"קשיבות היא ערנות למה שקורה עכשיו, בלי לרצות שזה היה אחרת" חיו מתוך קשיבות – מיינדפולנס מתוך: 100 דברים שאנשים מצליחים עושים (mindfulness):

המלצת ספר – מאה דברים שאנשים מצליחים עושים. מאת נייג'ל קמברלנד

מה זה מיינדפולנס – בימים אלה יש תוכניות ללמד אסירים מסוכנים בבריטניה טכניקות של מיינדפולנס כדי להרגיע את הדחפים האלימים שלהם. בעולם התאגידי הולכת ומתפשטת מגמה ללמד עובדים לחיות ולעבוד מתוך קשיבות באמצעות קורסים ואימונים שמספקים להם.

קשור: חשיבות קריאת ספרים פיננסים

קשיבות פירושה היצאות ברגע הנוכחי – מיינדפולנס

מה זה? ומתוך הימצאות מוחלטת בו, התנתקות מכל דאגה ביחס לעבר או לעתיד. מדובר בתשומת לב שלווה למה שקורה לכם עכשיו.

ביסודה, זוהי קריאה להיות רגועים ולחיות בשלום עם מה שקורה, במקום להיות מודאגים ממה שעלול לקרות, ממה שהשתבש או ממה שחסר. כולנו מניחים למחשבות ולדאגות להסיט אותנו מהמתרחש ברגע הזה. אנחנו מומחים בזה. אם אי פעם קרה לכם שנהגתם בהיסח הדעת במכונית והגעתם אל היעד בלי לזכור את הנסיעה, אתם יודעים איך מרגישים כשזה קורה.

חיו מתוך קשיבות - מה זה מיינדפולנס (mindfulness)
קשיבות – מה זה מיינדפולנס

לחיות מתוך קשיבות

לחיות מתוך קשיבות (מיינדפולנס) פירושו לתת לעבר להישאר בעבר ולהותיר את העתיד כמשהו שצפוי לקרות. הכוונה היא לחיות ברגעי ההווה בלי שתעיב על כך כל דאגה בנוגע למה שעלול לקרות או למה שכבר קרה.

כשחיים מתוך קשיבות משתחררים מהרגלים כמו: (מיינדפולנס)

1.דיבור על העבר ותחושות אשמה בגלל דברים שלא נעשו.

2.דאגה ממה שעלול לקרות מחר, או בשבוע הבא.

3.הימנעות מלעשות משהו היום מתוך חשש ממה שיקרה מחר.

"להיות קשובים פירושו לתת לעבר להישאר בעבר ולהותיר את העתיד כמשהו שצפוי לקרות"

קשור: 20 הסופרים הטובים ביותר להתפתחות אישית

כעת עשו זאת:

התיידדו עם המחשבות שלכם (מיינדפולנס)

ייתכן שלעולם לא תוכלו להשתיק את אלפי המחשבות שעוברות בראשכם מדי יום ללא הזמנה ובאופן בלתי צפוי, אבל אתם יכולים להשיג מעט שלווה ולהפחית את הסחות הדעת. מטרתכם היא: (מה זה מיינדפולנס – mindfulness)

1.להפסיק לתת תשומת לב לכל המחשבות שלכם.

2.להאט את מספר המחשבות שעוברות בראשכם.

התחילו לעשות מדיטציה ולמדו כיצד להשתיק ולהאט את המחשבות. ישנם שיטות וסגנונות רבים שתוכלו לבחור מתוכם – מצאו את סוג המדיטציה שמתאים לכם. זו יכולה להיות מדיטציה מלווה במוזיקה, או מודרכת אישית מפי מנחה, או תקליטור, או צפייה ביוטיוב.

במהלך המדיטציה, למדו לתת למחשבות שלכם לבוא וללכת: אפשרו להן לעבור בראשכם בלי שתבנו סביבכן שיחות פנימיות. תנו לרגעי השקט להתקיים בין מחשבה למחשבה.

למדו ליהנות מההימצאות ברגעי השקט הללו, שבהם אתם יכולים פשוט להתמקד בנשימתכם ובגוף שלכם. באמצעות תרגול קבוע של מדיטציה תגלו שאתם נעשים רגועים ומסוגלים יותר לחיות בהווה: כבר לא תהיו מודאגים כל כך ותתמקדו פחות במה שקרה או במה שעלול לקרות.

האטו כדי להעריך – מיינדפולנס

עצרו והסתכלו סביבכם. למדו להתבונן במה שקורה. אמנו את המוח שלכם להעניק תשומת לב למתרחש כעת, למה שאתם מרגישים עכשיו. אל תיתנו לו זמן ומרחב לחזור לדאגות האתמול והמחר שלו. מצאו רגעים רבים ככל האפשר לתת בהם מנוחה למוח מהדאגה המתמדת והבלתי פוסקת שלו.

קשור: 20 הסופרים הכי עשירים בעולם 2020

כשאתם אוכלים ארוחה במסעדה או בבית, פשוט תיהנו מהמזון, מהחברה ומהאווירה. אל תחשבו על מחיר הארוחה, על המאמץ שנדרש לכם כדי לבשל אותה או על הזמן שיידרש לכם כדי לשטוף את הכלים.

מתוך הספר המומלץ לרכישה בחום: 100 דברים שאנשים מצליחים עושים.

ניתן לרכוש בכל חנויות הספרים. תהנו.