כאשר אלפי מותגים ועסקים קטנים בעולם עושות שיחות ועידה בזום (שיתוף מסך / שיחת זום) כדי לעדכן את העובדים בשגרת עבודה. אפליקציית זום פלטפורמות שיחות אונליין אחרים הופכים את זה לקל מתמיד. בעיות שימוש בזום הנפוצות ביותר ואיך לתקן אותן:

כאשר אלפי מותגים ועסקים קטנים בעולם עושות שיחות ועידה בזום כדי לעדכן את עובדיהם בשגרת עבודה. אפליקציית זום פלטפורמות שיחות אונליין אחרים הופכים את זה לקל מתמיד. אך הפלטפורמות הללו לא תמיד פתרון מושלם ומשקעה עלינו את העבודה מהבית. שגיאות ונפילות יכולות להפריע לשיחת וידאו אונליין. למרבה המזל, אמנם יש הפסקות בשיחות שאיננו יכולים לעשות הרבה בנידון , אך לעתים קרובות אתם יכול לתקן בעיות אופייניות בקלות בעצמכם.

כדי לשפר את שיחות הזום שלכם ולעבוד בשקט מהבית, כתבנו את בעיות הזום הנפוצות ביותר איתם מתמודדים ובנוסף כמה דרכים צעד אחר צעד לתיקונן.

בעיות שימוש בזום הנפוצות ביותר ואיך לתקן אותן
תמונה-unsplash בעיות (שגיאות) שימוש בזום

אודיו (קול) או מצלמת אינטרנט לא עובדים

שום דבר לא מעצבן יותר מאשר שמצלמת האינטרנט או האודיו שלכם לא פועלים בשיחת זום. אם מצלמת האינטרנט שלכם לא פועלת או פעילה ואינה עובדת בזום, ייתכן שאתם צריכים לבדוק קודם כמה מהטיפים הבסיסיים האלה.

רגע לפני שאתם מצטרפים לשיחה אונליין (לשתף סרטון בזום) הוא חלק חשוב בשיחות זום רבות וזה קל כמו לחיצה על שתף מסך בתחתית החלון., על מסך שמבקש ממך את מזהה הפגישה, בפגישות זום שתי אפשרויות שאתה צריכים לנסות: אין לחבר אודיו (קול) ו כיבוי וידאו שלי – Do Not Connect to Audio ו Turn Off My Video. השאר אפשרויות לא מסומנות אם ברצונכם להצטרף לשיחה כאשר האודיו והווידאו שלכם מופעלים אוטומטית.

קשור: איך לעשות כסף דרך אפליקציית זום

אם מצלמת האינטרנט שלך אינה עובדת במהלך שיחת ועידה בזום או שיחה פרטית, הדבר הראשון לעשות הוא לבדוק לוודא שכל התוכניות האחרות המשתמשות במצלמת האינטרנט סגורות. ייתכן שזום לא יוכל להשתמש במצלמה אם כבר נתת גישה אליה ביישום או אתר אחר.

אם מצלמת הרשת או האודיו שלכם עדיין לא פועלים, תוכל לבדוק את האודיו והווידאו שלך בזום על ידי לחיצה על לינק זה . לאחר הפתיחה תוכלו להצטרף לשיחת בדיקה באפליקציית Zoom ולבצע את ההוראות שעל המסך.

אם הצטרפתם דרך אתר האינטרנט של זום (או פשוט בדקו פעמיים את מצלמת האינטרנט שלכם באפליקציית הזום הראשית), תוכל גם לבחור במצלמת האינטרנט שלכם על ידי הקלקה על התחל וידאו (או שכתוב הפסק וידאו אם אתה בשיחה). אם המסך ללא כלום, לאחר מכן תוכל להקליק על החץ לצד הלוגו מצלמת הווידאו ולבחור אותה כמו מערכת ( או שתראו מצלמה משולבת ) או מצלמת רשת בשם ספציפי יותר מהרשימה.

יכול להיות שצריך להוריד שוב את אפליקציית הזום ולהתקין אותה מחדש.

לפעמים הבעיה לא יכולה להיות בזום עצמו. אם אתה משתמש במערכת וינדאוס 10 או MacOS במהלך שיחת ועידה בזום, מצלמת האינטרנט היכולה להיחסם. תוכלו לתקן זאת על ידי בדיקת הרשאות האפליקציה שלכם כדי לוודא שאפליקציית זום או דפדפן האינטרנט שלכם מאפשרת להשתמש במצלמת האינטרנט שלכם. באופן ישיר באינטרנט, תוכלו גם לבדוק הגדרה זו על ידי הפעלה מחדש של השיחה וודאו שהקלקתם על "אפשר" כאשר תתבקשו לגשת למצלמה ולמיקרופון.

ב- וינדוס, אתם יכולים לבדוק אם מצלמת האינטרנט שלכם חסומה על ידי חיפוש "מצלמת רשת" – בהתחל – בתיבת החיפוש הממוקמת בשורת המשימות של שולחן העבודה ובחירה באפשרות בחר אילו יישומים יכולים לגשת למצלמה שלכם מהתפריט. גללו מטה ותראה את רשימת היישומים המורשים להשתמש במצלמת האינטרנט שלכם. עבור שאינם מתוצרת מיקרוסופט חנות היישומים, עליכם לוודא את הסרגל עבור אפשר ליישומים למחשב שולחני לגשת אל המצלמה מופעלת אל על העמדה . באותו אופן, תוכלו גם לחפש מיקרופון ולבחור בהגדרות הפרטיות של המיקרופון כדי לעשות זאת.

ב MacOS של אפל, אתם תצטרכו להקליק על  אבטחה ופרטיות ב  העדפות מערכת , הקליקו על נעל, והזינו את הסיסמה לשינויים. לאחר מכן תוכל להקליק על מצלמה מהסרגל הצדדי ולוודא שדפדפן האינטרנט והזום גם כן מסומנים. כמו כן, אתם צריכים לוודא שהתיבה עבור המיקרופון גם היא מסומנת.

בחלק ממחשבי הלפטופ יש גם לחצן מצלמת רשת פיזית שיש להפעיל אותה כדי לאפשר למצלמת האינטרנט לתפקד כמו שצריך. בדקו שוב כי המצלמה שלכם נמצא במצב הנכון אם יש לכם אחד כזה.

קשור: איך להקליט שיחת זום

רעשים והד שיחה

בעיה מוכרת גם כן בפלטפורמת במהלך שיתוף המסך שלכם בזום הוא חלק חשוב בשיחות זום רבות וזה קל כמו לחיצה על שתף מסך בתחתית החלון. זום היא הד קולי במהלך השיחה. אם אתה שומעים הד ורעשים או שיחה נעצרת במהלך שיחת הוידאו שלכם, ישנן מספר סיבות אפשריות לכך.

בהתחלה, כנראה ש-מישהו יכול להיות שהפעיל גם את שמע המחשב וגם הפלאפון בו זמנית. במקרה כזה, אתם צריכים לבקש מהם להשתיק את הפלאפון או המחשב. הם יצטרכו לנתק את שיחת הנייד או להשאיר אודיו במהלך הכנס על ידי הקלקה על החץ למעלה לצד סמל המיקרופון ובחירה השאירו אודיו מנותק. 

סיבה נוספת יכולה להיות שאנשים עם תוספת רמקולים במחשב או במכשיר הנייד יכולים להיות קרובים זה לזה. ולבסוף, מספר מכשירים עם שמע קולי פעיל יכולים להיות באותו חדר שיחה.

כדי להגיע לפתרון באחד מהמצבים האחרים הללו, יהיה עליכם לבקש משני האנשים שקרובים זה לזה מדי להתרחק. או בקשו מאחד מהם לסגור את ועידת האודיו או להשתיק את האודיו הקולי במכשיר בו הם משתמשים.

בעיות דיליי ומסך קפוא בשיחת הוידאו בזום

דיליי ומסך "קפוא" בדרך כלל מספרים על בעיה בחיבור האינטרנט שלכם. אם זה קורה במכשיר הסמארטפון שלכם, נסו לעבור לאזור עם חיבור טוב יותר כדי לראות אם זה משפר את השיחה.

ייתכן שצריך לשפר את איכות הווידאו על ידי שינוי הגדרות אפליקציית הזום שלכם. לצורך העניין, ניתוק אפשרויות השיחה ב- HD או הגדרת Touch Up My Appearance תפחיתו את כמות רוחב הפס שאותו חיבור הווידיאו שלכם דורש, וכך תוכלו לשפר את תיקון בעיות הדיליי והמסך קפוא.

קשור: 3 תוכנות עריכת וידאו הטובות ביותר בחינם

איך לשתף סרטון (מסך) בזום ללא בעיות

בעיות שימוש בזום הנפוצות ביותר ואיך לתקן אותן - Zoom
איך לשתף סרטון בזום ללא בעיות – תמונה unsplash

שיתוף המסך בזום שלכם (שיחת ועידה בזום) הוא חלק חשוב בשיחות זום רבות וזה קל כמו הקלקה על שתף מסך בתחתית החלון.

אם אתה מתכננים לשתף את המסך שלכם במהלך שיחת ועידה בזום, ייתכן שתצטרכו לבדוק תחילה מספר הגדרות. וודאו שיש לכם חיבור אינטרנט תקין כשאתם מחוברים לשיחה. שיתוף המסך תופס רוחב פס גדול.

מומלץ גם לנסות שיחות זום עם מסך שיתוף קודם בזום. באפשרותכם לעשות זאת על ידי ביטול הסימון של התיבה ב-התחל שיחה עם וידאו , אשר ניתן למצוא תחת סעיף הבית בזום ולאחר מכן הקלקה על החץ הנפתח לצד הביטוי פגישה (שיחה) חדשה . שיחת הוידאו שלכם תתחיל רק עם הגדרת שמע, ותפנה רוחב פס מסוים. הסרטון שלכם לא יופעל אוטומטית.

קשור: שיווק באמצעות וידאו לקידום האתר ואיך ליצור אופטימיזציה בסרטונים

לחלופין, אם אתה כבר בשיחה ונדרש לשתף את המסך שלכם, נסו לכבות את הווידאו שלכם על ידי הקלקה על כפתור עצור את הווידאו ואז בחירת כפתור המסך השיתוף בצבע הירוק .