אנחנו בני אדם של הרגלים וכך גם המוח שלנו. אנחנו קובעים שגרת חיים ומאבדים את עצמנו, אנו יכולים לעשות משימות עם ניהול זמן בצורה נכונה. איך להיות אפקטיבי (יעיל) יותר:

אין קשר כלל למה שאתם עושים בחיים שלכם או לעסקים שלכם, אף פעם אין לכם מספיק זמן ביום כדי לעשות כל מה שאתם רוצים. כתוצאה מזה אתם מרגיש כל הזמן שאתה תמיד בפיגור תמידי. וזה מרגיש כל הזמן שזה פוגע בפרודוקטיביות שלכם או חמור מזה בבריאות שלכם.

אז מה עושים? עובדים יותר?

איך להיות אפקטיבי: מחקר אשר מדבר על הקשר בין שעות עבודה ותוצאה מצא כי תפוקת העובדים יורדת במהרה לאחר שבוע עבודה של חמישים שעות, ויורדת בחדות לאחר חמישים וחמש שעות – עד כדי כך שמי שמשקיע שבעים שעות לא מפיק יותר עם אותם חמש עשרה השעות הנוספות, על פי מחקר שפורסם.

במקום להשקיע את הזמן הנוסף הזה, תוכלו להתייעל יותר בעבודה על ידי מיקוד במה שחשוב לכם באמת. ותכלו להתחיל עם זה בהקדם האפשרי על ידי הטיפים הטיפים הפשוטים הללו.

קשור: איך לעבוד בצורה יעילה יותר מהבית

1. התמקדות

הרגע קבלתם פרויקט חדש. מן הסתם המוח שלכם רץ עם המון מחשבות מגוונות על איפה מתחילים ומה אתם צריכים כדי לעשות את העבודה בזמן. כתוצאה מכך, אתם מתחילים ליצור רשימת מטלות גדולות באופן מסיבי.

הבעיה ברשימות המטלות החסרות-שליטה הללו היא שהן גומרות ולא נותנות לכם להיות פרודוקטיביות יותר. וכל זה בגלל שאתה עושים ריבוי משימות ומפנים את כל האנרגיה שלכם למשימות ופעילויות לא חשובות.

במקום זאת, שמרו על רשימות רשימת המשימות שלכם על ידי התמקדות רק במשימות של 3 עד 5 הדחופות ביותכם, החשובות והמאתגרות ביותר שלך להיום, המכונה גם המשימה החשובה ביותר שלכם. התמקדו במשימה בודדת בכל פעם לפני שתעברו למשימות פחות חשובות. כשתעשו זאת, תרגיש פרודוקטיביים יותר ופחות עם חרדה.

בין אם זה בבית או במשרד, התמודדו עם הדבר הראשון שלך בבוקר.

"אם תדחו אותם מאוחר יותר, אתה תהיה עסוקים ויגמר לכם הזמן לעשות אותם. הסירו אותם מהדרך שלכם, ושאר היום ירוץ!"

איך להיות אפקטיבי יותר (ניהול זמן בצורה נכונה)
איך להיות אפקטיבי יותר (ניהול זמן בצורה נכונה) תמונה – Pexels.com

קשור: מהי פרודוקטיביות? וטיפים איך לנהל ולמדוד אותה

2. תוצאות,פעולות וזמן

ניהול זמן בצורה נכונה: כשמדובר בתוצאה, אנו מתמקדים לרוב בכמה זמן לקח לנו להשלים משימה; בניגוד למה שהשגנו בפועל בהמך היום. לצורך העניין, הרגע השקעתם מספר שעות בכתיבת פוסט לאתר שלכם בן 2000 מילים. יכול להיות שאתה קצת מבולבלים שכן זה "בזבז" נתח גדול מהיום שלכם.

אבל, מה אם תתמקד בחלקים היותר קטנים יותר של פוסט באתר שלכם? לדוגמה, יצרתם חמישה מקטעים בני 300 מילים, עשיתם אותם כראוי, יצרתם כותרת, ניהלת בדיקת איות והוספת תמונות. פתאום אתם מבין שלמעשה עשיתם המון בפרק הזמן הזה.

למעשה, מחקרים מראים כי "חשיבות לשעות ולנוכחות פיזית על פני פעולות ותוצאות מובילה לתרבות של חוסר יעילות (וחרדות)."

"הלחץ לתפקד ולשבת בכוח מול שולחן העבודה שלכם עד פרק זמן מסוים יוצר תרבות דמוית מפעל המתעלמת מכמה חוקים עיקריים של יצירת רעיונות והטבע של בני אדם: (1) כאשר המוח כבר אין כוחות, זה לא יעבוד טוב, (2) יצירת רעיונות מתרחשת בתנאים מסוימים, (3) כשאתה מרגיש שנאלץ לעשות מעבר ליכולת שלכם, אתם מתחילים להתעייף ממה שאתם עושים. "

אחת הדרכים לעזור לכם במדידת תוצאות במקום זמן היא על ידי עשיית רשימה . זה פשוט יומן של כל מה שעשיתם ביום יום. על ידי שמירה של רשימה זו תרגישו עם הרבה יותר מוטיבציה וממוקדים יותר מאותה סיבה שתוכלו לראות את מה שהשגתם.

