לא מצליח/ה להפסיק לעשן? לעישון יש השלכות אשר פוגעות בגופנו מספיק כדי שנפסיק להתעלם מכך, ולמה זה יועיל לקריירה שלנו?

לעישון יש השלכות מרחיקות לכת מספיק גדולות כדי כדי שנפסיק להתעלם מהם. פגיעתו של העישון בגוף מבוססת היטב אך מחקר מודרני מקשר בין עישון לבין ירידה בחיי החברה וביצועי העבודה והקריירה שלנו.

הנטל העקיף שלה עישון מגיע ישירות על ספרי החברה. לפיכך, תאגידים גדולים אוסרים על עישון במקום העבודה שלהם. המחקרים נגד עישון והקשר השלילי שלו עם הקריירה שלנו מתועדות היטב בדו"ח של הבנק הפדרלי של מדינת אטלנטה, המתארת את ההשלכות הכלכליות של אנשים מעשנים.

ויש כאן לא מעט מהאמת שלא רק חברות אלא גם אנשים פרטיים צריכים לשאת בנטל העישון. למעשנים וללא מעשנים יש פער שכר רחב, כאשר מעשנים מרוויחים שכר נמוך יותר בממוצע, למעשה נשאר להם פחות כסף בכיס

קשור: מהי מוטיבציה פנימית? ואיך מקבלים אותה

וזה כלכך ברור ומובן שיותר ויותר תאגידים מעדיפים כיום עובדים לא מעשנים וזה מגיע לפעמים למדיניות אשר אוסרות עישון בחוקה שלהם.

במפעלים רפואיים כמו קליבלנד קליניק ומערכת הבריאות של ביילור יש מדיניות קפדנית אשר אוסרות עישון על עובדיה, בעוד שתאגידים שאינם בריאותיים כמו יוניון פסיפיק ריילד, סקוטס מירקל-גרו ואלסקה איירליינס, הראו גם הם את הדלת החוצה למעשנים.

5 דרכים שיעזרו לכם להפסיק לעשן ולמה זה מועיל לקריירה שלכם
Photo by Valeriia Miller on Pexels.com – להפסיק לעשן

"אני לא מצליח להפסיק לעשן"

5 דרכים שיעזרו לכם להפסיק לעשן ולמה זה מועיל לקריירה שלכם:

לא כל התאגידים כל כך מחמירות אך לרוב מקומות העבודה יש ​​נטייה שלילית לעישון של העובדים שלה, מה שפוגע במידה רבה בקריירה של המעשן ובכלל בקידום שלו בעבודה. במאמר זה אנו נסקור את הדרכים שעישון יכול לגרום נזק שאין לו תחליף לקריירה שלכם וביצועי העבודה שלכם.

אנו נדבר גם כל כמה תרופות באמצעותן תוכלו להקטין את ההשפעות המזיקות של עישון. כהתחלה, נסתכל על מספר דרכים איך הקריירה שלכם יכולה לגדול משמעותית על ידי הפסקת העישון.

קשור: טיפים: איך לפתח כוח רצון לעושר והצלחה בחיים

1.בריאות הגוף יעילות וחשיבה בריאה

בריאות הגוף יעיל ויצרני יותר, ואחד התנאים לכאלה שרוצים להפסיק והחשובים ביותר לכל עבודה. גוף בריא הופך אותנו באופן טבעי ליותר פרודוקטיבים, ממוקדים ביעדים ושאפתניים, מה שמשקף באופן טבעי את ביצועי העבודה ופרודוקטיביות שלנו.

לעישון יש קשר ישיר עם עייפות ותשישות. זה לוקח לנו את האנרגיות היקרות שלנו להצליח יותר והופך אותנו פחות שאפתניים. מחקרים מדעיים מראים כי עישון גורם לדלדול של יכולת החמצן בדם שלנו, מה שמפריע לכוח החיים החיוני לאיברים ולשרירים שלנו, כולל המוח שלנו לחשוב בצורה טובה יותר.

מצד שני, לגוף בריא יש זרימת דם טובה יותר, אשר עוזרת למערכת הדם לעבוד שעות ארוכות במיוחד עם יעילות טובה יותר. מחקרים מראים גם שמעשנים בדרך כלל לוקחים יותר חופשות מחלה מה שגורם להם לאבד את המיקוד בעבודה ובקריירה שלהם.

קשור: 10 טיפים איך לפתח משמעת עצמית להצלחה בחיים ובעסקים

2.הגדלת הביטחון עצמי

עישון מביא עימו המון תופעות לוואי הנכנסות אל חיי החברה שלנו וכתוצאה מכך פוגעת בביטחון העצמי שלנו. אחד החומרים הממכרים ביותר לעישון הוא הריח המתמשך של עפר שרוף, זפת וניקוטין.

ריח זה מספיק גרוע כדי שאנשים יתרחקו מכם. עישון גורם גם לריח לא נעים מהפה, לשיניים צהובות ועור ל נקי ומקומט, ולכל זה יש השפעות פסיכולוגיות גדולות במקום עבודה המכבד את עצמו. אם אתם במקרה בתחום יחסי הציבור והשיווק, אנשים רבים יוצרים תפיסה שלילית בנושא הזה, על בסיס ההיגיינה שלכם.

כל הנסיבות הללו יכולים להיות מכה חזקה להערכה העצמית שלכם ולמשקעים וריחוק או דיכאון במקום העבודה הקריירה והעסק שלכם. בצד המואר יותר, הפסקת עישון יכולה לשפר את היגיינת השיניים שלכם, את העור ולחסוך מכם את ריח העשן והאוויר.

אם אתם מרגישים שאינכם יכולים להפסיק לעשן בבת אחת, אולי תנסו סיגריה אלקטרונית פשוטה כאחת החלופות הראשוניות. לקהילה המעורבת יש כמה פתרונות אמיתיים לבעיית העישון שלכם.

קשור: 10 טיפים: איך להצליח בחיים – 10 מפתחות להצלחה

3.מנהיג,הערצה ומודל לחיקוי

אנו חיים בחברה שאינה רק מכורה לעישון אלא גם מכירה בהשפעות המזיקות לה.

מחקר פשוט, שנעשה על ידי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן, מצא כי 70% מהמעשנים רוצים להפסיק לעשן. בשל הסיבה הזאת, החברה מקבלת את נזקי העישון והיא גם מתגמלת באופן טבעי ללא מעשנים.

לא מעשנים נתפסים לרוב בתת מודע כמודלים לחיקוי והערצה , והם נתפסים כמנהיגים טובים יותר. אף חברה לא תרצה מעשן לתפקיד מנהל בכיר מכיוון שהיא מעניקה לארגון את הדוגמה הלא נכונה.

דברים אלה פועלים בעיקר בתודעת התת מודע שלנו ושאינם מעשנים נתפסים כממושמעים, ממוקדים ואנרגטיים יותר ממי "שנופלים לעשן".

4.הגדלת המיקוד והיעדים

לעישון יש השפעה אירונית על המוח המדהים שלנו. בטווח הנראה לעין, הכנסת הניקוטין לגופנו למעשה מגדילה את הריכוז והמיקוד שלנו. עם זאת, זה לוקח לנו את מרכז ההנאה שלנו לשגרה חדשה והוא הופך מהר לממכר כשיש חוסר ניקוטין.

ללא אספקה ​​קבועה של עישון הריכוז החזק הולך ובורח מאיתנו ואז המעשן נוטה להיות הפכפך עצבני ולא יציב. בטווח הארוך יותר, עישון הוא רק עבד אחר הניקוטין.

כדי לשלוט בחוסר הניקוטין בגוף, אתם יכולים להשתמש בכדורי ניקוטין או מיצים אלקטרוניים (כמובן שיש להיוועץ עם מומחה או רופא בתחום קודם לכן), אשר שניהם מספקים רמות ניקוטין מבוקרות כדי שתוכל לברוח ממעגל ההתמכרות.

חלק מהאדים הטובים ביותר בקהילת האדים כוללים רמות סינון גבוהות ורמות נמוכות של ניקוטין, וזה הרבה יותר רצוי מעישון סיגריה מלאה.

קשור: 17 הרגלים קטנים לפעולה הצלחה ושגשוג בחיים

5.תסמינים של סטרס חרדות ודיכאון

העישון לפי מחקרים גורם לעלייה ברמות הסטרס החרדה והדיכאון.

עישון קבוע גורם לכמות של דופמין בגופנו, חומר כימי שאחראי על רמת מצבי הרוח שלנו, במוחנו. לכמות העודפת של הדופמין יש תסמיני גמילה כשהוא מתחיל לחזור לרמות נורמליות בגוף.

זה דוחף אותנו ללחץ פנימי ללא כל סיבה חיצונית ומחמיר את עצמו בכל מצב לחץ מסוים. במקרים מסוימים, הלחץ הכלוא מכניס אותנו להתקפי זעם וכעס. זה כמובן מאוד לא רצוי באף מקום עבודה נורמלי ויכול להרוס לנו עסקאות,קריירה, ולהעניק לאנשים דעות קדומות עלינו.

חיפוש הנאה לטווח הקצר מאוד, שנגרם כתוצאה מדופמין מוגזם בגוף, גרם לקשיים ולתחושה רעה גם על חשיבתנו ועל תפיסתנו את הסיכונים לטווח הארוך בחים. אם אתם נוטים ללחץ דם גבוה או שיש לך בעיות בניהול הסטסר בגוף שלכם, עליך לפנות לטיפול רפואי / פסיכולוגי ולא ולהוריד משמעותית את שאיפת הסיגריות כהתחלה.

סיכום

עישון הוא שורש בעיות רבות. רוב המעשנים הם רק קורבנות לקצב המהיר של אורח החיים של המאה ה -21 ותפיסות לא אמיתיות שנוצרו בתקשורת העכשווית. רבים רואים בכך רוע הכרחי כדי להמשיך עם היום ויש בזה קצתיותר מאמת.

עם זאת, עישון הוא הגורם המוביל למקרי מוות הניתנים למניעה בכל העולם המודרני. זה אולי קרבן כואב אך בר ביצוע. מעשנים לשעבר רבים שינו את עצמם בהצלחה בעזרת המון שיטות פסיכולוגיות פשוטות.

 הפסקת עישון היא חלון ההזדמנויות של כולנו. רק תחשבו כמה הייתם פרודוקטיביים, נינוחים, מרוכזים ומרוצים מעצמם בין אם זה בחיים בקריירה ובעסקים.