במאמר זה תקבלו הסבר מהו מסחר במט"ח (פורקס) ואיך אנשים עושים מזה כסף.

כמעט כולנו נהנים להרוויח כסף. לעתים קרובות יותר מאשר לא להרוויח בכלל, ככל שאנו מרוויחים יותר כסף אנו מרגישים טוב יותר ויש לנו יותר ביטחון עצמי. עד כה זה מצויין כל עוד להרוויח כסף לא הופך להיות נושא רגיש עבורנו, אם מתייחסים להשקעה כאל עסק לכל דבר ורוב הרגשות נותרים מאחורינו, משיקיעים וסוחרים רבים יכולים להסתדר עם ההשקעות שלהם.

קשור: מה משותף לכל העשירים? 5 דברים שאנשים עשירים עושים

מסחר בפורקס

מסחר בפורקס, הידוע גם באנגלית FX Trading היא דרך נוספת שבה תוכלו להרוויח כסף בזירת המסחר הענקית. כולנו שמענו על הבורסה בניו יורק (NYSE) או על בורסת השוק של שיקגו (CME), שכל אחד מהם כולל בתוכו מסחר במניות או אופציות וסחר עתידי. 

מסחר במט"ח (מטבעות חו'ץ) כולל רכישה ומכירה של מטבעות במקום מניות, אג"ח, אופציות או חוזים עתידיים. זה גם שונה בכך שאין מקום פיזי או אזור חילופי סחר וברוקרים כמו שיש בניו יורק או בבורסה בשיקגו שם אשר נמצאת זירת המסחר כפי שצוינו לעיל. ניתן לגשת לשוק המט"ח (FOREX) רק דרך טלפון או ברשת אלקטרונית, אינטרנטית. היתרון בכך שאין לו מיקום מרכזי, אלא במקום זאת יש לו רשת אלקטרונית, הוא שהמט"ח יכול לפעול 24 שעות ביממה. למעשה, הוא פתוח למסחר כל היום והלילה במהלך ימי עבודה, בערך 5 ימים בשבוע.

מהו מסחר בפורקס (מט"ח) ואיך עושים מזה כסף
תמונה-unsplash מסחר במטח

קשור: מה ההבדל בין השקעות למסחר בשוק ההון? ואיזה סוג משקיע אתם

לקנות ולמכור ברווח

מכיוון ששוק הפורקס הוא השוק הפיננסי הגדול ביותר בעולם, הוא גם הנזיל ביותר בשווקעם הפיננסים, המשמעות היא שקל מאטד להיכנס ולצאת כקונה או מוכר מתי שרוצים. ככל ששוק נזיל יותר כך קל יותר ליזום ולבצע עסקה מידיות. כמובן שהמטרה בזמן הסחר בשוק כלשהו היא לקנות בזול ולמכור ביוקר. באמצעות מסחר אינטרנטי במט"ח, אדם קונה ומוכר מטבעות של מדינות אחרות מכל פינה בעולם. אם אחד מאמין שהדולר האמריקני יתחזק מול האירו האירופאי, למשל, הם יכולים לקנות דולרים עכשיו ולמכור אותם מאוחר יותר ברווח גדול. מטבעות נסחרים בזוגות מטבעות וכל מטבע מיוצג על ידי קוד בן 3 אותיות בלבד. לפיכך, שער, המורכב מצמד קודי מטבע, בסופו של דבר יהיה קוד בן 6 אותיות. לדוגמה,

מטרת הסוחר

המטרה שלכם כסוחרי מט"ח (מטבעות חוץ) היא לוודא שאתם יכולים לזהות נכון את המגמה הנוכחית במטבעות שאתם סוחרים בהם ולוודא שאתם קונים מטבע שמעריך את הערך ומכירת מטבע שעולה בפיחות. שונה מעט ממסחר במניות שכולנו מכירים, תוכלו להשתמש בתוכנות מיוחדות המאפשרות לכם להשתתף בסחר מקוון (אינטרנטי) במט"ח. אתם יכולים גם להשתתף בהדרכות למסחר במט"ח באתרים רבים של חברות מסחר במט"ח אשר רוצות שתסחרו דרכם, וחלקם מאפשרים לכם לבדוק את אסטרטגיית המסחר במט"ח ב"מצב תרגול " תוכנת דמי) לפני שתשתמשו בפועל בכספים אמיתיים.

קשור:איך לעשות כסף מהשקעות קטנות באינטרנט

מסחר במט"ח או מט"ח יכול להיות אלטרנטיבה מרגשת מול שוק המניות הקלאסי, האג"ח, האופציות או המתכות היקרות והנפט. עבור חלק מהסוחרים זו דרך פשוטה יותר לסחור ולהרוויח כסף, בעיני אחרים זו הפסקה מבורכת מחדשות עסקיות מאכזבות שיכולות להוריד את המניה באופן דרמטי תוך שניות. לא משנה מה הסיבות שלכם, סחר במט"ח עשוי להיות רק הפסקה שאתם זקוקים לה מהשקעות אחרות אשר התעייפתם מהם. מאמר זה אינו מהווה יעוץ השקעות אן סחר ואינו תחליף ליועץ השקעות. בהצלחה