רשימות מראש מאפשרות "לך לראות את העשייה של היום שלכם, נותנת לכם הזדמנות לחגוג את הישגים ועוזרת לכם לתכנן בצורה יעילה יותר."

קשור: טיפים: איך לפתח כוח רצון לעושר והצלחה בחיים

3. יש התאמת גישה.

אנחנו יעילים יותר בעבודה כשיש לנו "גישה חיובית".

"אנשים עם גישה נכונה לוקחים יוזמה מתי שהם יכולים. הם עוזרים ברצון לחברים במצוקה, הם קולטים את החולשה כשמישהו חולה והם דואגים שעבודתם תיעשה בסטנדרטים הטובים ביותר."

ולעולם לא תשמעו אותם מתלוננים על עבודתם . הסיבה לכך היא שהם מעל ומעבר.

יתר על כן, גישה טובה בעבודה תעזור לכם לקבוע סטנדרטים גבוהים לעבודה שלכם, הבטיחו לעצמכם שאתם לוקחים אחריות על עצמכם וקבלו החלטות קלות יותר מכיוון שהן מבוססות על האינטואיציה שלכם. "קשה למצוא תכונה ראויה להערצה בעסקים רבים. אולם הפגנת קבלת החלטות אתית ויושרה עשויה לפתוח בפניכם הרבה דלתות בעתיד."

קשור: 10 טיפים איך לפתח משמעת עצמית להצלחה בחיים ובעסקים

4. חשיבות התקשורת.

לא משנה אם אתה עצמאים, משקיע או שכיר, יהיו רגעים שבהם תצטרכו לעבוד מול אחרים. ככאלה, עליכם לחזק את כישורי התקשורת ושיתוף הפעולה שלכם. כשתעשו זאת, תמנע עיבוד מיותר ובזבוז זמן ולהרגיע אי הבנות ותקלות לא נכונות.

ניהול זמן בצורה נכונה: אתם יכולים להתחיל בשיפור כישורי ההקשבה הפעילה שלכם ולהישאר בנושא אחד בעת תקשורת. לצורך העניין, כאשר אתה כותב דואר אלקטרוני, צרו אותו קצרצר ונקודתי. אל תזרקו יותר מדי מידע במייל אחד מהסיבה שהוא רק יבלבל את מקבל האימייל.

קשור: 10 טיפים: איך להצליח בחיים – 10 מפתחות להצלחה

5. דבקות בשגרה.

איך להיות (יעיל) יותר: "אנחנו אנשים של הרגלים, וכך גם המוח שלנו פועל. כשאנחנו קובעים שגרה, אנחנו יכולים לעשות משימות מהר יותר מכיוון שאנחנו לא צריכים 'לחשוב' על הפרויקט- או להתכונן אליו – באותה מידה, ואנחנו יכולים לעבוד על זה טייס אוטומטי ",

אנו משתמשים בכלי לניהול לוח שנה אינטרנטי כדי ליצור ולשמור על השגרות החדשות שלנו.

קשור:17 הרגלים קטנים לפעולה הצלחה ושגשוג בחיים

6. החלטות ומשימות על אוטומט.

רוצה סוד איך לעשות יותר? צמצמו את כמות ההחלטות שעליכם לקבל לאורך כל היום. מאותן הסיבות המיליארדר מארק צוקרברג לובש את אותו הצבע של חולצה במשך שנים. ברוב הימים הוא ממשיך לעשות זאת. זה מונע ממנו בלבול ועייפות. אם כי, ניסית את זה וזה פגע קשה לצורך העניין במערכת היחסים שלכם עם האשה. דאגו למצוא את האיזון הנכון.

ניהול זמן בצורה נכונה: "הסוד הנכון לעשות את הדברים הוא להפוך אותם לאוטומטיים בחיים, כך שהם דורשים פחות אנרגיה וזמן".

"מתברר שלכולנו יש מאגר אחד של רצון ומשמעת עצמית, והוא יורד בהדרגה על ידי בגלל פעולות של ויסות עצמי מודע. במילים אחרות, אם אתה משקיעים אנרגיה בניסיון להתנגד לסופגניה עם ריבה, יהיה לך פחות אנרגיה שתשאר לפתרון בעיות קשות. הרצון והמשמעת יורדים ללא הפסקה ככל שהיום עובר. "

במילים אחרות, בנו שגרות והרגלים כך שאתם פחות מחליטים. אתם פשוט עושים. מכאן מדוע צוקרברג לובש את אותו הצבע של החולצה מדי יום. בכך שהוא מבטל את אותם מחשבות מטופשות או קלות דעת, הוא יכול למקד את כל האנרגיה שלו בהחלטות לפרויקטים חדשים וחשובים יותר. בהצלחה.