כולנו התחלנו כילדים עם חלומות גדולים; אנחנו רוצים להיות כוכבי קולנוע, טייסים או שחקני כדורגל. אנחנו רוצים להיות משהו בעולם. טיפים איך לשפר את האמונה והביטחון עצמי:

כולנו מתחילים כילדים עם חלומות גדולים; אנחנו רוצים להיות כוכבי קולנוע מצליחים, טייסים או כוכבי על בכדורגל. אנחנו רוצים להיות מישהו או משהואבל אז אנחנו מגיעים לעולם האמיתי וזה מתחיל להכות בנו ואז אנו מתחילים להכות את עצמנו פסיכולוגית. אנו מגיעים למצב בו אנו כמעט ולא מאמינים בעצמנו.

קשור: טיפים: איך לפתח כוח רצון לעושר והצלחה בחיים

אני תמיד אומר לאנשים שהם צריכים להיות צנועים אבל אמיצים. אני מבין שזה דבר לא פשוט, שיש לך הערכה עצמית בריאה, אבל אין לך אגו שלא בשליטה . זה קצת מרגיש סותר; החיים מלאים בהם. אך עליכם לפתח את היכולת למצוא איזון בריא בין השניים בחיים. עליכם להיות מסוגלים להסתדר ולעבור את הסתירות הללו בצורה בריאה.

כדי להשיג את מה שאתם רוצה בחיים, אתה צריכים לבנות את האמונה שלך בעצמך. עם זאת, עם זאת, זה קריטי כי בכל רמה שתגיע, אתה שומר על ענווה. הנה מה שעבד עבורי.

1. בחן את מחשבותיך.

ישנם שני חלקים לכך. תראו עם מי אתם מבלים את זמנכם. עם מי אתם מדברים? למי אתם מקשיבים? לעתים קרובות אנשים מקיפים את עצמם באנשים שמרוקנים את הסוללה שלהם, שהם שליליים ואינם בונים אותם. הם הופכים לסוג של חברת הפילה הדדית. הקף את עצמך באנשים חיוביים, שבונים אותך ועוזרים לך ליצור אמונה בעצמכם.

הייתי ילד יחיד שגדל ביישוב קטן. אבל אמא ואבא שלי אמרו לי שאני יכול לעשות כל דבר בעולם מספר חבר שלי. אמא שלו אמרה לו שהוא יכול להיות כל דבר שירצה, שהוא יכולה להשיג הכל. היא תמיד נתנה לו רמה גבוהה של אמונה בעצמו. ההורים שלו הדדו את התמיכה המוטיבציה מסוג זה. הייתי מוקף לא בעושר, אלא באנשים בעלי יכולת חיובית.

קשור: 3 טיפים לדיבור (פנימי) עצמי חיובי ושלילי

הקיפו את עצמך באנשים שבונים אותכם. כוח ההתאגדות וההתנתקות הוא כוח חשוב מאוד עבורכם לממש בחייכם. התרחקו מאנשים שגורמים לך להרגיש לא טוב עם עצמכם ולהתקרב אנשים שמעניקים לך אמונה.

החלק השני הוא מה שאתה קורא וצופה. מה אתה קורא? זה קשור להישגיות? אני אוהב לקרוא ביוגרפיות על אנשים שעושים דברים ומשיגים דברים בחיים שלהם בים אם בעסקים ובחיים האישיים. בכך אני מבין שהם עוברים ספק עצמי, מאבקים ורוצים להיגמל – כל מה שעובר עליהם – אך הם מוצאים דרכים להתמיד בדברים האלה ולהתגבר עליהם. אם באינטרנט, בפלאפון או אפילו בנטפליקס, מה המסרים שנכנסים לחיים שלכם כדי להשפיע על איך שאתה חושבים?

2. קחו צעדים קטנים וחשובים.

זה לא צריך להיות משהו גדול עבורכם. עשו משהו שאמרתם שאתם הולכים לעשות גורם לך להרגיש טוב יותר עם עצמכם. הגדירו מטרות ויעדים יומיים. דעו מה אתם צריכים להשיג בכל יום ולעשות את זה. תעקבו אחר הדברים האלה. זה יגרום לכם להרגיש פחות מוצפים מהחיים. יש אנשים שיש להם כל כך הרבה מידע חסר משמעות המגיע אליהם, הם מוצפים ומוותרים מעודף מידע. הם יושבים על הספה ולא עושים כלום עם עצמם. קבלו רשימה ודחו דברים בכל יום שלא מקדמים אתכם. זכרו, סנטימטר אחר סנטימטר זאת הדרך לעשות דברים נכון.

3. שנו את הלך הרוח שלכם.

הקולות בראש שלנו לא תמיד חיוביים. למעשה, זה לעתים קרובות אותו קול פנימי שלילי שנשמע הכי חזק ומציק. אני כל כך טיפש, אף פעם אני לא עושה דברים נכון, אני הולך להיכשל בטוח – שוב. אל תעשו את זה ואל תאמרו. חשבו על מה אתה אומרים וחושבים ועל מה אתה מאפשרים לקרות בתוך בראש שלכם. שימו לב להלך הרוח שלכם. אם אתה מניחים לעצמכם לחשוב שלילי, הפכו את המחשבות האלו ונסו להתמקד בתכונות החיוביות שלכם. לכולנו יש אותם כל הזמן. מה שאתם חושבים על עצמכם משפיע על התוצאות שאתה מקבלים בכל תחום בחיים.

קשור: 10 טיפים איך לפתח משמעת עצמית להצלחה בחיים ובעסקים

4. לכו על זה באומץ.

החיים קצרים. ועוברים כל כך מהר. ממה אתה דואגים? רוב הדברים שאנחנו דואגים מהם לא ממש חשובים. פשוט לכו על זה באומץ . אם אתה חושבים על החלפת מקום עבודה בגלל שאתה שונאים את העבודה שלכם, החליפו מקום עבודה. אל תבלו את חייכם בפגרה שלא תאהבו את עצמך או שונא את מה שאתה עושה. תעשו משהו בקשר לזה. מצאו אמונה בעצמכם ואז לכו על זה באומץ.

5. "לעבוד כמו משוגע"

כאשר הצלחת וניצחת, כשאתה סופר מצליח או יזם אינטרנטי מצליח, אתם צריכים לעבוד כמו משוגעים כדי להבין שזהלא כזה עניין גדול.. אל תהיו כאלה שיודעים הכל. ואל תהיו טיפשים. זה שילוב מסובך של ענווה והערכה עצמית כשאנחנו מבינים שאיש מאיתנו לא כל כך גדול בעסקים, אבל בצד השני של זה, לכולנו יש ערך רב לעצמנו ולאנשים הסובבים אותנו. אתם היחידים שתהיו אי פעם על הפלנטה הזו בתולדות האנושות. היו הכי טובים שאתם יכולים להיות. 

אתם אף פעם לא בחיים טובים כמו שאתם חושבים שאתם כאשר הדברים הולכים מצוין, ואתם אף פעם לא גרועים כמו שאתם חושבים שאתה. כולנו איפשהו בין לבין. מצאו את האיזון הנכון. בהצלחה