טיפים איך לשפר את יכולת הדיבור מול קהל

גם אם אינכם מבצעים מצגות באופן קבוע בפני קבוצה, דיבור מול קהל היא מיומנות מועילה אשר עוזרת לנו בעסקים ובחיים האישיים שלנו.

גם אם אינכם מבצעים מצגות קבועות בפני קבוצה, דיבור בציבור היא מיומנות מועילה שיש לנאום מול קבוצת משקיעים ועד קבוצת מתנדבים באירועי צדקה ואפילו בעסקים אחד על אחד. פיתוח מיומנויות הדיבור מול קהל יכולה להגדיל את הביטחון שלכם ולעזור לך להתגבר על חרדות הקשורות לדיבור.

אפילו אלה שחיים עם הפרעות חרדה חברתית כמו (SAD) יכולים להיות מרצים בטוחים עם טיפול חרדה מסורתי ועל ידי עבודה על פיתוח מיומנות דיבור בפני קהל.

קשור: מהי מוטיבציה פנימית? ואיך מקבלים אותה

שליטה בקול שלנו

הקול שלכם הוא הכלי החשוב ביותר בו תשתמשו כדובר ציבור. דרך אחת פשוטה לשפר את קולכם היא ללמוד לנשום באופן מלא ועמוק מהסרעפת שלכם.

נשימה דיאפרגמטית, או נשימת בטן, חיונית לגישה לקול החזק ביותר שלכם. זו הטכניקה שהזמרים המקצועיים משתמשים בכדי לגרום לקול שלהם להישמע נהדר. זה מאפשר להם להחזיק אוויר זמן רב אחרי שרוב האנשים היו כבר מתעייפים.

נשימה באמצעות הסרעפת

תרגול נשימה סרעפתית גם מפחית תחושות של נשימה הנגרמת כתוצאה מחרדת דיבור מול קהל. סוג נשימה זה יאפשר לכם לשלוט טוב יותר בהיבטים הבאים של הקול שלכם :

 • טון (איכות)
 • שליטה (גבוה או נמוך)

לפני הנאום שלכם, הניחו יד אחת על הבטן ונשמו את היד. ספרו עד 10 כשאתם שואפים וממלאים את הבטן, ואז סופרים שוב ל -10 שוב כשאתם נושפים. זכרו לנשום מהסרעפת שלכם כשאתם נואמים.

קשור: טיפים: איך לפתח כוח רצון לעושר והצלחה בחיים

טיפים איך לשפר את יכולת הדיבור מול קהל
תמונה – unsplash שיפור הדיבור מול קהל

שפת גוף

במילים פשוטות, שפת גוף היא הדרך של גופך לתקשר מבלי להשתמש במילים כלל. זה השילוב של הבעות פנים, מחוות ותנועות שמעבירים את מה שקורה בתוך הראש שלנו. תרגול שפת גוף חזקה ובטוחה בכדי לתרום למצגת שלכם משמעותית:

 • עמוד זקוף . אם אתה מסוגל פיזית לעמוד זקוף, וודא שאתה עומד זקוף וישר במהלך כל המצגת.
 • מיקום [הכוח] . אם אתם מרגישים לחוצים לפני המצגת שלכם, קחו רגע לעמוד בתנוחה חזקה. פעולה זו מספר דקות בלבד תעלה את הטסטוסטרון שלכם ותגביר את הביטחון העצמי שלך תוך הפחתת מתח, חרדה וקורטיזול.   אחת מתנוחות הכוח הפופולריות ביותר היא תנוחת "גיבור העל": הניח את הידיים על המותניים, השאר את הסנטר והחזה שלכם בחוץ.
 • הבעת פנים . הבעות הפנים שלך צריכות להתאים למסר שאתםי ומעביר. אם אתה נואם נאום פועם, נסה לקבל מבט רגוע ושמח על פניך.
 • שתלו את כפות הרגליים . העברת המשקל שלך מצד לצד יכולה להוביל את הקהל שלך למצב חצי מהפנט (המכונה גם שינה). לעמוד גבוה ויציב.

אם אתם מרגישים שנוכחותכם הבימתית לוקה בחסר, צפו בקטעי מרצים שאתם מעריצים. המטרה לחקות חלקים מהסגנון שלהם שאתה מרגיש שיכולים לעבוד בשבילכם. ואז, "חקו אותם עד שתצליח". במילים אחרות, פעלו בביטחון עד שתרגישו בטוחים

קשור: 10 טיפים איך לפתח משמעת עצמית להצלחה בחיים ובעסקים

מסר

כשמדובר בדיבור מול קהל, המסר הוא הכל. גם אם יש לך קול נהדר ושפת גוף טובה , המסר שלכם ילך לאיבוד אם הקהל לא יכול לעקוב בקלות אחר הדברים שאתם אומר. להלן מספר טיפים לפיתוח כישורי משלוח טובים:

 • דבר באטיות, אך לא לאט מדי . דברו מהר מדי והקהל שלכם יתקשה להבין אתכם. דברו לאט מדי ואתם מסתכנים בהרדמת הקהל. כשמדובר בדיבור מול קהל, דיברו בקצב שיחה הוא ההימור הבטוח ביותר שלכם.
 • הפסקה בין רעיונות. דוברי ציבור נהדרים ממתינים לעיתים קרובות למשך שניים עד שלוש שניות ואף יותר. הפסקה ממוקמת היטב מעניקה לקהל זמן לעכל את מה שאתה אומרים. זה גם גורם לכם להישמע בטוח יותר ובשליטה מלאה.
 • הימנעו ממילים מיותרות. מילים כמו "אממ", "אה", "אתה יודע" ו"כמות "מפחיתות את אמינותך ומסיחות את הדעת מהמסר שלכם. במקום זאת, החליפו את המילות הללו בהפסקות קטנות.
 • יש לנסח בזהירות את המלל. קשה להבין מרצה שממלמל.

יחסי קהל מרצה

נואמים בציבורי טובים מתאימים את עצמם לקהל שלהם. דיבור בציבור הוא יותר מאשר לעמוד מול קבוצה ולדבר; אתה צריכים גם להעסיק את הקהל שלכם.

 • הכירו את הקהל שלכם ברגע שאתם עולים לבמה. זה עוזר לגרום לך להיראות יותר אדם "אמיתי" ושומר על טון שיחה.
 • תפסו את תשומת ליבם  . כשאתם מדברים, יש לכם בערך 60 שניות לתפוס את תשומת ליבו של הקהל שלך וללכוד אותם לפני שהם מתחילים   השתמשו בשעה זו כדי לשאול שאלה מעוררת מחשבה רטורית, לספר סיפור שובה לב, או לחלוק סיפור עצוב ומלא מוטיבציה – כל דבר שישמור עליהם מסקרנים.
 • מצאו פרצוף ידידותי. ישנם אנשים ידידותיים בקהל. מצאו את האנשים האלה והעמידו פנים שאתה מדבר רק אליהם.
 • צרו קשר עין. ללא קשר לגודל הקהל שלך, נסה ליצור קשר עין עם כמה שיותר אנשים. זה יגרום להם להרגיש כאילו אתם מדברים ישירות אליהם.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: