האם צריך לתת לילדים דמי כיס – בעד ונגד

רוצים לתת לילד דמי כיס? קיצבה קבועה? האם זה נכון. ואם כן, כמה לתת? האם צריך לתת לילדים דמי כיס – בעד ונגד:

בטח, למה לא! מתן דמי כיס לילדכם תלמד אותך המשך אחריות על עצמם, כיצד לחסוך ולתקצב את הכספים שאנו נותנים להם. כדאי לשקול להתחיל קצבאות לילדכם עד תחילת כיתה א '. עד אז ילדכם יוכל ללמוד ולהבין יותר על כסף. בהמדך החיים שלהם הם יצטרכו להתמודד בעצמם, לכן חשוב ללמד אותם בהקדם האפשרי! להלן מספר טיפים והצעות לגבי מה כדאי לכם לקחת בחשבון כשחושבים על מתן דמי כיס לילדדים בעד ונגד:

כמה דמי כיס עלי לתת להם

1) כמה דמי כיס עלי לתת לילד שלי? ובכן, וודאו שהסכום שתעניקו לילדכם יהיה סביר עבורכם ומתאים לתקציב וליכולות שלכם. שקלו להעניק לילדכם סכום כסף מסוים בשבוע על סמך הגיל שלו או בגבוה הכיתה. וודאו כי סכום הקצבה שאתם נותנים לילדכם בכל שבוע הוא שפוי ומתאים לתקציב שלכם. היה בנוח עם הקצבה שאתה נותן לילד שלך!

קשור: 8 טיפים איך ללמד את ילדך חינוך פיננסי

מטלות

2) הגדירו מטרות המתאימות לגיל ומטלות שילדכם יוכל לעשות אותם בקלות.

תקציב שבועי (דמי כיס)

3) שקלו להעניק לילדכם דמי כיס שבועיים באותו יום בשבוע. אלו סכומים לא מציאותי לתקציב שלכם? שקלו לתת את הקצבה לילדכם כל שבועיים או על בסיס חודשי. וודאו כי מסגרת הזמן שאתם נותנים לקצבה היא בערך אותה פרק זמן על בסיס שבועי, חודשי או דו-שבועי.

האם צריך לתת לילדים דמי כיס -   בעד ונגד
תמונה-unsplash דמי כיס לילדים – בעד ונגד

תקציב בונוס

4) מומלץ לשקול להעניק לילדכם סכום בונוס על גבי הקצבה שהם מקבלים בגין ביצוע מטלות נוספות בבית או בעזרה בקניות ועוד. שוב, וודאו שאם אתם עושים זאת נכון וזה מתאים לתקציב שלכם.ף, אל תתנו מעבר ליכולות שלכם.

קשור: האם צריך מנת משכל של גאון (איי קיו) כדי להיות עשיר

הבנת התקציב

5) וודא שהקצבה שאתם נותנים לילדכם אינה כוללת את ארוחת הצהריים בבית הספר שלהם או ציוד שהם צריכים לבית הספר או כל דבר אחר שאינו קשור למטרות וחיעדים שלכם. ההוצאות הללו צריכות להיות נפרדות מהקצבת דמי הכיס של ילדכם.

חיסכון

6) ייתכן שתרצו ללמד את ילדך לחסוך את קצבת דמי הכיס שלו עבור פריט שהם רוצים אם זה עולה יותר מהקצבה שלו שניתנה על בסיס שבועי, דו שבועי או חודשי. זה יאפשר לילדכם הזדמנות ללמוד לחסוך ולתקצב משהו שהוא רוצה לרכוש, וכך גם להבין כסף ולהעביר גם כן לילדים שלהם חינוך פיננסי.

קשור: 8 דרכים להכנסה פסיבית ממכירת תמונות

קצבת דמי כיס בהתאם

7) ככל שילדכם גודל ומתבגר, מומלץ לשקול להתאים את הקצבה בהתאם לגיל שלהם. זכרו שככל שילדכם מבוגר יותר, כך גם ההוצאות היום יומים גדלות. רק וודאו שאם הקצבת דמי הכיס גודלת איתם, אתם נשארים במסגרת התקציב שלכם!

סיכום

מתן כספים לילדכם חשוב כשאתם מנסים ללמד את הילדים שלכם על אחריות ותקצוב עבור כספם האישיים. חינוך פיננסי מגיל צעיר הינו דבר חשוב מאוד להמשך החיים שלהם. ככל שילדך מוקדם יותר יכול ללמוד כיצד לנהל את הכספים שלו כך ייטב. על ידי מתן דמי כחס לילדכם, הדבר מסייע להם להתבגר ולעזור להבין כיצד לנהל את כספם לעתיד!

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: