איך לפתח דמיון יצירתי בחיים ובעסקים

דמיון יצירתי הוא יותר מסתם דמיון שעובר לנו בראש ביום יום. איך לפתח דמיון יצירתי בחיים ובעסקים:

דמיון יצירתי הוא יותר מסתם דמיון פעיל. היכולת לדמיין באופן פעיל כל מיני דברים, לראות ולשמוע דברים במוחנו המדהים, היא יכולת חשובה לעסקים ולחיים עצמם. אבל זה אינו צריך להיות כרוך ביצירתיות רבה, כן? חלום בהקיץ, למשל, הוא תהליך התחלתי של דמיון. זה גם יכול להיות מורכב מעולם פנטזיה דמיוני, אך אחד מלא בכל הדברים שרבים חושבים עליהם.

אם כן, דמיון יצירתי צריך לכלול את היכולת לא רק לדמיין דברים, אלא לדמיין דברים מקוריים. זה להתחיל לראות דברים שאחרים לא רואים, המציגים רעיונות חדשים. אז איך מפתחים דמיון יצירתי?

קשור: טיפים לפיתוח היצירתיות ומה משפיע על עליה

דמיון יצירתי

ראשית, הפעילו את הדמיון הבסיסי שבכם, זה יכול להיות פשוט כמו לחשוב בשיטת "התמונות" יותר, או להאזין למוזיקה בראש שלכם, הריצו "סרטים" קטנים במוחכם, עד שתוכלו לראות אותם כל זמן שתחליתו, האמת, זהו תהליך פשוט, אך עבור אלו מאיתנו שלא יכולים לעשות זאת בקלות באופן טבעי, זה יכול לקחת לא מעט תרגול, למרבה המזל, זו אינה פעילות קשה כלל.

החלק השני בפיתוח הדמיון היצירתי שלכם הוא להיות יצירתי יותר בחשיבה ובדמיון שלכם. התחילו בלשים צומת לב ליצירתיות שלכם. התודעה המודעת שלנו נותנת לנו יותר ממה שאנחנו שמים לב אליו. התעלמו מהיבטים היצירתיים בחיים שלכם ואתם אומרים לתת מודע שהם לא חשובים. מצד שני, אם אתה מציינים כשאתם יצירתיים, התת-מודע שלכם יתחיל להזין אתכם ביותר רעיונות יצירתיים.

קשור: מהי מוטיבציה פנימית? ואיך מקבלים אותה

סביבה שונה יכולה גם לעודד את היצירתיות שלכם. רוצים יותר יצירתיות בחיי האהבה שלכם ובעסקים? טיילו במעלה ההר עם בן זוגכם, האם אתה אוהבים לכתוב? נסו לשבת על גג ולכתוב או על גג נוף, רוצים רעיונות חדשים לעסק שלכם? קחו מחברת לפארק הקרוב לביתכם או שבו ליד בריכת שחיה או אגם. שינוי בסביבה יכולה לקחת את חשיבתכם למקומות רחוקים בדמיון.

בנוסף שחקו במשחקים המפעילים את הדמיון היצירתי שלכם. משחק אחד כזה המשתמש בטכניקה הנקראת "שילוב קונספט". לבד או עם שחקנים נוספים, אתה משלבים מושגים או דברים אקראיים בדרכים חדשות, כדי לראות למי יש את הרעיון הטוב ביותר בקבוצה. קחו לוח והתחילו לכתוב רעיונות, למשל, אתם יכולים לייצר רעיון לשלט הבודק את מזג האוויר המתאים את התראות מזג האוויר בהתאם . צרו רעיונות משותפים כדי לשפר ולפתח את הדמיון.

איך לפתח דמיון יצירתי בחיים ובעסקים
תמונה-unsplash

אל תחכו לדמיון

"יצירתיות ההשראה" היצירתית בהחלט יכולה להכות בנו בכל עת, אך היא מכה לעתים קרובות יותר כשיש לנו עבודה במקום לחכות. אז אם אתה רוצים להמציא המצאות יצירתיות יותר, התחילו לעצב מחדש מנטלית את כל מה שאתה רואים סביבכם. דמיינו אופניים טובים יותר, שירות דואר מהיר יותר או כסא טוב ונוח יותר. תרגלו זאת במשך שלושה שבועות, וזה יהפוך להרגל בחיים שלכם.

כמובן שדמיון יצירתי חורג מפיתרון בעיות ספציפיות או המצאת דברים. מחשבות יצירתיות באמת תמיד עולות תמיד עם השאלות, ולא רק הפתרונות. אם אתה רוצים להיות יצירתיים יותר כל הזמן, התמקדו בשלושה דברים חשובים:

1. שינוי נקודת המבט שלכם. אתם יכולים לחשוב שעבודה מסורתית היא לא לכל החיים, אלה מתי שהו לפרוש. חשיבה מנקודת מבט זו עשויה לתת לך רעיונות כיצד להרוויח כסף מעשיית דברים שאתם נהנים מהם. לראות את העולם בעניים שונות זה עשוי להעניק ציור של רעיונות חדשים ומעוררי דמיון. התבוננות בדברים מנקודת מבט של לקוח היא דרך בטוחה למצוא שיפורים יצירתיים לעסק שלכם. הסתכלו על הכל מכמה נקודות מבט שונות.

קשור: 10 טיפים: איך להצליח בחיים – 10 מפתחות להצלחה

2. אתגרו את ההנחות שלכם. מה אם למסעדות לא היו עובדים כלל? המבקרים משלמים באמצעות מכונה כשנכנסים למסעדה, מאכילים את עצמם במזנון, והכל אוטומטי ככל האפשר, כך בעלים אחד יכול לנהל לבד מסעדה אחת גדולה. אתגרו את כל ההנחות שלכם לתרגול. האם אתה באמת צריך לשלם שכר דירה? האם בריכות שחייה צריכות מים? האם פעילות גופנית יכולה להיות דבר רע?

3. תן לרעיונות שלך להשתולל. האם מיטה מעופפת נראית לכם כרעיון מטופש? מחשבה בסגנון הזה יכולה להוביל למושג של מזרן הליום. כשאתם יורדים ממנו בבוקר, הוא מתקווץ וחוסך לכם מקום בדירה, מושלם לדירות קטנות. אל תגבילו את היצירתיות שלכם. אנו נותנים כאן רעיונות הזויים כדי להמחיש לכם באיזה צורה לחשוב,  תירגעו, ותנו לרעיונות לבוא לראשכם. אתם תמיד יכול למחוק אותם אחר כך.

קשור: 17 הרגלים קטנים לפעולה הצלחה ושגשוג בחיים

כדי שטכניקות אלו יהוו חלק מהרגיל בחשיבה שלכם, השתמשו בהן באופן קבוע. מכיוון שלוקח מספר שבועות לפתח הרגל חשיבה יצירתי, הזכירו לעצמכם להשתמש בהם בכל יום. רשמו כמה מהטכניקות המועדפות עליכם בכרטיסיה ושאו אותה אתכם. התבוננו בזה לאורך כל היום והחלו את הטכניקות על כל דבר. בקרוב יהיה לך דמיון יצירתי יותר. בהצלחה

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: