אבא עשיר – אבא עני):

אז למה העשירים אף פעם לא חוסכים כסף ? ומה הם עושים במקום? בכל הקשור להתעשרות, רוב האנשים חושבים שחיסכון בכסף הוא המפתח להצלחה. אבל רוברט תמיד אומר שאנשים חוסכים הם מפסידים כסף.

לא, כמובן שאני לא מתכוון שהם מאבדים כסף באופן אישי. במקום זאת, אני מתכוון שאם אתה רוצים לנצח ולהגיע לחופש כלכלי, חיסכון הוא אסטרטגיה של הפסד. למה? כי מזומן הוא פשוט רק מטבע. על מנת להביא יותר ערך, עליו לעבוד בשבילכם. אם הוא מפסיק לזוז ונשאר במקומו, הוא כמו מת. ממש כמו חשמל.

קשור: הקשר בין עושר לבין אושר ועוני במאה – 21

כדי לנטרל זאת, אנשים רבים חושבים כי הפקדת כסף לחשבון חיסכון בבנק היא סוג של השקעה, בגלל הריבית שהם לוקחים. לרוע המזל, הריבית שתקבלו בדרך כלל מתקזזת או אפילו מיושמת על ידי האינפלציה. לצורך העניין, שיעור האינפלציה הנוכחי הוא סביב 2%, אך מבט על  שיעורי החיסכון הטובים ביותר בעולם נמצא כיום מתחת לדרגת האינפלציה. אז חיסכון בכסף בבנק פירושו שאתם בכלל לא משקיעים את הכסף שלכם. למעשה, הכסף מאבד מערכו מכיוון שהאינפלציה מתגברת על הרווחים שלכם.

3 טיפים: רוברט קיוסאקי - תזרים המזומנים (אבא עשיר - אבא עני)
תמונה – Pexels.com (תזרים המזומנים של רוברט קיוסאקי)

חיסכון במזומן

אם אתם סטודנטים להיסטוריה, אין להתפלא שחיסכון במזומן הוא אסטרטגיה של הפסדים. ספרי ההיסטוריה מפוצצים בסיפורי על כסף שנפל לתחתית בערכו. אבל אתם לא צריכים ללכת כל כך הרבה אחורה בזמן, כדי למצוא מספר דוגמאות.

לצורך העניין, הדולר בזימבבואה נמחק בגלל קפיצה באינפלציה בתחילת שנות ה – 2000. כיום,  דולר אמריקאי אחד שווה 669 מיליארד דולר בזימבבואה, כן מה ששמעתם . אנשים שחסכו דולרים באותה המדינה היו המפסידים הגדולים.

קשור: טיפים ודוגמאות לנכסים דיגיטליים (הכנסה פסיבית מול אקטיבית)

או קחו את הדוגמה "המצחיקה" הזו. בוונצואלה היפר-אינפלציה הרס את הבוליבאר עד כדי כך שאמנים יזמים משתמשים בשטרות ליצירת ארנקים . כפי שדיווח ערוץ ה- BBC, וליצירת תיקים משתמשים ביותר מאלף שטרות ונצואלים, ו"יצירות אלה נמכרות במחיר של בין 6 ל -14 דולר, יותר מידי כסף … כדי להאכיל משפחה לפחות חודשים ימים בוונצואלה. "

הדרכים הטובות יותר! – רוברט קיוסאקי תזרים המזומנים:

אז אם אנו חוסכים ומפסידים, איך תוכלו להצליח כלכלית? זה בהסתכלות פשוטה על אופן התקציב שלכם.

רוברט אומר:

אבי העני אמר, "תחיה מתחת לאמצעים שלך."

אבי העשיר אמר, "הרחיב את אמצעיך."

אם הייתם בוחנים את ההבדל בין התקציב של אבי העני לתקציב של אבי העשיר, הייתי מבין את ההבדל הרב בין הלך הרוח בין שתי ההצהרות שכאן.

התקציב של אבי העני התמקד בקיצוץ ההוצאות כדי לעמוד בהכנסות ובהוצאות שלו. היה חשוב לו לשלם לכל האחרים ואז ליהנות מהעודף שנשאר – אם בכלל נשאר משהו.

קשור: איך להרוויח כסף באמצעות הקמת נכס דיגיטלי מניב בפייסבוק

התקציב של אבי העשיר התמקד ביצירה והגדלה של ההכנסה. היה חשוב לו לשלם לעצמו קודם ואז לדאוג להוצאות שלו. לדבריו, "רוב האנשים משתמשים בתקציב שלהם כתוכנית להפוך יותר עניים או למעמד ביניים וכלל לא להתעשרות. התקציב שלי הוא תוכנית להתעשר ”.

מספר טיפים שאביו העשיר של קיוסאקי לימד אותו לגבי תזרים מזומנים.

1. עודף שנשאר בבנק הוא הוצאה.

אחד השיעורים החשובים ביותר של אבא עשיר היה, "אתה צריך לייצר עודף מההוצאות שלכם."

הכוונה היא שרוב האנשים רואים בעודף כסף כנכס. הם משאירים את המזומנים שנשארו להם בבנק או שהם מבזבזים אותם על התחייבויות. במקום לראות כסף מזומן כנכס, אבא עשיר ראה בו הוצאה בין אם זה לצדקה, השקעה וחסכונות.

רוב בני האדם בעולם רוצים לתת צדקה, להשקיע בנכסים ובטח לחסוך קצת כסף, אך הבעיה היא שהם אינם רואים את זה שיש לעשות אלה רק לאחר ששילמו את כל ההוצאות שלהם. מאותה הסיבה שהם חושבים שהוצאות על דברים הללו הוצאות בתקציב שלהם, אבי העשיר דאג לתת לדברים הללו תעדוף. הוא קרא לזה "שלם לעצמך קודם".

קשור: איך להרוויח כסף באינטרנט דרך מוצרי PLR (נכסים דיגיטליים)

2. השתמש בנכסים שלכם כדי לשלם התחייבויות.

אבי העני היה חסכן וחשב שזו תכונה טובה מספר קיוסאקי. אם הוא היה מעוניין במוצר יוקרתי, הוא פשוט היה מתעלם מהפריט הזה. הוא אמר, "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו."

לעומת זאת ,אבי העשיר אהב פריטים יקרים ואם הוא היה רוצה "צעצוע יקר", הוא היה מוצא דרך לקנות אותו. הוא לא היה פזיז בהוצאת הכספים שלו. במקום זאת הוא היה חכם איך הוא גרם לכך לעבוד בשבילו והשתמש בחינוך הפיננסי שלו. הוא היה אומר, "איך אנחנו יכולים להרשות לעצמנו את זה?"

על ידי הגדלת הנכסים שלו, שהגדילה את תזרים המזומנים החודשי שלו, אבי העשיר השתמש בכסף הזה לרכישת מוצרי היוקרה וההתחייבויות שלו. אם הוא היה רוצה מכונית טובה, הוא היה משקיע כספים עד שהנכס היה מייצר את תזרים המזומנים הדרוש לרכישת המכונית שהוא חשק בה. ואז הייתה לו מכונית טובה ונכס מצוין המייצר שלו תזרים חיובי.

קים (אשתו של רוברט) ואני השתמשנו בפילוסופיה הזו כל פעם מחדש בחיינו כדי לקנות "דברי מותרות" שאנחנו נהנים מהם ולבנות את העושר שלנו תוך כדי.

קשור: 10 אתרים ליצירת ספרים דיגיטליים בחינם

3. השקיעו והתעשרו.

היכולת לבצע את שלושת הטיפים הללו בנושא התקציב ותזרים המזומנים פירושה בניית חשיבה שאומרת שכאשר קשה יהיה קשה להתחיל בכך. רוב האנשים מפסיקים להוציא כספים על צדקה, השקעה וחיסכון כאשר הזמנים קשים. עם זאת, העשירים מגלים דרכים לעשות יותר כסף על ידי השקעת כסף רב יותר על נכסים, גם כשהזמנים קשים.

על ידי פוש חזק בתקופות הקשות הללו, אתה מפתחים מנטליות אשר תאפשר לכם לעשות יותר כסף ולא משנה מה הנסיבות. וזה יהפוך אתכם לעשירים יותר ממה שדמיינתם. בהצלחה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: